Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *10*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Mihaela - dar toate avem copii de aceeasi varsta hehehehh....si noi suntem tot cu biberoane, lapte praf, apa plata, perie biberoane, castronelul ei, lingurita ei, blender....de toate. Ei si ce? Dar vb lui Lali, fiecare isi face programul cum vrea si cu cine vrea:-*
In seara asta caut locatii...sper sa gasesc vila Bran. Adica sa mearga link.ul. Raluca mai dadusei un link, de acolo de la ponei si caluti...cum se numea?

Lali - chiar....cum ai venit tu pe tren cu doi copii mici...a fost o lectie pt mine. in sensulca nimic nu e prea greu sau complicat atunci cand iti doresti cu adevarat! A fost remarcabil ce ai facut! Sper din suflet sa veniti si de data aceasta.

Va doresc o seara minunata!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

nu i-a facut niciun test pentru hormoni.
marti vedem rezultatele si o sa intreb de asta.

astazi ne-a vazut un chirurg pediatru la recomandarea profesorului.
a zis ca nu este niciun semn de ingrijorare.
ca probabil de la sfortarea care a avut-o cand a vomat s-a fisurat n pic o pielita de la vagin (mi-a aratat-o ca a controlat-o pe acolo).
o alta explicatie ar putea fi si hemangion intern. (i-am zis eu de asta ca am citit pe net) dar ca nu ar fi ingrijorator nici asta pentru ca daca era un hemangiom mare se vedea la ecograf sau sangera mai mult.
pe scurt, fiindca ecografia a iesit bine, nu vede niciun motiv pentru a face investigatii inauntru (cu camera) fiindca asta ar insemna sa o traumatizam degeaba.
mai este varianta sa fie de la coagulare si asta ni se va confirma marti cand aflam rezultatele de la sange.
cam atat :)

merci de sustinere.
de mancat n-am mai mancat ceva nou ca n-am avut stare de experimentat si ne-a iesit si un canin si am fost mai cu mutrite.

va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Din discutii mi-am dat seama de o chestie: eu sunt ingrijorata ca lipsa CM-ului sa nu indice o problema grava. Sei e ingrijorata ca asta ii poate impiedica o viitoare sarcina. Sei, tu poti sa iti faci analize hormonale. Daca hormonal e un dezechilibru, chiar daca e cauzat de alaptare, cred ca poti sa incerci sa-l corectezi pe cale naturista in asa fel incat sa nu o afectezi pe fetita dar sa poti face alt copil. Ma gandesc, poate ma insel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetelor,

Dupa ceva googaleala am revenit cu propunerea de a merge la aceeasi pensiune ca data trecuta. Este Perla Moeciului - fetele care atimai fost spuneti daca e ok, iar cele care nu au fost dacava lasati pe mana noastra.
Si sa va spun de ce propun acest lucru. Din ce am vazut aceasta este cea mai ok ca pret - VilaBRAN ESTE FFFFFF faina, insa mi s.aparut ceva mai scump. La Perla erau conditii f ok, putem inchiria toata vila, este loc de joaca pt copii, loc special pt gratar, bucatarie mare sidotata cu de toate...multe facilitati. Nu e superlux, dar eu zic ca e ok.
Daca sunteti de acord sun maine si intreb cate camere sunt disponibile! Yuhuuuu...abia astept sa mergem!

May - ma bucur are mult sa aflu ca Bea este bine, ca atatia medici ti.au zisca nu sunt motive de ingrijorare.

Mihaela - imi pare rau, nu stiu ce sa iti spun despre problema cu CM, nu m avut astfel de probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fetelor!

Cafeluta si ceaiul sunt gata! Poftiti de va serviti!
Eu m.am trezit la ora 7, mor de oftica, ai mei toti dorm dusi inca!

Va rog sa imi spuneti daca voi ati tinut vreodata cura de detoxifiere! Vreau sa incep una si nu stiu pe care. Aveti ceva sfaturi? Daca nu, voi fi nevoita sa imi compun una commbinata cu cemi se pare ok din fiecare.

Sa aveti o sambata minunata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Nanna e f. frumoasa pensiunea.Daca nu se supara fetele eu as vrea sa inchiriez un apartament.Noi venim si cu Razvan.Nici nu i-am zis sotului dar sunt sugura ca nu ma va refuza.
Mihaela daca te consoleaza si noi tot cu pasat suntem, biberon, Lp, nu mancam borcanle.N-o muri 2 zile...........desi ma bate gandul sa ajungem acolo de vineri ca sa avem macar o zi plina.Deabia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare!
Am revenit cu vesti!
Am vb la pensiune, toata vila are 5 camere duble, 3 apartamente si o camera dubla. Alaturi mai este ocladire unde sunt cateva camere daca nu ajung acestea. Tarife: camera 90 lei, camera tripla 105 si apartamnetul 115. Proprietarul a zis ca ar fi bine sa le luam pt 2 nopti, ca aaa le inchiriaza de obicei si mi s.a parut corect. Inca o veste buna este ca sunt toate libere pt we 20-21 aprilie asa ca incep lista. va rog sa dati copy- paste si aa va adaugati fiecare cu ce tip de camera prefera.
Camady- este perfect asa. Si noi luam tot apartament si noi venim tot de vineri seara si cu tot cu Indra ;-)
Asadar, here we go:
1 - Eu, apartament, de vineri
2 - Camady, apartament, de vineri
3 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Va uram si noi o primavara minunata ! Si va oferim cate un martisor

may ce ma bucur ca ai scris
cu siguranta Beatrice este bine si cu timpul o sa te linistesti si tu

i am facut si eu analizele lui T .... sunt bine majoritatea, numai ca din nefericire are si el talasemie , a mostenit o de la mine :(
trebuie sa mergem la Institutul de hematologie sa vedem ce trebuie sa facem pe mai departe
of , alte intepaturi :(

pana la urma , de nevoie , a trebuit sa mi fac si eu cont de FB :P
asa ca , daca cineva vrea sa se imprieteneasca cu mine , sa mi ceara prietenia
eu inca imi mai leg urechile pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

olla fetele mele dragi, va doresc o primavara minunata

May ce bine, sper ca te-ai linistit

noi suntem bine, dar nu mai avem timp de nimik, fac mancare si curat printre picaturi ca ayu nu sta locului deloc, nu ami situ unde sa pitesc obiectete, deschide toate usile cu usurinta, se catara peste tot si vechiul prost obicei, baga tot in gura, ieri l-am gasit cu 5 inele de argitn de ale mele in gura...se catara pe mese, se duce la baie , scurge sticle...in rest, e la fel de dulce
va pup pe toate si pe toti strugurasii, un we frumos plin de flori si iubiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Mersi de cafelutza, delicioasa


Jade
- ce analize i-ai facut lui T? Imi pare rau de veste, dar poate totusi nu e asa.

May - deci e bine, asta conteaza.

Eu m-am decis, vin cu voi la munte. Sotul inca nu mi-a dat un raspuns ferm, dar gaseste el o solutie, cum o sa gasesc si eu sa fim liberi zilele alea.

Asa ca, ma pun pe lista:

1 - Eu, apartament, de vineri
2 - Camady, apartament, de vineri
3 - Andreea_t, camera dubla cu baie proprie (nu stiu daca toate au), de vineri
4 -



Mergi la inceput