Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *10*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Anca-toma, sa stii ca si mie la prima sarcina, la ecogrfia de 13 saptamani mi-a zis ca este fetita, iar la urmatoarea la 16 saptamani mi-a zis ca e baiat si asa a fost la fiecare ecografie -mai ales cand nu era si sotul prezent - ii facea o poza cu putzulica sa i-o dau lui tati sa se convinga ca baiat o sa aiba
Important e sa fie sanatos
Sarcina usoara in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

La multi ani mamicilor. Sa aveti o zi minunata si sa fiti rasfatate

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani fetelor , sa fiti iubite !

may ce face Beatrice ?

anca v ati gandit la nume pt Ilinc ?

rach sunteti ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Da, Jade suntem bine mersi de intrebare.

La Multi Ani, mamicilor!Sa fiti sanatoase si iubite.

Noi suntem micute, avem 9, 200 Kg si 80 cm.

Nu stiu ce sa mai zic.
Kora, nu mi-ai mai dat niciun semn.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

La multi ani mamicilor!!!!


Camady, eu una ma supar pe moment. nu tin supararea.

Ooka, m-a iritat formularea ta. Sunt convinsa ca n-ai nimic cu mine, dar ai fost un pic prea agresiva si critica.
Dar, cum am spus, mie imi trece repede, nu ma agit prelungit.

Anca, ce tare ai fost cu Ilinc. Lasa, sa fie sanatos :)

Pinky, merci

Broome, asa si pe noi ne intreaba lumea daca am tuns-o :)) in spate ii fac doua codite, in fata pauza.
da, eu tot pentru socializare o duc la gradi, pentru limba, pentru a invata lucruri noi si a fi un pic mai independenta.
si aici e perioada de acomodare de 8 saptamani.

michella, da, nici eu nu prea sunt happy cu educatoarea ei. mi se pare un pic cam rece.
o sa mai incercam lunea viitoare si inca una. daca tot asa, nu o mai duc si incercam dupa ce ne luam casa, dar caut o gradi cu o educatoare de asta mai prietenoasa.

jade, e mai bine, merci de intrebare :)
a avut 2 nopti febra mare si eu nu prea am dormit. am luat-o cu mine in pat. si azi noapte plangea din 10 in 10 min. nu mai avea febra dar cred ca s-a obisnuit cu mine in pat ca am luat-o si apoi a dormit bustean pana dimineata :D
e inca pe antibiotic, fiindca trebuie sa-i dam cele 7 zile, ne-a specificat clar dr. si e cam chinuiala ca s-a saturat de siropuri si abia i-l dam.
ieri a fost la grupul de cantat, azi la alt grup de mamici si copii. e foarte vesela si in forma.
cred ca o sa mai avem o saptamana buna si apoi iar va prinde un virus :D
face anticorpi


maine ma duc la salsa. petrecem ziua femeii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna fetelor !


La multi ani mamici frumoase ,sa fiti fericite si implinite !


May,atunci cand am scris ca m-am simtit "atacata" am uitat ghilimelele , era cu sens de "ofticata" , ceva de genul trec pe strada si aud pe cineva ca spune "toate blondele sunt proaste" si eu sunt blonda,si atunci ma oftic ,intelegi? Nu ca si cum m-as fi simtit vizata direct. In fine,nu eram suparata .

Eu fac briose,la avem serbare la gradinita, de ziua mamei . Abea astept !


Va pup! Revin diseara cu impresii si raspunsuri pentru toata lumea,ca sunt restanta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

La multi ani fetelor! Anca, felicitari pentru faptul ca e bine Ilinc. Sa ne spui cum o sa-l cheme :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Ce va invidiez pt atmosfera de sarbatoare ce-aveti astazi peste tot!!

aici in Mai e ziua mamei si e ceva mai special, azi e ziua femeii, dar nu se face mare tam-tan pe seama asta...

La multi ani tuturor, sa petreceti cu drag alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

May, imi pare rau ca m-ai perceput asa, probabil ca a fost urita exprimarea. Insa sentimentul de revolta a fost justificat la acea generalizare facuta initial.

Ce sa mai zic, imi cer scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani fetelor si de la mine, cu intarziere pentru ziua de ieri.Eu am fost libera .Azi merg cu sotul la restaurant la o petrecere.O-i mai avea parte ca anul trecut de striperi?
Sa vedeti ce mi-au facut baietii mei ieri.Mi-au luat asa: o pereche botine, o pereche pantofi,un sacou cu pantalon si fusta si o rochita.
Bineinteles ca nu-mi vine nimic.Azi am de treaba sa merg sa le schimb.Sotul a zis ca nici nu-l interesa daca imi vine sau nu .Cica in felul asta ma obliga sa ma duc sa-mi aleg ce vreau.Eu in ultimul timp nu prea mai am rabdare prin magazine si el mereu ma bate la cap sa-mi mai cumpar cate ceva.Asa a gasit metoda sa ma constranga .
Nanna, luni pun banutii.

Mergi la inceput