LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offff lalely daca il vezi si pe nazdravanul meu....nu mai spui ca David este cel mai agitat... si mai si loveste pe deasupra noroc ca mananca si doarme bine ca altfel....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi gata praji?

felicitas pai de asta iti faci tu griji? ce face Miriam cat esti tu la maternitate? doar nu sta in ploaie cand o sa mergi la servici cum o a mai fie?....
asa gandeam si eu, sa stii, am crezut ca ma despart greu de Anastasia cand voi merge la servici, dar a fost mai usor decat credeam asta pentru ca si ea a inteles foarte bine ca mami treabuie sa mearga la servici, ma pupa si imi face cu mana de la geam asta m-a ajutat...caci daca plangea dupa mine...era mult mai greu.

cami te incurajez si pe tine, o sa fie bine cand vei incepe si tu. poate o sa-ti fie mai usor decat crezi acum, depinde si de fete cat de mult vor intelege

merg la dus si la somnic ca maine la 7 in picioare. oricum, ma trezesc usor ca si inainte tot pe la 7-8 ne trezeam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

hai mai fetelor ca m-am uitat pe site-urile pe care mi le-ati dat si nu ma atrage nimic
kecul mamei mele era si cu cacao si cu nuci si cu multe altele in el
astea sunt toate chele
simple
nu imi fac cu ochiul absolut deloc
iar cel cu visine imi place sub forma tartelor cu visine
offffffffff
si am si eu o pofta de kec de numa
zici ca sunt gravida asa sunt
maine cred ca voi analiza pe net retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

http://www.retetecalamama.ro/retete-culinare/prajituri-torturi/chec-cea-mai-usoara-reteta.html

asta am gasit
si seamana cu ce facea mama
nu e chiar la fel da cam asa ceva as vrea sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, este si gata mancat deja
mie imi plac checurile in forma rotunca goala la mijloc . cami, il poti adapta cu ce vrei tu inauntru. eu l-am facut si cu migdale, nuci, cacao, cioco alba/neagra, visine, etc etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pai cami, asta este cea mai simpla varianta. opresti la final putina compozitie pe care o amesteci cu vreo 2 lg de cacao si o rastorni peste copozitia alba din tava.apoi poti face forme cu fruculita prin compozitia pusa in tava .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza fetelor!!!
sunt terminata ...nu am crezut ca daca stai in casa poti raci in halul asta...si naspa e ca nu pot sta in pat sa zac..ieri cel putin am crezut ca imi ispasesc vre-o pedeapsa....asa rau imi era si nu am putut nici macar intinsa pe canapea sa stau....off ..sper doar A sa nu ia....bine si sotul si stefy dar ei isi permit luxul de-a zace -n pat cu ceaiuri la nas


cu scz de rigoare urez si eu tuturor fluturasilor ce si-au serbat ziua zilele astea >>>>LA MULTI ANI!!!! SA CRESTETI MARI SI SANATOSI !!!!!

LA MULTI ANI,AYANNA!!!!

ma retrag..sper sa mai doarma A un pic, ca nu am nici un chef de ea
o zi buna!

ps Cami vezi ca iti las pm..cu un chec bun rau rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza Deea ia de aici un ceai fierbinte cu miere si lamaie. Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza fetele!
deea sanatate! Mai repede racesti in casa ca nu iei aer... stii tu vb aia cu soarele si dr.
Smleac tu cum mai esti dupa alune?
Cami, pai reteta care ti-am dat-o era o baza.... sa iasa pandispanul pufos , ca in alte retete nu se spune totul...
yasmy si mie mi-a venit tarziu ideea sa-l pun in forma de gulguf
mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy ce bine ca nu plange Anastasia cand pleci, Maria urla in prima luna

Mergi la inceput