LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Delia nu fi supi ! Si eu am patit de cateva ori. E foarte frustrant sa nu iasa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Da cumnatul ma tot preseaza si-mi zice ca mi-a mai ramas x zile pana la 1 martie, cand trebuie sa nasc. Eu zic ca nu vreau asa repede, el zice gandeste in viitor, o singura petrecere, mai multe cadouri. Pragmatic omu.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

"LA MULTI ANI!" RARES-ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele pt mine nu reprezinta nimic un martisor si ma gandesc ca si ele sunt atat de satule de ele....de asta am spus si cate o floare. am cumparat zambile, parca ele reprezinta inceputul primaverii si cate un martisor de 2 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

astazi vreau sa fac cu I o rama foto in care sa punem una din pozele de la gradi facute si daca iese bine sa o dam lui tati sa o puna pe birou la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ally am respectat intocmai reteta si n-are nimik daca reteta e la jumate
daca e in vascorespunzator... ama mi-a zis ca parerea ei ca sunt prea multe ingrediente ude


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

felicitas tot am mancat o bucata de ciuda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ally, de ce sa nu? nu stiu eu am facut ceza din alte considerente... ca aveam 2 facute inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Delia nu fi supi ! Si eu am patit de cateva ori. E foarte frustrant sa nu iasa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

da din pacate si blogaritele sunt ca vecinele... nu toate spun toate secretele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:


Hello, mamici frumoase si burtici!

Noi am fost azi la gradi, mai mult in vizita, sa vedem ce zice L si a fost f f bine, nici eu nu ma asteptam sa se comporte chiar asa de bine, efectiv au luat-o educatoarele de mana de la usa (pe care nu le mai vazuse niciodata) si i-au zis ca o duc la copii, sala de joaca era la etaj si au urcat cu ea acolo, au inchis usa si eu am ramas jos
Am stat o jumatate de ora, am mai pus unele detalii la punct cu pedagogul principal si coordonatoarea centrului si ea numai sus la copii a stat, la joaca cu usa inchisa si cand a trebuit sa o scot de acolo a inceput scandalul, o jale si jelanie si pe ea si pe noua ei prietena Maria care plangea ca pleaca L!
Si pedagogul si psihologul mi-au zis ca n-o sa fie nicio problema de adaptare, era clar deja si eu sper sa nu avem de-a face cu febre, muci si raceli


Acum la partea care m-a enervat f f tare a contribuit evident socrela
Am luat-o si pe ea si cand am intrat in gradinita eu eram in fata si L era cu ea de manuta in spatele meu; vreau sa va spun ca in momentul in care a pasit pragul de mana cu ea, deodata L a inceput sa planga si nu mai vroia sa inainteze neam, se lasa in jos, se tanguia, educatoarele se rugau de L sa intre, sa mearga la copii la joaca si ea se jelea si spunea "NUUU, NUUU VEAU!!!" desi era pentru a doua oara cand mergeam acolo, stia de acasa ca mergem la gradi sa ne jucam cu copiii si fusese f f incantata; eu am ramas masca la reactia ei si imediat m-am prins, m-am intors catre socrela si i-am zis "Nu trebuia sa intrati cu ea daca aveti emotii, trebuia sa stati afara!!!" efectiv nu m-am putut abtine la care ea zice: "Nu, ca nu am emotii, le-a vazut pe doamnele astea imbracate in alb si o fi crezut ca sintem la spital, cu atatea spitalizari cate a avut mititica a prins frica"
Femeia asta chiar crede ca un copil de 2 ani nu gandeste, n-are minte, nu simte, nu intuieste cand e un pericol si clar trebuie sa se retraga etc. etc.
Imi venea sa o strang de gat, fetelor, nu alta!
Am luat-o eu de manuta si s-a mai calmat, apoi usor, usor a plecat cu educatoarele sus cum v-am zis, ca se auzeau copiii chiuind si razand!

Pe drum la intoarcere s-a dat de gol ca fraiera: "Doamne, ce emotii am avut, ma gandeam cum o s-o ducem noi in fiecare zi pe ea acolo si o s-o lasam singurica, mititica si mi s-a facut asa mila de ea..." BLEAH! BLEAH! Apoi s-a oferit s-o duca ea in fiecare dimineata si eu doar s-o iau la pranz, i-am zis NU MERSI! Femeia asta parca e batuta in cap!!!

Nu stiu alte mamici cum au soacrele, dar eu in veci si pururi nu as lasa-o pe L cu ea acasa si eu sa merg la munca linistita, ar strica de tot copilul cu toate tampeniile ei! Azi la locul de joaca ii spunea sa nu se duca pe dupa tobogan ca e BAU-BAU si o mananca, am sarit ca arsa cand am auzit si i-am zis sa nu-i spuna minciuni ca nu exista asa ceva si eu nu bag spaima in copil cu BAU-BAU, tiganii care te fura cu sacul si alte tampenii
Dar cum spunea si Somleac femeile astea parca nu aud, nici nu se sinchisesc sa-si schimbe atitudinea si sa stopeze prostiile pe care le debiteaza, asa ca mai bine PAS!


Nu mai spun de cate ori am auzit-o ca-i spune lui L cand plange sau se crizeaza ca e o "fetita REA!" WTF??? De cate ori am auzit-o de atatea ori i-am atras atentia sa nu mai foloseasca astfel de apelative si DEGEABA!
Iar de minciunile gratuite pe care i le spune nu mai vorbesc! De exe: pe drumul catre casa a intrat o fetita in vorba cu L, avea vreo 4 ani si la un moment dat noi trebuia sa intram in bloc, i-am zis lui L sa-i spuna PA fetitei si pe cand urcam scarile au apucat-o crizele ca vrea la fetita sa ne jucam, eu ziceam ca nu mai este, a plecat la ea acasa si noi mergem acum la nani, socrela de colo cica: "Dupa ce faci si tu nani mergem acasa la fetita si te joci cu ea cat vrei?" WTF??? De unde le scoate nu stiu, dar m-a enervat maxim azi, se vede, NU?







Happy Mom si S21+

Mergi la inceput