INSEMINARE 96 - Felicitari Ela_ella2003

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Onutza imi pare rau .

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ana Multumesc de intrebare . Suntem bine , crestem . Tu cum esti? Cate saptamani ai?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ella mai da un semn de viata. Cum esti?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Si noi crestem,suntem fff bine.am fost la eco sapt trecuta la 12 sapt,aveam 7.4 cm.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fete,
Vin de la eco de monitorizare. De data asta ovarul drept a fost mai productiv, am 4 pe dreptul de 13,15,16.7 si 20.8mm(sunt in ziua 8 a cm)pe stangul am unul singur de 21 ,dimineata la 3 fac pregnyl si vineri inseminarea. Daca foliculii mari mai cresc 1-2mm pana la inseminare mai sunt buni de ceva?
noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Cei mari s-ar putea sa se sparga inainte de IA, te bazezi pe cei micuti care vor fi perfecti. Oricum ai o "productie" f buna.

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fete,
cine mai faci inseminare zilele astea?
eu sunt dezamagita de la inceput am avut impresia ca pierd ovulatia si cred ca se adeveresc temerile. Azi dupamasa am observat ca niciodata acel albus de ou. Daca a fost ovulatia azi mai am eu vreo sansa maine la inseminare?
In ultimul an m-am tot uitat dupa aceasta secretie si nu am vazut-o niciodata si azi am ramas socata.
Luna trecuta am facut instilatii poate deaici schimbarea asta.Doamne ajuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Eu aveam secretie cam cu 3 zile inainte de inseminare, incepand din Z8, dr zicea ca e de la stimulare nu de la ov. Nu ai facut o analiza de LH si estradiol ca sa stii daca cum sta treaba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellaris spune:

Buna,
Eu sunt in ziua 1 a ciclului si începem distractia cu stimulare+inseminare luna aceasta. Cine a mai facut stimulare cu clomifen? Ati avut reactii adverse?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Cele mai multe reactii adverse le-am avut cu clomifen-ul (dintre toate stimularile) si nici nu a fost eficient pt mine...
Prefer injectabilele din punctul asta de vedere, le tolerez mai bine.

Sa ne tii la curent cand mergi la eco.

Mergi la inceput