iridolog

iridolog | Autor: irinabobe

Link direct la acest mesaj

in cautare de tratamente alternative medicinei alopate, am dat peste niste articole legate de iridologie. am tot citit diverse si inca nu am ajuns la o concluzie. unii sunt fani, altii contra. asa ca eram curioasa. ati testat aceasta metoda? ati fost la vreo consultatie de acest gen si cum vi s-a parut?
ms mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Daca chiar nu ai gasit vreo utilizare banilor din portofel atunci poti sa incerci si vrajeala asta. For fun.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

capcaune ce-i drept chiar discutam cu sotul cu dupa faza asta cu iridiologul, urmatoarea pe lista ar fi o ghicitoare, poate asa imi pune si mie cineva un diagnostic copilului...da` ete chiar sunt curioasa daca cineva are experiente in acest sens. cu iridologul nu cu ghiocica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

http://www.armonianaturii.ro/Cabinet-Dr.-Simu-Rares.html*clinicID_3-doctors_clinicDetails



"Munca in exces dezumanizeaza si de aceea e imperativ sa vedem munca cel mult ca pe un rau necesar, ce trebuie evitat sau scurtat ori de cate ori avem ocazia, daca vrem sa ne pastram integritatea fizica si sanatatea mintala. !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

mychydutza sa inteleg ca tu ai fost la el? ce parere vti-a facut. eu am incercat sa fac o programare pe partea de homeopatie la momentul respectiv nestiind ca se ocupa si cu iridologia, dar era full, nu mai erau locuri, au zis ca ma anunta de pe o zi pe alta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

a facut prietena mea cea mai buna si,acum cativa ani, a mai facut cineva.
prietena mea a aflat ca are nevoie de apa si miscare, in realitate avea prolactina crescuta rau d etot, iar celalalta a aflat ca e supraponderala,ceea ce isi daduse seama oricum,si ca are fierea lenesa.
daca nu ai ce face cu 3 milioane cat costa acum 2 ani...............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

histamina acum costul unei consultatii este maxim 5o de ron, deci nu ar fi asa o avere...ideea era cat de relevante sunt informatiile primite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

eu am fost la el pt. probleme de alergie pt cel mic. a facut minuni.am umblat la n-shpe mii de doctori i-am dat tratamente aiurea . si doctorul asta mi l-a pus pe picioare cu homeopate si tincturi. acu un an umblam disperata pe la urgente. de un an nu i-am mai dat nici macar nurofen. deci?




"Munca in exces dezumanizeaza si de aceea e imperativ sa vedem munca cel mult ca pe un rau necesar, ce trebuie evitat sau scurtat ori de cate ori avem ocazia, daca vrem sa ne pastram integritatea fizica si sanatatea mintala. !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

De felul meu sunt mai reticenta.
De obicei acesti iridiologi iti iau consultatia la pret mai de nimic , apoi iti vand ceaiuri de cateva milioane.

Eu personal nu as merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

am incercat si eu.Bolile,e adevarat,le ghiceste,insa le stiam si eu.Apoi iti da niste pastile dupa care nu s-a schimbat nimic.Au incercat mai multe persoane apropiate mie si la nici una nu au avut vreun efect aceste pastile.Problemele,evident,erau diferite.

Mergi la inceput