Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea88

ce faceti doamnelor?
noi ne uitam la pinochio :-) ...
o seara buna!
noapte buna!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/2Ani

Noi tot la el ne uitam
Am fost la medic, Vlad e binisor, putin inflamate amigdalele, dar nu e grav, ii dau decasept cu lamaie, ceaiuri cu miere, lapte cu miere si cu ou si sper sa scapam si de data asta fara tratament medicamentos. In schimb iar l-a piscat nu stiu ce ganganie (au reaparut purecii o data cu caldura, pisicile s-au inmultit in jurul blocului...) si iar s-au facut bubitele alea urate rau, asa ca ne dam cu mixtura mentolata si inghitim claritine sirop.
Mie deja mi s-a facut dor de munca cu piticii mei galagiosi si obraznici, asa cum sunt ei, ma bucur de ei mai mult decat as fi crezut ca o pot face vreodata. Mai ales ca am corectat fisele la un concurs, iar din 23 cati mi-au participat, 16 au obtinut 100% la punctaj
O seara buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iunia82 spune:

Noi suntem relativ bine.
Are o stare de subfebrilitate mai mult. Nu depasim 38; nu e nici rosu gatutu; cred ca e doar un guturai banal...
Avem nasu infundat si multi mucisori...E vioaie, nu a zacut deloc, nu tuseste.

Sper ca maine sa scapam de tot de febra.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Seara buna si de la noi!
Cami, cum sa fie in vacanta? Raportez una bucata sot care mi-a facut o criza de lombosciatica de nu se poate ridica din pat , afara este frig deci nu pot face curatenie. Si azi am aflat ca maine se va ocupa( din septembrie) postul pe care il ocup acum. Asa ca.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,
eu am baut un cappuccino, asa ca va poftesc daca vreti

Ieri a fost vreme de primavara, copilul n-a vrut sa doarma la pranz si am fost in parc si la lac (si la gradinita au stat afara ... ca pe vemuri). Astazi au anuntat 21gr, dar e innorat si bate vantul, ba chiar a picurat, noroc ca a adormit copilul si nu-mi pare rau ca nu stam afara.

Mari, programul lui Vlad e idealul meu pentru copil (trezit la 7, dormit la pranz, seara culcat intre 21-22), dar pe Tudor nu mai reusesc sa-l "educ", ba doarme mult la pranz, ba nu vrea, ba adoarme tarziu seara (desi eu il pun in pat). Deci te-ai odihnit putin, de ti s-a facut dor de prichindei?
Anca, imi pare rau de vestile nu tocmai bune. Sanatate la sot si poate cu postul o sa prinzi altul mai bun (stiu ca-i greu in invatamant cu titularizarile). Bine ca Ionut este sanatos
Andreea, am vazut si eu finalul la Pinochio, de s-a distrat sotul de mine ca ma uit la desene (copilul dormea, nu l-am putut folosi de paravan).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

Si noi ne-am uitat aseara la Pinochio, L a fost captivata; eu ce-i drept ca dupa prima jumatate de ora, am lasat-o cu taicasu si m-am dus sa-mi fac de lucru prin bucatarie..
Despre somn.. L doarme 10 ore noaptea si 2-3 ore la pranz; doar ca ziua noastra incepe dupa 9.30 din toamna, la gradi va trebui sa schimbam radical programul, sa adoptam si noi programul lui Vladut
Mari, sanatate lui Vladut si felicitari pt rezultatele piticilor!
Iunia, sanatate Anei ..si poate ne-o arati si noua intr-o poza, ms
Anca, multa putere, sa speram ca va fi bine pana la urma....sanatate sotului!
Fetelor, va trimtem noi o raza de soare, azi a fost o zi de primavara adevarata; week placut!




Nico, mami Larisa 15/09/10 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iunia82 spune:

Am scapat de febra insa i-a iesit la exudat ag stafilococi petogeni.
Trebuie sa merg la pediatru sa vedem daca ii dau tratament sau nu...

Sunt un pic ingrijorata de rezultat. Sper sa rezolvam cat mai repede.

Seara buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Cafeluta e servita! Adaug un pic de "magie", poate , poate
Sotul este mai bine. Ionut e sanatos si voios, ne uimeste cu noile achizitii verbale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iunia82 spune:

Am pus o poza :)

Lavinia mea are o chestie cand mergem in parc: daca vede ca se apropie copii de ea are tendinta sa-si jucaria - oricare ar fi ea - si sa se retraga suparata spunand "a meu". Chestia asta o face f des de cand este la gradi. Se pare ca in colectivitate copiii isi dezvolta un simt al proprietatii extrem de puternic.
Pe mine ma ingrijoreaza un pic (asta o impiedica sa socializeze mai mult) insa nici nu o fortez sa impartaseasca tot daca nu simte nevoia.

Ai vostri copii tot asa fac?

Sa aveti o zi faina!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna doamnelor!
sa aveti o saptamana frumoasa!
eu sunt in oras la cafea cu sotul meu... amandoi cu goluri in stomac...fiind prima zi de gradinita...nu a plans dimineata..era f.nerabdatoare sa ajunga...acum sa vedem la 1
cand mergem sa o luam cum s-a comportat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna!

Iunia, este adorabila Ana, parca-i desprinsa dintr-un tablou
Ref la socializare... L parca a inceput sa fie putin mai "darnica"; cand vrea o jucarie de la un copil, am invatat-o (si inca o invat, ii tot repet ) sa dea alta jucarie la schimb... parca a inceput sa priceapa..
Andreea, imi inchipui ce emotii aveti.. te asteptam cu vesti numai cand ma gandesc ca mai e putin pana-n toamna...si intram si noi in randul gradinarilor..



Nico, mami Larisa 15/09/10 15+

Mergi la inceput