Viata in Germania si Elvetia - cap. 85

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CT spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Daca nu e vant, cred ca nu conteaza cat de frig este ...

Vorba 'ceea: "Fie vremea cat de rea, numai vantu' sa nu bata."


Am deschis capitol nou: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177870&nm=Viata-in-Germania-si-Elvetia-cap-86

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Buflea, daca ninge la München atunci va intirzia cu siguranta plecarea din München fiindca va fi coada la deicing. Cel mai bine as zice sa aiba la ei un bilet in engleza sau geermana pe care sa scrie "please call this number to let our family know about the changes", ori "we need to make a phone call to our family in the US to ...". Daca se intimpla ceva si pierd conectia, pot cere la counterul Lufthansa sa dea telefon. Eu zic sa nu panicati, cursele internationale au mai tot timpul intirziere, fiindca au foarte multe operatiuni de facut pina la boarding, si de multe ori ajung cu intirziere. Si da, aeroportul e mic, nu e mare brinza sa ajungi la conectie.

Ah, spune-le ca daca sunt in intirziere sa se bage in priority lane fluturind cardul de imbarcare, in general te lasa sa treci daca esti in pana de timp. N-am povestit aici, dar am facut odata 15 minute transfer in CDG, Paris, avind terminale diferite si un copil plingacios in brate, plus bagaj de mina si geanta plina cu pampers si altele. Am alergat ca la maraton, am trecut in fata tuturor, am ajuns fix cind inchideau poarta si am cazut lata in avion. Deci daca se poate in GDG in 15 minute, parintii tai sunt super ok in Munchen

Mergi la inceput