M-am hotarat.............adoptie(88)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamghicu spune:

s.a trezit cineva?! si.a baut cafelutza?! ca eu abia am facut ochi, am o cana foarte mica de cafea langa mine si nu am cu cine sa ma conversez.astazi ne intalnim din nou cu pokemon-ul nostru de 2 ani si 4 luni si abia astept. daca este vremea frumoasa mergem in parc. noi am inceput sa ne gandim ca acest pustulica seamana cu johnny bravo , in sensul bun si ii spunem asa ... are numai figuri in el si este ca o maimutica tare haioasa cateodata ... va pup pe toate viitoarele mamici si actuale mamici si va astept cuminte aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iridessa spune:

Maria, cum a fost intalnirea? Ce minunatii face micutul? Este din Bucuresti, va puteti intalni oricat de des doriti? Va pupam!

Am fost si noi in parc, este o zi superba!!!!! Speram sa mai iesim si mai tarziu dupa-amiaza, sa recuperam pentru toate zilele friguroase din iarna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Dacris, ai vazut ca se poate? Multa bafta maine, iti vei da seama daca bebelul e al vostru. Asteptam vesti.
Maria, ati fost in parc cu piticul?
Noi am adus-o acasa ieri cateva ore (adica vreo 2 a adormit ), a fost frumos, e casa plina cu ea, trebuie sa te tii dupa ea tot timpul, se catara, darama, cotrobaie.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

amy2007sa fiti sanatosi si sa o cresteti mare.
Antrenativa bine sa puteti sa va tineti dupa ea, fiindca sunt atat de iuti ,nu o sa aveti timp decat sa spui "nu...." si ea o sa rada la tine si tu ai sa o pupi de mama focului.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

amy, sigur, nu imi fac probleme, stiu ca se poate. tot "secretul" este rabdarea. stiu ca la un moment dat imi voi gasi copilasul, ca va fi acesta sau altul, oricum il voi gasi. amy, ma bucur SINCER ca ti-ai gasit copilasul, am retinut povestea ta si imi doream mult sa iti gasesti linistea. Bun venit fetitei in viata voastra, sa va implineasca si sa va aduca multe bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

La multi ani fetelor!
Ma bucur mult de vestile bune!

Noi am avut o mica vacanta la munte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamghicu spune:

buna fetelor! am avut un sfarsit de saptamana plin de activitati cu johnny bravo... pur si simplu am visat un pic ca este al nostru ... nu am cuvinte sa descriu experienta traita... abia asteptam sa fie totul ok si sa ajunga cat mai repede in sanul familiei noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

la multi ani !

numai vesti bune vad aici . felicitari !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trotil spune:

la multi ani fetelor!
Revin si eu cu vesti :). A fost dna de la directie pe la mine. este foarte dragutza si am discutat o gramada de lucruri, ca sa zic asa am dat in diverse..
Insa am aflat un lucru care mie cel putin mi s-a parut extrem de ciudat.
Voi stiti cum se stabileste etnia unui copil ai carui parinti nu se cunosc? se uita cineva la el (cineva in masura sa ia aceasta decizie, evident) si daca il vede mai negrisor, il trece drept rrom. si gata!
asta e tot.
Aaa, si m-am mai lamurit cu un lucru. Eu ramasesem cu impresia ca daca ai atestat si iti cauti copil, ajungi automat pe lista negra.
Ideea este ca doar atestatul resectiv devine nul, la fel cum devine si la un an de la emitere.
daca iti gasesti copil, faci actele de plasament si apoi te reapuci de acte pt atestat. De parca oricum nu ar fi expirat atestatul intre timp...
de parca ar dura mai mult asa... mie mi se pare ca oricum la ce viteza are ORA dureaza mult mai mult.
+
Si inca ceva, as zice important: dna mi-a spus ca pe legea cea noua, care ar trebui sa ajute la adoptii, mai mult incurca. Cica cei de la Ora au avut niste probleme si nu au avut anumite chestii in regula, nu am intrat in detalii. Spera ca abia de acum incolo sa isi revina.... Cica e noua lege au avut doar o adoptie finalizata anul trecut (evident vb de directia de la mine din sector).
oauu, asa performanta... ce sa mai zici...
Si vineri am si evaluare psh.. sa vedem daca ma scot nebuna

va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printe spune:

Buna fetelor,

Fetele de la SOS infertilitatea fac un apel:

"Sunteti persoana/cuplu cu atestat de parinte adoptator si va confruntati cu dificultati in procesul de adoptie? Vreti sa vorbim despre asta, vreti sa fim noi cei care rup zidul tacerii? LE DATORAM ASTA COPIILOR NOSTRI, CARE SUNT NASCUTI DEJA, SI PE CARE NU II PUTEM TINE IN BRATE, CARORA DIN CAUZA INDIFERENTEI INSTITUTIONALE SI A BLOCAJULUI BIROCRATIC NU LE PUTEM OFERI IUBIRE, PROTECTIE SI FAMILIE!
Cine doreste sa vorbeasca despre dificultatile procesului de adoptie, sa ne scrie la contact@vremcopii.ro
Daca doriti sa veniti sa vorbiti in ziua in care vom avea evenimentul de mediatizare, in cazul in care sunteti din alt oras SOSI va plateste transportul iar coordonatoarea SOSI va gazduieste cu drag la ea acasa."

Care doreste sa scrie sau sa participe poate lua legatura cu ele.


Mutatiile MTHFR C677T si A1298C ambele heterozigote, 1 sarcina oprita in evolutie la 6s

Mergi la inceput