Buburuze!BRAVO Katy,Gabri,gabi87,VeveMara,Danina!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Gabri, felicitari!!!




Felicitas, la multi ani fetitei tale !



34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Hello burtici!!!

Gabry felicitari,sa fiti sanatoase si fericite!Bine ai venit pe lume Ingrid!!!

Miriam,la multi ani fetita draga,sa cresti mare si sanatoasa alaturi de familia ta!a

Iulia multa sanatate,aveti grija de voi si tin pumni sa stea bebe la caldurica cat mai mult

Casandralina cam incapatanat Raducu tau.Poate iti face azi cel mai frumos cadou

Danina hai ca mai aveti putin.Ai grija de voi

De azi incepe oficial sezonul de nasteri la noi!!!O sa fie cea mai frumoasa primava din viata noastraDoamne ajuta-ne sa avem nasteri usoare si copilasi sanatosi

O zi minunata va doresc!!!

Pupici multi tuturor!!!

Cosmi 34+ David Andrei
AMR max. 6sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

La multi ani Miriam!
Da, flacaul meu se lasa asteptat dar fiindca DPN-UL este 04.03 e in program momentan.
Felicitari Gabri ! sper sa am si eu parte de o experienta placuta...
Veve cum mai e la tine?

39 + Radu Tudor - AMR 1 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Casandra, nu te tenteaza sa te plimbi putin in sus si-n jos pe niste scari ca poate faci un baietel azi de martisor? Eu as fi tentata de gandul asta dar stau linistita ca la mine-i prea devreme, fi-mea mai degraba de ziua pacalelilor ar putea sa apara



34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

sincera sa fiu tentatia a existat dar cred ca pana luni stau linistita atata timp cat misca normal . azi de exemplu am avut vreo 5 contractii de 20 de secunde si cam atat. maine iesim pana in piata si sa vedem daca se intensifica.

39 + Radu Tudor - AMR 1 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Draga Mara,eu de trei ani am renuntat complet la sare,aproape toate medicamentele pe care le iau sunt pe baza de cortizon deci aici nu-mi fac griji,apoi ceea ce mi s-a intamplat mie la prima nastere cred ca pentru anii 90 era aproape normal,eu am nascut in 1995,sper din suflet si imi place sa cred ca astfel de comportamente si de practici nu mai exista in spitalele romanesti.

Octavian 09/12/1995
Sarah 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Sa-ti traiasca fetita Gabri! Felicitari!

Octavian 09/12/1995
Sarah 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna mamici si burtici!

Felicitari Aruam, Kati si Gabri. Refacere rapida si mult laptic pentru buburuze!

Eu sarcina asta am fost cam aeriana, nu am facut poze aproape deloc, nu am tinut socoteala saptamanilor si iata caam ajuns in sapt 37.....de fapt eu am DPN in aceeazi zi cu Emilia, dar bb e mai mare. Azi la echo avea 2700 gr, placenta gr II, pe pozitie de iesire si cu picioarele in ficatul meu.
In principiu facem cezariana pe 25 martie , daca nu se hotaraste ca vrea sa ne cunoasca mai repede. Mi-am cumparat de toate pentru spital dar nu am aranjat lucrurile si nici masuta de infasat...

Am luat pana acum in greutate doar 5 kg, dar am o scuza....am plecat de la 77. O sa nasc la Giulesti si lucrurile nu s-au schimbat prea mult, decat "gardul", dar am vorbit sa stau in rezerva...macar incuiem cand plecam....

Intreba cineva de Universitar.....am vazut cateva nasteri frumoase acolo...dar exista un doctor care grabeste travaliul cu perfuzie, dar apoi "brodeaza" perineul. Eu am lucrat cu Dumitrascu care e super si la nasteri normale si la cezariene. Apoi bb sta in cam cu mama, chiar si la terapie....asistentele sunt dragute. Cred ca si mai dragutze, daca sunt stimulate.....nu stiu cat...

Patutul eu nu l-am ridicat....stiu ca se practica in cazul RGE, iar dc bb are asta nu e singura metoda. Eu o intorceam pe Diana pe toate partile cu capul cand dormea, dar de fiecare data cu fata la mine, s-o vad, asa nu ar fi mers faza cu ridicat la 30 gr. Am avur si cearsaf de protectie , peste care un cearsaf de bbc prosopel si bb avea sub cat un prosop la inceput pentru ca se intampla sa mai verse. Nu a transpirat niciodata si nici nu s-a incins.

Eu nu am cumparat nici un biberon, pompa sau alte ustensile, dar in schimb mi-a ajuns boba wrap, insertul pt nb de la ergo baby si mi-am marit stocul de scutece lavabile. Felicitas, daca vrei sa te alaturi, exista un grup pe fb. Am descoperit si lana merinos si sunt foarte incantata....

Cam atat. Va pup si sarcini usoare si nasteri si mai usoare.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Buna seara fetele!

V-am tot citit dar nu am mai apucat sa scriu, tot pe fuga am fost... asa ca nu vreau sa fie cu suparare ca uit sau botez pe cineva, voi spune pt toate:
Felicitari proaspete mamici, sa aveti parte de bebei sanatosi, cuminti si frumosi!Burtici pregatite tinem pumnii... sa aveti parte de nasteri usoare, recuperari rapide! La multi ani si buburuzelor si tuturor o primavara plina de soare si surprize placute!

Noi dormim tot pe dos, nu reusim sa adormim inainte de 4-5 dimineata, egal ca ne trezim la 9 sau la 14. Gogoselul e activ, inclusiv noaptea, ii tine la mami de urat, si e fascinat de ficat si stomac :))
Acum cautam vanita, nu ne place niciuna, ce ne place sunt doar rosii si roz, sau au preturi mari, daca ne place culoarea nu ne place forma si tot asa (am fitze :))

In rest toate bune, fara probleme noi, burtica beton dupa 2-3 min de mers pe jos dar fara dureri, mers la baie des cand stam in picioare si respiram tot mai greu, obosesc doar stand :(

Va pup, weekend placut

ps: Iulia imi pare rau pt experientele tale, sper sa se fi schimbat mentalitatea in spitale, si tinem si tie pumnii sa fie totul bine si sa ajungi la termen!

inca ceva, as vrea sa impartasesc cu voi un fel de articol, e lung (48 pag parca) e in PDF. Imi poate spune cineva cum as putea, in afara de varianta cu transfer? daca e vreo modalitate sa il incarc direct aici. E despre alaptare.

31+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Ramonika, presimt ca ai sa ai acelasi program de noapte si dupa nastere ... ca vad ca asa il obisnuiesti pe gogoshel. Mai chinuie-te un pic, poate reusesti sa adormi noaptea, ai sa fii foarte obosita pana la nastere si dupa.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 37+

Mergi la inceput