INSEMINARE 96 - Felicitari Ela_ella2003

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Da, asta e cu totul altceva si e de apreciat ce sustine sistemul.
.

Dragelor, azi am fost si la Polisano Bucuresti pentru ca a dat consultatii dr Ispasoiu de la Polisano Sibiu.
Am vrut sa profit si daca inseminarea de acum v-a fi fara rezultat la urmatoarea menstruatie sa ma duc direct la ei.

Sunt foarte profi. Am avut programare la 1.30 si la 1.25 am intrat, ma asteptau doi medici (si dr Anghelescu din Polisano Bucuresti) si doua asistente.

A ascultat istoricul, mi-a recomandat sa mai fac una, doua inseminari si apoi imi recomada FIV pentru ca "nu va mai uitati in oglinda, ovarele au varsta dvs reala si nu mai aveti mult timp".
E adevarat ca nu imi arat varsta, dar am 39 de ani, si sigur, are dreptate, atat au si ovarele mele.
Deasemenea, dupa profilul hormonal, considera ca am PCOS. Am spus anterior ca imi iese testosteronul peste limita, desi nu am alte semne precum hirsutism, etc.

Oare o mai fi ceva?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Mipa, cat ai AMH-ul? Eu tin pumnii ca aceasta IA sa fie norocoasa!

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Fetelor la mine atazi este a 9 a zi de la IA,ovarele nu ma mai dor de ceva zile,in schimb ieri am simiti niste dureri ca la CM si am luat un nospa,mi-a facut bine..iar sanii de 2 zile ii simt greoi,in pic umflati si durerosi.Nu vreau sa-mi fac sperante dar sper sa fie bine de data asta..Cu injectiile pt trombofilie m-am invatat ,mi le fac singurica..,dar nu stiu de ce dupa injectii imi apare ca o bubita rosie sub piele si vad ca nici acum dupa patru zile nu trece...o fi vreo reactie sau oare nu procedez eu corect,trebuie sa nu mai frec zona dupa injectare?Va dati seama daca o fi bebe si va trebuii sa-mi fac in total 300 de injectii,o sa am super multe semne,nu ca ar fi asta o super problema,macarsa fie bebe.dar totusi...
Mipar tu cum esti dupa IA ,ce simtome ai.?Pe mine daca nu ma mai dor ovarele inseamna ca nu am facut hiperstimulare,nu?Imi era tare frica de asta la cati foliculi am avut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Onutza, eu am avut dureri inclusiv vineri, au fost clar de la Ovitell, dar nu se compara cu simptomele pe care le-am avut la suprastimulare.

La cum descri, pare a fi de bine [:D. Cand iti faci hcg-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Ela, am AMH-ul 1,43.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Mipar, hcg-ul ar trebuii sa il fac vineri in ziua 14 de la IA,dar sincer imi este teama..nu stiu ma mai gandesc daca il fac,oricum daca mai astept inca 3 zile va tb sa imi vina CM.Inca nu m-am hotarat dacasa fac s-au nu analiza.Luna trecuta cat am asteptat o ora analiza am zis ca innebunesc.
Apropo de AMH si eu l-am facut acum 1 an si il am 3 iar inhibina B 37 ,iar dr. mi-a spus ca tb sa ma grabesc cu bebe ca au iesti la limita inferioara rezultatele,dar eu la analiza AMH-ul l-am vazut in limita ,mai putin inhibina B care avea val. de referinta 45 - 340pg/ml.
Voi ce credeti stau prost cu rezerva ovariana ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Dupa AMH, nu. Inhibina trebuie sa te asiguri ca o faci in ziua 3, ies valori mai scazute in ziua 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

onutza, amh e ok la tine, la mipa e mai scazut, dar e ok, am auzit de fiv reusit cu amh sub valoarea 1. va tin pumnii la amandoua, abia astept sa dati de baut....ceva nealcolic pt mine!

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

fetelor cand testati

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Eu pe 11 vreau sa ma duc.Ar fi 12 zile de la inseminare.

Mergi la inceput