LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eehhee miki ideal mi-ar fi un part time. din pacate cunostinte nu prea am si part time-uri nu prea sunt :)) acum nu stiu astia cum sa te tin la program cat mai lung posibil .......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

neata

azi m-am trezit daramata,fara voce ...exact ce-mi lipsea
La multi ani Eduard Gabriel, la multi ani Iulius!!
Si noi facem cinste ,va servim cu tort de cioclata si sapanie ,pitica mea cea mare azi implineste 4 ani ,ce mai trece timpul am fetita mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

millie, sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa , sa va bucurati de ea, multumim de tratatie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la multi ani Timeea!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hellpp...am 2 dovlecei-zuchini....as vrea sa ii fac felul 2 la copii...ceva ideei??plsss nu as aprinde cuptorul doar pt atat, deci la tigaie. ma gandeam sa ii fac simpli cu unt....dar parca este prea putin pt mancaciosii mei....la felul 1 fac acum o ciorbica de oasede porc cu legume si cereale deshidratate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

neata
azi m-am trezit daramata,fara voce ...exact ce-mi lipsea
La multi ani Eduard Gabriel, la multi ani Iulius!!
Si noi facem cinste ,va servim cu tort de cioclata si sapanie ,pitica mea cea mare azi implineste 4 ani ,ce mai trece timpul am fetita mare

mami de 2 printese Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si Andrada Bianca 11.04. 2011


LA MULTI ANI TIMEEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

hellpp...am 2 dovlecei-zuchini....as vrea sa ii fac felul 2 la copii...ceva ideei??plsss nu as aprinde cuptorul doar pt atat, deci la tigaie. ma gandeam sa ii fac simpli cu unt....dar parca este prea putin pt mancaciosii mei....la felul 1 fac acum o ciorbica de oasede porc cu legume si cereale deshidratate...


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



in tigaie merg pane..dati prin ou/faina si prajiti..se mananca cu mujdei
sau chiftelute..dati pe razatoare dovleceii si amestecati cu branza/ou/marar si faina parca...se ia cu lingura din aluat si se prajesc..
mie imi plac taiati asa pe lungime pe din doua si unsi cu ulei de masline si presarati cu parmezan si bagati la cuptor..si un pic de pesmet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

bb_yasmi ,hmm dovlecei...eu mai fac pane sau mancare de dovlecei cu usturoi,la mine oricum nu mananca nimeni doar eu ,asa copii mofturosi am...

saptamana trecuta am facut spanac ,supa crema de brocoli ,ale mele nici macar sa guste nu vor...
http://www.e-retete.ro/retete/dovlecei-la-tigaie-cu-usturoi-si-verdeturi, uite aici o reteta poate te inspira
mamici multumim frumos pt.urari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki primele variante le-am incercat. a doua inca nu.
vroiam sa nu fac cu ou ca le-am facut paine cu ou ieri dimi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, ai zis exact ce vroiam sa zic eu despre dovlecei... la cei dati prin pesmet merge tzatziki...

Mergi la inceput