Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *10*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fete!

Michella - pt tine nu este inchisa nicio lista! Voi suna azi si mai rezerv o camera. Ma bucur f mult ca veniti! Sper ca sunteti bine. Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Raluca - se pare ca am postat in acelasi timp. Cu drumul si eu am emotii, lui Inez nu ii place deloc in masina si face ca toate visele...Loc vom avea acolo, nu iti face griji, va fi super ok. Iti voi da un pm cu nr de cont, dar nu stiu daca voi reusi azi pt ca sunt la curs si nu prea am acces. Dar nu.i graba.
Este super ca aveti liber maine. Ce angajatori draguti. Se mai fac angajari? ;-)

Sa aveti o zi super
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

multumesc mult nanna! de-abia astept sa va cunosc pe toate! deja ratasem toate intalnirile de pana acum! noi putem veni de vineri, o sa ne luam liber amandoi . nu avem pretentii, ne acomodam fie ca e camera dubla, fie ca e apartament, oricum venim toti patru, important e sa aiba baie camera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata fetelor!

Nana sa-mi spui cum facem cu banii, eventual sa-mi trimiti un cont , ne-ai trecut si pe noi de vineri? ca nu mai stiu...

Raluca ce super ca ai liber! Sa profiti la maxim!!!

Si eu am mari emotii cu drumul, la noi e si mult mai lung Sper sa fie ok Danny ca nu mai prea doarme pe masina.

In rest la noi toate bune, Danny e super simpatic ce sunte scoate
In legatura cu gradinita, noi mergem de la 2.5 ani. Asa m-am gandit din primavara viitoare. Si eu sunt de-acord cu socializarea... oricum nu va faceti frji ca sunt salbatici fata ce copii de varsta lor, e normal... eu am inteles ca de fapt cu adevart copiii se joaca intre ei doar dupa 2.5 - 3 ani.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Nanna lucrez intr-o companie mare unde se mai intampla si lucruri bune cateodata
O sa profit la maxim de ziua de maine, mi-am propus sa-i scot pe ai mei si pe Edi unde sa papam in oras, sa ne plimbam la aer.....sper sa fie si vremea frumoasa.

Mai fetelor de cateva zile am sesizat ca-i cam miroase gurita lui Edi cand se trezeste . De spalat pe dinti se spala de cel putin 2 ori pe zi ca e innebunit dupa procesul in sine . Analiza de paraziti i-am facut-o si e ok. Ma gandesc sa nu aiba ceva de nici nu prea vrea sa manance. Sa fie si de la eruptia detara, aveti idee de la ce ar putea fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:


may despre gradi o sa iti povestesc experienta prietenei mele care sta in germania. cam la aceeasi varsta a inceput acomodarea pentru cresa cu baietelul ei. au schimbat insa o cresa unde baietelul nu a fost tratat cum trebuie si s-a fortat perioada de acomodare (au inceput separarea de mama prea devreme si prea abrupt) si la urmatoarea n-au mai avut nici o problema. au intins perioada de acomodare cat a fost nevoie pentru baietel. cam aici e cheia din cate am inteles eu de la ea. sa gasesti gradinita/cresa care sa nu te zoreasca vis-a-vis de termenul de acomodare. oricum, va doresc multa bafta si apreciez modul tau de relationare cu bea !

despre stefan ce sa va mai spun, e un spiridus si jumatate, nu sta locului o secunda. a reusit in sfarsit sa spuna mama si mamaie, pana acum vastul lui vocabular era tataie.
pe cat e de zmeul zmeulor in casa, ca nu stii cum si pe unde il mai gasesti atarnat sau de pe unde mai cade, pe atat de "blandul ben" e cand intra in contact cu alte persoane. copii de varsta lui nu par sa il atraga, ii plac cei mai mari, care stiu sa joace cu el pitita, alergata, de-astea.
va pup pe toate, sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Anca .. sex... pe furis ca maam sta de paza :P
Ma bucur ca bebe e bine.. ELena a fost cu putza la inceeput.i-a picat pe parcurs..Important e sa fie sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Neatza fetele,


Stiti trebuie sa marturisesc ceva .... AM EMOTII de intalnirea din aprilie ...dar sunt din alea bune ...adica fericire si curiozitate de a merge intr-un loc necunoscut cu persoane pe care nu le cunosc FACE TO FACE ...
Sper sa fie SUPERBINE!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Am uitat sa va spun:SI EU SUNT LIBERA MAINE!!!

Deci va doresc LA MULTI ANI voua mamelor de strugurasi, mulkta sanatate si fericire alaturi de intreaga familie!

O floricica virtuala pentru fiecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Salu

Raluca, asa am patit si eu cu Sofia. Dar ea avea o carie intre incisivi, aparuta pela 2 ani si jumatate. Prin urmare, am crezut multa vreme ca e de la spalatul pe dinti aiurea sau de la carie pana intr-o zi cind am citit pe net si am vazut ca giardia mai da treaba asta si i-am luat niste helmiflores si de atunci n-am mai avut probleme. Acu'nu iti recomand sa ii dai musai. Rau nu face, are propolis si inca niste buruieni in tinctura, ti-am descris doar experienta mea.

o zi buna va doresc!



Mergi la inceput