Weight Watchers

Weight Watchers | Autor: XIO

Link direct la acest mesaj

Stie cineva ceva despre Weight Watchers? Din proprie experienta, cum se tine corect etc?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Stie cineva ceva despre Weight Watchers? Din proprie experienta, cum se tine corect etc?

**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916



Yeap...e singura dieta pe care am putut sa o tin fara sa ma urc pe pereti. Si de fapt nu e o dieta ci un regim de viata. Ce vrei sa sa sti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Eu stiu din propria experienta de acum 8 ani, cand m-am inscris la WW si am slabit mult. Inscrie-te macar pentru o luna, vei primi toate cele 4 brosuri, intelegi si despre ce e vorba si apoi poti continua singura. Pe mine m-a uimit ca la intalniri erau f putine dolofane, majoritatea era ´trasa prin inel´ caci da, WW e un stil de viata, nu un regim de 2 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Pia nu am prea inteles care e povestea cu punctele.
Eu as avea voie dupa unele tabele 21 de pcte pe zi.
Dar am vazut ca este un alt nr de pcte daca vrei sa te mentii, altul pt slabit.

pe langa asta ma mai intereseaza:
-trebuie neaparat sa mananci nr respectiv de pcte? adica daca mananci mai putin am inteles ca nu e ok
-trebuie neaparat sa adaugi pctele pt activitatea sportiva sau poti sa faci abstractie de cat sport ai facut?

Eu am nevoie de putina disciplina cu mancarea, la lucru tot timpul aduce cineva dulciuri de tot felul, de la biscuiti la gogosi si prajituri.... intr-o zi am ramas in operatie pana la ora 18 fara sa fi apucat sa mananc ceva si cand am iesit am devorat 3 gogosi. Plus ca de cand am ajuns aici am mancat cel putin 8 borcane de ciocolata, si vreo luna sau 2 imi cumparam zilnic prajituri, iar la spital mancam 2 portii de desert plus alte dulciuri.
Acum vreau sa termin cu asta, si daca am asa un tel de x pcte pe zi sau x calorii mi-e mai usor sa controlez consumul de dulce. Plus ca la WW o lingurita de miere, gem si parca s nuttela e 0 pcte deci nu e restrictia aia care psihologic ma face sa vreau si mai mult

carmi, pe care site te-ai inscris? si cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Xio, eu nu am facut online (se poate si asa), eu m-am dus la intalniri, o data pe saptamana.
Da-mi o adresa de email pe pm si iti trimit toate materialele pe care le am, listele de puncte, etc, insa maine, ca trebuie sa caut cd-ul. E in germana, e ok?

Mergi la inceput