Buburuze!BRAVO Katy,Gabri,gabi87,VeveMara,Danina!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Tusferi La Multi Ani!!!!!!!!!!!!
Sa fii sanatoasa sa te bucuri de copilasii tai !!!!!

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra ,VeveMara voi cum sunteti?

Eu nu cred ca voi naste miercuri pentru ca sunt bine, contractii ca si pana acum in limita bunului simt si atat.Ramane de vazut ce zice si dr dar daca sunt sanse sa mai stea 1 saptamana clar nu voi accepta inducerea.

Pup fetele cu emotii sa aveti nasteri usoare si recuperari rapide
A INCEPUT SEZONUL BUBURUZELOR!!!!!!!!!!!



Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Doamne ajuta pt urmatoarele mamici de saptamana aceasta.

Fetelor am o intrebare legata de indemnizatie:
Eu lucrez in invatamant, deci concediul meu de odihna este vara.
Pot sa-mi iau prenatal acum, cele 120 de zile, apoi in iulie- august concediu de odihna, si din spetembrie sa intru in concediu crestere copil?
Eu as vrea sa optez pentru 1 an, dar anul asta cand se incheie, atunci cand implineste copilul 1 an, sau sunt exact 12 luni calendaristice, adica septembrie anul viitor?
Ar fi nasol sa ma intorc la scoala in aprilie, bulversez si elevii, si pun in dificultate si persoana care imi va tine locul, se va trezi fara loc de munca cu 2 luni inainte de sfarsitul anului scolar.

O duminica frumoasa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza burtici!!!

Hai Danina!!!!!Hai bebe Anastasia!!!!

Tusferi,la multi ani sanatosi si fericiti alaturi de bebelusi tai scumpi si sotul din dotare

Aadina din cate stiu eu dupa ce trec cele 126 de zile trebuie sa depui neaparat dosarul pt CIC si indemnizatie(asta daca nu vrei sa te intorci la munca).CIC se acorda pana la implinirea primului an al bebelusi respectiv 2(pt cele care opteaza pt 2ani).Concediul ramas ar trebui sa-l plateasca firma sau poti sa-l iei inainte de prenatal.Aaa, daca optezi pt un an tu trebuie sa mergi la servici la 11 luni alae bebelusului pt ca tatal e obligat de lege sa stea si el acasa 1luna cu cel mic
Daca nu stiu bine rog fetele sa ma corecteze

Va pup pe toate si va doresc o duminica minunata!!!



Cosmi 34+ David Andrei
AMR max. 6sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Mara hai ca oate e cumnitica buburuza ta si mai sta un pic la caldurica

Cosmi 34+ David Andrei
AMR max. 6sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Buna fetelor!
Sper ca nu m-ati uitat. Nu am reusit sa mai scriu, dar de citit am citit zilnic.
Felicitari proaspetelor mamici si bun venit buburuzelor!
M-am emotionat cand am vazut ca incep sa apara buburuzele.
Mai avem putin si va veni si buburuzul nostru. Am intrat in saptamana 33. Ne-am hotarat pentru cezariana, dar inca nu am stabilit data exacta. La urmatoarea vizita la dr sper sa o stabilim.
EU inca mai merg la lucru, dar in curand voi intra in concediu.Abia astept pt ca sunt deja cam obosita.
VA pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Maria felicitari pt cele 33 de saptTe asteptam mai des pe la noi

Cosmi 34+ David Andrei
AMR max. 6sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Buna, burtici!

Eu am primit cel mai frumos martisor, pe 1 martie, la ora 12:37 s-a nascut Tudor Alexandru, la 36 sapt si 4 zile, prin cezariana, 3100 g, 50cm, Apgar 9. Va scriem cand mai apucam.

36+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaNae spune:

Mult succes Danina! Nastere usoara si bebe sanatos tun!
Veve, felicitari!!! Eram sigura ca nasti zilelea astea. Asa frumos martisor! Recuperare rapida, laptic pentru bebe si sanatate multa!
Daca mai ai timp sa intri sa ne povestesti detalii din spital, eu m-as bucura.

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

VeveMara FELICITARI!!!!! va doresc multa multa sanatate si sa aveti parte de baietelul vostru! sa fie sanatos, cuminte si mancacios! recuperare rapida!

Danina, bafta sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos!

of, tot mai multe buburuze...ma apuca emotiile si frica. maine facem 32 saptamani, nu imi vine sa cred cum trece timpul.
Cu somnul am aceeasi problema, dar deja ma obisnuiesc, in schimb aseara am descoperit prima vergetura si am intrat in paranoia... pana la nastere am impresia ca o sa ma umplu de ele...stiu ca ar trebui sa fie ultima mea grija dar toata sarcina mi-a fost groaza si uite ca nu am scapat
sa speram ca nu se vor inmulti ca ciupercile dupa ploaie...

Casandralin ce se mai aude pe la tine?
Sper ca sunteti toate bine,
duminica placuta!

31+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3

Mergi la inceput