Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Letitia, ganduri bune si de la mine!

O primavara frumoasa va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

A venit primavara

Va urez numai bucurii si fericire alaturi de piersicute si cei dragi si o pajiste de floricele albastre cum imi plac mie si martisoare pentru toate fetele si piersicutzele!

Noi am fost azi in vizita la niste foste colege de birou si a fost super, am primit si dat martisoare, flori , dulciuri.Am fost doar intre fete adica si bambina motz cocotz!
Acum face nani epuizata de atata lume

Laura primesti urari cu intarziere?LMA din partea noastrasi numai fericire pentru voi toti!

Leon al lui Daconst implinesteste azi 7 luni!!



Declar deschis sezonul intalnirilor, plimbarilor, excursiilor si al socializarii!

Clay nu se poate sa lipsesti de la intalnire
In ce zona domiciliezi?

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Primiti si de la noi cate un martisor virtual si o floricica si fie sa avem cu toatele o primavara cat mai frumoasa!

La noi, din pacate, ziua de 1 martie si mai ales noaptea dinainte nu au fost prea vesele. Eric a reinceput cu "viroza de gradinita", muci, usoara febra (37.6), iritabil la maxim. Am facut noapte alba, l-am pazit si pipait de febra, de 3 ori s-a trezit plangand, punctul culminant a fost trezirea de la 4-5 (nici nu mai stiu) cand a inceput sa urle efectiv, inconsolabil, si asa a tinut-o pana la 7. Am incercat sa-i dau cu fiola de sare marina, sa-l aspir, se supara atat de tare ca incepea sa urle numai cand il puneam culcat. Pana la urma l-am tinut numai in brate vertical si a dormit pe mine in pozitia broscuta, pana la 8. N-a mai dormit asa din primele zile de viata!
Eu sunt nedormita si imi vine sa bat pe cineva, dar nu mai conteaza, el sa se faca bine. Ii dau Tylenol, oscilo si l-am trimis pe taica-su sa-i ia Tempra, sa-i dau in alternanta cu Tylenol.
Azi e molcut, zambeste, s-ar juca dar nu prea are energie. are pofta de mancare, suge, papa (i-am dat iaurt, ca s-a dres la burtica) si bea apa din belsug, iar adineaori a adormit leganat f putin, se vede ca e rupt.
Azi noapte nu stiam ce sa-i mai facem, mai suspectam si alti dinti, ca are gingiile si sus si jos inca inflamate, ba chiar ne gandeam ca a fost deocheat, la gradi sau acasa (am avut ieri niste musafiri). L-am stropit si cu agheasma de la molifta lui, i-am spus si Tatal nostru...

Ada, multa sanatate sotului! Ma rog pt voi sa nu fie nevoie de interventie chirurgicala.

Letizia, ma bucur ca nu e ceva grav, multa putere si optimism iti doresc. Tare greu trebuie sa fie sa stai prin spital cu bebelusul acasa.

Noi ne-am decis sa nu-l mai ducem pe Eric la cresa pana nu voi avea incotro, adica 18 martie cand reiau serviciul. Si atunci poate nu in fiecare zi, ca barbata-miu are o zi libera de la scoala, sa vedem cum ne organizam. De bona din pacate nu poate fi vorba.

Va pup, ce bine ca la voi macar e primavara! (aici e soare, dar inca frigut si avertismente de ninsoare).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

LA MULTI ANI DE 1 MARTIE DRAGELE MELE! Va doresc o primavara frumoasa, soarele sa va lumineze vietile si sa va bucurati sanatoase de cele mai.pretioase "Martishoare" din viata voastra :))
Acest 1 Martie este unul special pentru noi pentru ca anul acesta purtam martishoarele LA piept si nu doar in piept ca in anii trecuti :)

Va poop pe toate si va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

O PRIMAVARA FRUMOASA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Buna seara fetelor!

Abia astept intalnirea de pe 8, eu vin fara piersicuta. Oare cate suntem Roxy?
Am iesit in parc azi, 2 h am uitat de stres si munca, apoi m-am intors la laborator sa finalizam comenzile pt weekend, e mare agitatie cu botezuri in perioada asta, ma intreb ce ma asteapta cand incep nuntile.

Iuli: eu zic ca mananca suficient, evident era ideal sa manance cantitati mai mari la mese mai putine, dar e bine si asa. Noi avem program similar numai ca se culca mai devreme si nu mananca deloc peste noapte.

Ada: sanatate sotului

Leti: multa sanatate si bine ai venit ca eu nu am apucat sa iti spun!

Muraturica: eu ii amestec cereale Milupa de orez direct in fructe, pun 2-3 lingurite mici la 80 ml de piure de fructe

Roxy: borcanelele de la DM sunt ok, fara zahar/amidon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Bonsoir fetele!
noi tocmai am aflat ca Ana are infectie urinara cu E coli si inca una nasoala. CE inseamna intuitia materna. I-am facut analiza ca asa am vrut eu. Aveam impresia ca urina ii miroase putin ciudat. Si iata ca am facut bine pt ca febra nu a facut si daca nu o tratam riscam sa afecteze rinichii si la varsta asta inteleg ca e nasolm de tot. Am inceput de azi antibioticul.

Oli - coprocultura ioesise perfect dupa tratamentul cu probiotice si Enterolactis. nici urma de klebsiella.

Leti - sanatate multa. Sper sa fii bine in curand. Ce simptome aveai?

Fleur - nu ii faci niste analize lui Eric? de la dinti nu cred ca are de ce sa faca chiar asa urat...zic si eu...

Ada, asta iti mai lipsea! Sanatate multa sotului. Ati gasit nefrolog bun?
Am o intrebare la tine. cica trebuie sa merg la notar sa imi faca traducere legalizata la actele de studii. In engleza. Tu faci asa ceva?

Va pup fetele si o primavara frumoasa!

LML lui Leon!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Un martisor pentru fiecare piersicuta si pentru fiecare mamica/matusica de piersicuta.

Ce frumos ai zis tu draga Roxy!

Abia astept sa ne vedem!

Leti, multa sanatate si forta sa iesi din butoi! Piersicuta ta are nevoie de tine, asa ca sus capul!

Fleur, sanatate lui Ericutu!

Noi weekendul asta suntem nasici, asa ca duminica seara cred ca mai intru. Maine seara ramanem la hotel si plecam a doua zi la baita direct. Asa ca va urez un weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Aoleu, Ioana! Ma speri! Eu tot imi fac probleme ca fiimea cand face caca ii intra peste tot inclusiv in pasarica (ma scuzati, dar ....). Si ma tot gandesc ca nu e ok ... cred ca ar trebui sa-i fac si eu o urocultura....
Voi patiti asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Fleur...sper sa ii treaca ericutzului si sa aveti o noapte linistita.
Ioana sanatate piersicutei tale
Lorena distractie placuta la botez.
Roxi foarte frumos mesaj

EU am primit azi in loc de martisor masina de spalat vase mult asteptata.

Carmen cum a fost bona?

Mergi la inceput