Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Cafeaua este gata!!!
In sfarsit, o zi buna de plimbari Sper sa nu ma ia durerea de cap iar si sa pot iesi cu Vlad pe afara. Eu inca nu am scapat de raceala. Vlad e ok, de maine merge iar la cresa, rosu-n gat s-a retras fara tratament antibiotic. Ii mai dau Stodal deoarece mai tuseste din cand in cand si de 2 ori pe zi ii dau si cu Tantum verde (spray) in gat. Rezultatul la exsudat a iesit bun, nici urma de streptococ (ca le-am cerut expres fetelor sa insiste pe analiza asta), coprocultura si coproparazitologicul ok si ele (trebuia sa le refacem pentru cresa).
De maine incep activitatile extrascolare/extracurriculare, merg cu copiii la circ, teatru si cinema, desenam, facem concursuri. Si apoi vacantaaaa! Abia astept sa ma pot odihni putin si totodata sa pot face curatenie generala in casa, ca e greu altfel, mai ales cu Vlad acasa, asa de el va fi ok si la cresa, eu voi avea timp sa tin geamurile deschise mai mult, sa sterg cu dezinfectant pe ici si colo, etc...
O duminica minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

Eu sunt bine, durerea de cap m-a tinut doar 2 zile ..inexplicabil..ca n-a fost raceala..poate m-o fi tras curentul.
Acum L doarme, iar eu m-am invrednicit si am facut o prajitura desteapta, asa ca va invit
Apropo de L, toata ziua vorbeste ...e la capitolul "ce s-aude?" si de cateva zile a descoperit "de ce-ul" f receptiva la tot ce vede si aude..

Si la noi a fost frumos astazi, cald, chiar daca soarele nu s-a aratat la fata, asa ca am profitat din plin.

Mari, multa sanatate

Duminica placuta in continuare

Nico, mami Larisa 15/09/10 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!! o ?

Nu prea mai am timp de calculator,mai tot timpul sunt cu nasul in bratari Am facut un stoc... acu sper sa le si vand repede

Maia se distreaza dezbracandu-se asa ca o imbrac de 10 ori pe zi...cum nu-s pe faza,cum se dezbraca si sa vezi fugareala cu hainele dupa ea
Cu mancatul nu progresam deloc,dar cu vorbitul da. Acum repeta si ea dupa mine ce-i zic (pocit,dar repeta) ca pana acum nu vroia sa zica.
Nu mai vrea la olita cum o pun ,cum se ridica,nu mai vrea sa faca .....vine caldura si o las in chilotei.

Nicopic,si eu am facu prajitura aia o data si nu mi-a iesit cred ca nu am lasat-o destul la copt ca era cam cruda
Eu am luat aluat ,si voi face niste pateuri cu ciuperci,cu carne si cu cascaval.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

buna,
am prins si eu viata, dupa cateva zile de zacut "in familie". Am avut toti trei o viroza destul de urata ... fiecare cate una, ca probabil ar fi fost mai usor cu una la trei. Cel mai greu a fost duminica, cand Tudor a prins putina viata si noi abia ne tineam pe picioare. Despre tratament,fiecare cu metodele lui: Tudor ia homeopate, sotul plasa de medicamente recomandate de dr-ita (cu nelipsitul augmentin "sa fie"), iar eu cu putina indiferanta, ca trebuie sa vada cineva si de casa

Mari, ma bucur ca ati trecut repede de episodul cu boala
Nico, ce simpatica trebuie sa fie Larisa cu "de ce"-uri. Noi n-am ajuns acolo, ne bucuram doar de "ce-i acolo", "ce se aude", "unde este" etc. Dar il laud si eu, ca are o pronuntie extraordinar de clara, acum il zice si pe "r". Mai raman cateva cuvinte cu "pl" si "cl", pe care nu le pronunta bine. Astazi i-a iesit si "stetoscop", ca tot am fost la dr-ita (pana acum era "stecostop")
Ana, imi si imaginez cum va fugariti prin casa ... Maia dezbracata si tu cu hainele dupa ea. Mama ne povestea ca fratele meu facea asa, cum scapa nesupravegheat se dezbraca si se punea in geam
Andreea, ati inceput gradinita? hai cu povestile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Dragele mele,

Va las cate o cafeluta/ ceai verde(mamici) si laptic pentru pitici la care adaug chec de mere cu morcovi si prajitura cu suc de portocale si fructe.
o zi superba va doresc!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna doamnelor!
LA MULTI ANI ANCA! TOT CE ITI DORESTI SA SE IMPLINEASCA!
Multumim de cafeluta si tratatie!
Cami de pe 15 aprilie mergem la gradinita...ca abia ieri am dus dosarul cu acte...si de luni e vacanta...
Sa aveti o zi frumoasa!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

in primul rand:
La multi ani, Anca multa sanatate si impliniri! sa fii iubita si fericita! sa ai o zi frumoasa! multumim frumos pt tratatie
Ana, te-ai pus serios pe treaba cu bratarile, bv! bafta la vanzari!
pt Maia haioasa si bv pt vorbit! cu olita.. o sa-si revina ea (pe L o mai las la somnul de dupa amiaza fara pampi, dar de cele mai multe ori se scapa; ideea e ca nu se suporta uda si ori se dezbraca singura, ori ma roaga insistent pe mine..
Ref la faza cu dezbracatul, L e si ea mare fan..se dezbraca si-si pune pe cap pilota sau o paturica; cica se face "mieasa" (mireasa)
reteta de prajitura am luat-o de www.barbatlacratita.ro/2011/08/prajitura-desteapta.html" target="_blank">aici si chiar mi-a iesit; interesante pateurile cu ciuperci, n-am facut niciodata, dar banuiesc ca sunt f gustoase..
Cami, imi pare rau sa aud ca ati fost bolnaviori; sper ca acum sunteti mai bine; multa sanatate!
Felicitari lui Tudor pt "r"; chiar are dictie daca pronunta cuv atat de grele..
Doina, ce faci? cum esti?

Fetelor, ieri a aparut o noua colectie Disney la libertatea; prima cartea e "cartea junglei", f frumos povestita; L nu o mai lasa din mana, ma tot pune sa o citesc la nesfarsit..bine ca are si cd...

La noi ploua de azi noapte, asa ca lenevim in casa.. va




Nico, mami Larisa 15/09/10 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

la multi ani, Anca sa fii sanatoasa, iubita si fericita Multumim de tratatie

Nico, noi avem colectia Disney de la Adevarul si-i f. urat scrisa, practic n-am ce-i citi, trebuie sa improvizez dupa poze. Daca zici ca asta-i frumos povestita, poate ii mai iau cateva si eu. Si lui Tudor ii place Cartea junglei. Despre vorbit, cred ca are ureche muzicala, seamana cu sotul, de aceea reuseste sa prinda f. bine pronuntia cuvintelor.
Andreea, deci incepeti gradinita cu o vacanta
Ana, am crezut ca faci pentru tine bijuuri, dar vad ca te-ai extins. Spor la vanzare!
Doina, sper ca sunteti bine

Noi suntem spre bine toti, mai tusim, mai avem muci dar speram sa treaca si astia. (Tudor nu merge inca la gradinita, sotul are medical). Cel mai mult ma deranjeaza ca iar a slabit Tudor, dar de 2 zile a inceput iar sa manance.

Sa aveti o zi frumoasa, chiar daca nu-i inca frumos afara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

hop si eu la apel dupa o pauza cam lunga

LA MULTI ANI, ANCA!

Nicopic, felicitari pentru fetita!
Camisv, insanatosire rapida si multa pofta de mancare!
Andreea, bafta la gradi!

Eu sunt relativ bine iau vitamine si abia astept urmatorul control Luna asta trebuie sa incepem si cumparaturile ceva mai serios, pt ca pana acum doar cateva hainute am cumparat.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 30s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!

Anca,la multi ani cu intarziere !!

Nicopic,multumesc

Cami,la inceput am facut pt mine,dar am marit productia sper sa le vand ..iar m-a apucat 1 jumate aseara...
Si acum ca ploua....stam in casa si mai lucrez la ele...ieri am facut si cercelusi colorati

Mergi la inceput