scurta vacanta la sfarsit de martie

scurta vacanta la sfarsit de martie | Autor: sunnyday07

Link direct la acest mesaj

Unde m-as putea duce in vacanta cateva zile la sfarsit de martie (pastele catolic)?

Ma gandeam la un city - break, vreau ceva distractiv pentru un copil de 9 ani.

Mi-ar fi placut Copenhaga (n-am fost niciodata), dar am vazut ca in general e destul de frig la sfarsit de martie. Poate ceva mai in sud - Barcelona, Roma?

Am mai avut pe lista si disneyland - dar e foarte scump hotelul in acea perioada.

Orice idee e binevenita!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pai daca ii plac parcurile de distractii, mai gasesti prin Europa destinatii, nu trebuie sa fie musai in Franta...

Anglia, Germania? (desi e tot frig, comparativ cu Barcelona, Roma...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Revin sa spun ceva referitor la Disneyland - poti sta in oras si sa circuli cu metroul (cred ca poti gasi mai multe informatii pe topicul cu disneyland). Asa iti poti gasi ce cazare iti doresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Metroul e scump,e RER.
As incerca mai degraba o tara care nu are pastele atunci ,ca toata lumea sarbatoreste si poate fi inchis. Si eu ma gindesc l;a acelasi lucru ,fiind liberi de la 1 mai pina de pastele ortodox.Ma gindeam la ceva in tara sau mai aproape.
Noi am fost la Amsterdam si i-a placut mult la muzeul Nemo ,la Van gogh,restaurantele asiatice,cu vaporasul pe canale,la morile de vint.
http://goamsterdam.about.com/gi/o.htm?zi=1/XJ&zTi=1&sdn=goamsterdam&cdn=travel&tm=15&gps=31_10_1117_717&f=00&tt=3&bt=1&bts=1&zu=http%3A//www.e-nemo.nl/index.php
Pacat ca a stat prea putin aici. Trebuie sa intri dimineata si sa-l lasi cit vrea.Daca mai mergem il duc sigur.A iesit entuziasmat.
Cred ca e o destinatie buna .Eu am baiat.Al meu implineste 9 ani, in martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

hey, merci!

A_Iulia, suntem lenese, ne trezim tarziu si daca mergem la disneyland vrem sa stam in parc. S am planuit o tura scurta la Legoland in mai.

Dulcetica, am notat, Amsterdam si muzeul Nemo
Cred ca va fi 'last minute" pana la urma, o sa astept sa vad cum o sa fie vremea si apoi vad unde mai gasesc bilete la pret acceptabil.

Mergi la inceput