Sa-l anunt pe sotul amantei...sau nu?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora


Pai in cazul de fata, daca Crisiacob doreste sa isi apere relatia de instrusa, trebuie sa-l instiinteze pe sotul incornorat, pentru ca asta e una din metodele ei de atac (adica se concentreaza pe problema si incearca sa o rezolve).





Eu nu cred!

daca isi doreste sa apere relatzia(desi am spus si poate ma repet,aici...nu prea cred ca e cazul,dar ...sper sa ma insel eu)trebuie sa discute cu sotzul,sa vada de ce si cum s-a ajuns aici,ce vor mai departe fiecare,in parte sau separat.

Ea are o relatzie cu sotzul,nu cu amanta sau sotzul amantei,deci ea cu el trebuie sa discute in primul rind.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Cora si eu sunt adepta adevarului si eu vrea sa stiu indiferent cit de dureros este.

Insa in asemena cazuri trebuie sa te concentrezi pe tine ,pe problema ta,pe rezolvarea ei(indiferent ce inseamna aceasta rezolvare)...cu sigurantza se va gasi cineva care sa-i deschida si lui-inselatului,ochii.

Dana


Pai in cazul de fata, daca Crisiacob doreste sa isi apere relatia de instrusa, trebuie sa-l instiinteze pe sotul incornorat, pentru ca asta e una din metodele ei de atac (adica se concentreaza pe problema si incearca sa o rezolve).



NU stiu ce vorbiti aici, parerea mea e ca, daca vrea sa il dea gata pe sot, trebuie sa se arate (ideal chiar sa si fie) foarte fericita si relaxata ca a scapat de el.
Nu e deloc sexy sa il tratezi cu menajamente pe unul care te-a inselat si a plecat de acasa la primul pretext.
In consecinta, fruntea sus si ignora-i pe toti (cu tot neamul, inclusiv sotul inselat- scuze- e doar parerea mea).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Mada, daca esti 'doamna' (nu doar tu, orice femeie), esti doamna, indiferent ca esti sau nu intr-o relatie. Nu iti pui poalele-n cap ptr. ca s-a terminat o relatie. Hainele alea puteau foarte bine puse in saci si la usa pana vine proprietarul hainelor sa si le ia. Mie chestia asta cu aruncatul hainelor sau a altor posesii la gunoi mi se pare tare aiurea. Deci, daca eu nu te mai vreau din orice motiv, pe tine atat te duce capul, sa te razbuni aruncandu-mi hainele la gunoi? Demnitatea nu e ceva care se arata doar la bine, ci din contra, caracterul adevarat al unui om se vede la greu. Eu m-as simti nedemna de propriul meu respect fata de mine insami sa fac asemenea gest. Nu i-as arata decat ca m-a ranit cumplit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariuta
NU stiu ce vorbiti aici, parerea mea e ca, daca vrea sa il dea gata pe sot, trebuie sa se arate (ideal chiar sa si fie) foarte fericita si relaxata ca a scapat de el.

Asa ar fi ideal, femeia este la pamant,isi descrie starea in prima postare. Sunt putine femei care ar proceda astfel, precum zici tu, putine suntem cele care realizam ca orice am face ,ceea ce TREBUIE sa se intample, se va intampla oricum.
Citat:
citat din mesajul lui mariuta
Nu e deloc sexy sa il tratezi cu menajamente pe unul care te-a inselat si a plecat de acasa la primul pretext.

Crisia o considera vinovata doar pe ea (amanta),acest lucru este intalnit la majoritatea femeilor care ajung in aceasta situatie.
Citat:
citat din mesajul lui mariuta
In consecinta, fruntea sus si ignora-i pe toti (cu tot neamul, inclusiv sotul inselat- scuze- e doar parerea mea).

Corect, asa ar fi ideal! Nu este doar parerea ta, de cele mai multe ori ignoranta doare mai mult decat orice altceva.

Apropo de haine aruncate la tomberon.... Eumada, i le-ai aruncat una cate una sau in saci/geamantane... ? Imi si imaginez cum fluturau camasile, pantalonii etc. Parca este si o reclama (nu sunt fan TV dar cateodata...) tipa ii arunca hainele de la etaj, ajunge la violoncel/contrabas in fine ii arunca cutia de instrument care ajunsa jos , era plina cu bani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai,nu radeti,acum 12 ani eram focoasa rau

Aveam 23 de ani...24 ma rog...si asa mi s-a parut mie bine.Sa i le arunc pe geam....nu zburau toate, ca civilizata cum eram, o parte le-am pus in saci de gunoi si le-am carat la ghena.

Cu poalele in cap...tocmai pentru ca nu ma intereseaza neamurile si rudele,as face ce vreau...nu circ,dar doua forward-uri la mailuri,eventual un mail cu dedicatie si gata.
Eu am militat pentru varianta de viteza.
Si chiar daca m-ar durea nu ar vedea nimeni.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Mai,nu radeti,acum 12 ani eram focoasa rau

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Hei, unul din defectele mele este ca am o imaginatie bogata! Imi si imaginam.....

Mai tare decat tine , o tipa, i-a facut hainele colete si le-a trimis la domiciliul amantei pe numele sotului amantei (biletel inauntru ale ,,cui" apartin).
Eu una nu as fi procedat in niciun fel, 1.pentru ca sunt prea comoda pt a face un ,,efort" in favoarea altuia , mai bine alerg 3 ture de stadion daca vreau sa fac miscare. 2. pentru ca riscam sa ma vada cineva, si-atunci reactia era free.3. nu ma caracterizat niciodata, eu le ,,rumeg" ...

Oricum iti inteleg atitudinea de-atunci, nu suntem toate la fel, unele sunt un pic mai colerice/expansive mai ales cand sunt manioase.

PS.Vis-a-vis de tipa cu coletele...amanta si sotul ei sunt impreuna si-acum .
Sotul tipei s-a recasatorit, mai are un copil cu a 2-a sotie...viata merge inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Pai nu te-ai gandit, Mada, ca omul a dat bani pe hainele alea? Daca i le cumparai tu pe toate, inteleg. A trebuit sa-si reinnoiasca garderoba, sau a mai recuperat din ele? Cred ca te tine minte toata viata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Aruncatul obiectelor apartinand unei persoane e recomandata de psihologi ca si terapie.Scapi de cel/cea care te-a influentat negativ,aruncand ceva de-al persoanei respective.Chiar ieri citeam ceva dat de un amic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Pai asa e de ajuns sa arunci ceva mic, simbolic, cum ar fi o soseta. Si cred ca psihologii recomanda de fapt sa scapi de obiectele lasate tie amintire de netrebnic, nu de hainele lui din dulap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Pai asa e de ajuns sa arunci ceva mic, simbolic, cum ar fi o soseta. Si cred ca psihologii recomanda de fapt sa scapi de obiectele lasate tie amintire de netrebnic, nu de hainele lui din dulap.


Corect, daca noi am fi in situatia aia , v-ar place sa va arunce fostul sot/iubit hainele la gunoi sau pe geam sau mai stiu eu unde.

Mergi la inceput