Buburuze (20)!Avem primul buburuz!Felicitari Aruam

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Deci am avut niste nervi fetelor! Musai zilele astea cand a venit primul buburuz, mi s-a stricat si mie netul . Am crezut ca mor. Asta este acuma ce sa fac o sa scot pentru urmatoarele motatele.
Katy pupici si iti tin pumnii!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Casandra ! Tot doi in unu sunt, dar zilele astea tot ma gandeam sa nu o iau inaintea fetelor la termen. Azi intram in saptamana 36. Deci inca o saptamana si suntem la termen. Cumnatul zice ca musai sa nasc vineri, cand este ziua lui Miriam. Am zis lasa sa mai astepte, cu toate ca nu cred ca ar fi o problema, ca bebe e mare si deja am fi aproape la termen, numai ca lasa cum vrea Doamne, Doamne, nu cum vrem noi. Am niste intepaturi in col, ma dor oasele din zona pelviana/solduri de parca ma despic in doua. Dar rabd pentru ca stiu ca asta imi va mai scurta putin travaliu, macar nu va fi totul deodata.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Gata am schimbat semnatura! Ma duc sa recuperez din urma ce ati scris!


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Aruam, felicitari
Sa ai un bebe sanatos, mancacios si recuperare rapida!
Ramonika, eu sunt de acord cu tine... Nici la noi la botez nu vor fi invitati decat prietenii nostri si copii lor, va fi o petrecere de 50-60 persoane tinere, fara neamuri pe care nu le-am vazut niciodata sau nu le-am vazut de 20 ani. Eu sunt de principiul ca trebuie sa am bani sa il platesc prin fortele proprii, muzica va fi pe gustul meu si al prietenilor mei, nu pe gustul unor neamuri care or sa aiba pretentie la genuri de muzica pe care eu nu le agreez, ca deh, au venit la botez, cotizeaza, au pretentii la muzica pe gustul lor iar meniul nu vreu sa fie cel clasic, prefer un bufet cu de toate, ceea ce sigur n-ar fi pe gustul neamurilor...
Ma bucur este ca vor fi muuulti copii, peste 20
Am auzit si eu cazuri de nunti/botezuri la care au invitat multe persoane, nu s=au prezentat, ei au trebuit sa plateasca pt ca dupa ce dai cifra finala si restaurantul gateste numarul respectiv de portii, te taxeaza, indifernt cati invitati ai, si au ramas cu gauri mari in buget, abia au gasit bani sa plateasca restaurantul...


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

32+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Cu nuntile si botezurile depinde mult de restaurant.
Eu la nunta am avut confirmati invitatii (lista finala) cu 2 zile inainte si atunci am anuntat restaurantul. Nu a fost prea tarziu si nici nu ne-au taxat in plus decat pentru cateva fripturi (ca unii invitati mai in varsta plecasera inainte de friptura).
La cununia civila a fost la fel de ok si sper si la botez sa fie tot asa de bine ca facem la a celasi restaurant la care am avut si cununia, meniul nu e scump si nici fitze in program nu vom avea.
La noi va fi restrans pt ca la cununie am avut 40 de persoane, la nunta cateva sute si acum la botez va fi restrans ca la cununie (25-35 oameni). Daca nunta n-ar fi fost asa mare, la botez sigur am fi invitat multi oameni. Stiu un cuplu de proaspeti parinti care nu sunt casatoriti ca nu cred in asta deci nu vor face niciodata nunta, au avut peste 300 de invitati la botez (prieteni, colegi, rude, persoane care aveau obligatii la parintii lor sau la ei...) si dupa botez au ramas cu 17000 euro.


33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Si eu vreau un botez cu maxim 30 de persoane. Data trecuta am facut botezul cu 25 de persoane si am iesit foarte bine si cu banii, deoarece bunicii si fratii pun cel mai mult. Noi nu aveam nici un an de la nunta si eram satula de organizat petreceri mari. A fost foarte frumos asa micutz si randamentul bani castigati/bani investiti a fost 1/10. Deci eu zic super afacere si au fost invitati care mi-au adus doar cadouri, fara bani. Noi nici nu ne-am propus sa facem pentru bani, am facut-o ca si cum am facut o masa gratis in cinstea fiicei noastre, pentru sanatatea ei si daca am avut prieteni dragi care au trecut prin perioade mai proaste cu banii, eu nu am vrut ca ei sa lipseasca de la eveniment , le-am dat banii inapoi sau au venit doar cu un cadou. Pentru mine a fost importanta prezenta lor.
La multe persoane exista riscul ca multi sa nu apara si sa dai o caruta de bani pe meniuri, mancare pe care apoi nu o poti folosi. Si nu stiu cati vin cu adevarat din suflet.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Eu personal ma voi duce dupa ziua lui Miriam, adica cealalta saptamana la cateva locatii, care deja le-am studiat pentru am nota preturi/oferte, iar apoi in functie de data botezului care e in functie de data nasterii si alte cateva detalii(cum pot sa vina socrii/fratele sotului ca sunt mai departe, orarul preotului) vom stabili. Plus vreau sa vad ca bebele e bine, sanatos si apoi rezerv sala.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Felicitas, poate vine bebelina de 8 martie, asa ai o fetita de martisor si una de ziua mamei.
Casandra deranjata la stomac zici, pai pe cumnata mea asa a luat-o. Tin pumnii.

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Botezul... recunosc ca am deschis discutia (mai serioasa) acasa abia dupa ce am vazut la voi :)
Oricum, noi amandoi suntem de parere sa facem ceva restrans, familie plus cativa prieteni, undeva la 20-25 persoane, sa ne simtim noi bine si sa o sarbatorim pe minunea asta mica. Sincer, nu am nervi sa organizez ceva mare. Din pacate stau la bloc, daca as fi stat la casa as fi facut o masa in curte, cu catering, de genul cocktailurilor :)

Eu cred ca fiecare trebuie sa faca dupa propriul plac si gust, oricum nu poti sa multumesti pe toata lumea, iar daca faci ceva dupa ce zice mama soacra, verisoara de-a 3-a sau mai stiu eu cine, doar te enervezi si nu te simti nici tu bine.
Noi am facut exact la fel la nunta, am ignorat toate sfaturile nesolicitate si a iesit excelent (si acum mai vorbesc rudele ce fain a fost, desi multi carcoteau la inceput cand au auzit ca vom avea bufet suedez, fara supa si sarmale).
De fapt asta e cel mai important, sa va placa voua, ca atunci transmiteti o stare pozitiva tuturor.

32+ Bebe

Love is all around...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:


Fetelor, am gasit un super site - o tipa dupa gustul meu in conceptii chiar daca nu in toate -www.emigrantintenerife.info Povestea nasterii baietelului lor este emotionanta si mai ales perspectiva tatalui ma indoiosat pana la lacrimi.
Viitorii nanuti ai baietelului nostru ne-au tocat la cap cu botezul inca de cand aveam 7 luni de sarcina. Pana n-am pus piciorul in prag si le-am spus raspicat ca nu ma intereseaza subiectul decat dupa nasterea copilului, n-au contenit cu date, locatii si meniuri. Saraci inocenti ... chiar cred ca au vreun cuvant de spus in ceea ce priveste locatia si meniul . Ei sunt baieti de comitet dar problema este ca veniturile lor le depasesc pe ale noastre si ca atare au devenit fani mancare de fite gen somon si creveti si desi nici noi nu ne dam in laturi de la mancarea pretentioasa nici nu vad rostul pentru care m-as indatora ca sa le fac gustul unora.
Cum la noi botezul nu va fi in nici un caz prilej de venituri suplimentare dar nici de datorii si noi ne-am gandit tot la vreo 30 de persoane adica rudele apropiate, nasii si vreo 3 perechi de la ei si prietenii intimi-3 perechi.
Sa fie baiatul sanatos ca nebotezat nu ramane...pana la urma Isus a fost botezat la 33 de ani asa ca timp este berechet!


39 + Radu Tudor - AMR 1 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput