Buburuze (20)!Avem primul buburuz!Felicitari Aruam

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Danina multa multa sanatate si tie si printesicilor tale.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Katy, mult succes!

36+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

HAI KATY!...DOAMNE AJUTA SA FIE BEBE SANATOS SI SA TE RECUPEREZI REPEDE DUPA CEZARIANA!

HAI CASANDRA! INCA PUTIN SI TII BEBELUSUL IN BRATE!

Neata mamici!

Se pare ca azi e zi buna de nascut asa ca asteptam vesti bune de la burticile noastre.

Emilia - ce bucalata frumoasa ai acolo si cu personalitate...ma bucur ca vestile sunt din cele mai bune.

DAnina - sanatate multa sa te faci bine pana luni; sanatate si fetelor!

Io aseara am avut de tras ca-mi crescuse tensiunea la 13/8 si 120 de batai...ptr mine deja de la 12 cu ceva ma apuca cu transpiratii si tremurici ca de obicei am 9/6...n-am putut manca nik vreo doua ore de greata...dar am baut apa multa si stat in pat pana azi dimineata...mi-am revenit dupa vreo doua ore dar o bagasem pe maneca sa n-ajung la spital. Bine m-am si enervat cu o seara inainte si apoi noaptea n-am avut somn si ieri oboseala...azi sunt ca oul. Abia astept sa plec acasa sa ma bag in pat. Maine ma duc la eco cu medicul meu sa vad ce mai aflu despre buburuz si ce-mi mai zice. Si vineri ultima zi de scarbici...numar orele deja.

Pupici! mai revin sa vad ce se mai intampla

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Katy, Doamne ajuta!
Sa-ti revii repede si sa fiti sanatosi si voiosi!

Happy cu o buburuza sa 35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Daniela tin sa cred ca o fi ceva in atmosfera si la noi la gravidute se vede mai repede. Si eu aseara am facut 135 cu 87....ma durea capul groznic. Mai sunt si lata in pat, piticot este f agitata in burta, se muta de pe o parte pe alta :( . Parca nu imi vine sa cred ca sunt in starea asta.

Danina 38+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Mara-i multumesc !

Danina 38+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Danina, io venisem de pe drum, nici nu mai misca Raducu ca aveam si burta tare, abia dupa vreo ora in pat si-a revenit si el...si io dupa vreo doua ore...oricum urat mai fac la tensiunea asta...nu vreau sa-mi imaginez cum e la mai mare

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Danina, incredibil, dar si eu aseara simteam ca zvacnesc si aporape ca tremuram, insa nu mi-am mai luat tensiunea, am zis sa ma linistesc singura

Happy cu o buburuza sa35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaNae spune:

Katy, Casandralin succes!!! Doamne ajuta sa fie totul bine!
Vad ca deja sunteti mai multe cu problema mea, cu vajul din cap si ametelile. Sigur e ceva in aer...
Tensiunea mea normala e 11,5 asa ca nu-mi fac griji cand ajunge la 12,6. Pulsul e mai instabil, insa. Ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine pana la capat. Parca nu mai am rabdare
Sanatate fetelor!

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor, eu am primit oferta de la Cord Blood Center pentru recoltare stem (Kit Clasic) cu 990 ron, platibili la o luna si jumatate dupa nastere adica in momentul in care raportul de dupa prelevare este gata si aflam cate celule avem, pana la ce greutate/varsta sunt suficiente... etc.
O sa primesc in cateva zile kitul de recoltare si contractul prin curier platit de ei, trimit apoi contractul inapoi semnat, dupa nastere si recoltare sotul va suna reprezentantul firmei pentru ridicarea kitului de la spital. La pretul standard de 2500 ron nu as fi recoltat, dar la 990 ron platibili la 1 luna si jumatate dupa nastere mi se pare ok si deci recoltam. Sotul zicea ca i se par bani aruncati si nu e tentat dar decizia imi apartine (sa n-avem scandal pe urma) asa ca am decis ca recoltam si cand i-am zis ca am decis asa dar ca plata se face la o luna jumatate dupa nastere a zis ca foarte bine am facut, ca de fapt stresul lui cel mare era ca se adunau prea multe cheltuieli acum cu nasterea





34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput