LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ivy eu ca papucel de gradi am optat pentru sandalute. In cei gen de pasla ii gaseam tot timpul cu sosetele ude.

Delia sa-l folosesti sanatoasa. E super si asta.

Si mie mi s-a stricat mixerul ala simplu de mana. Il am de cand m-am casatorit , 17 ani

Waw Miki ce harnica ai fost. Ce face Andra cat timp tu faci treaba?

Eu de Ilinca nu pot sa fac nimic, e cam genul Anei de Dea.

Azi am facut cu copii 75 martisoare. Uffff ca multe sunt. Mai avem doar sa le taiem cartonasele pe care sa le punem.

Si sotul meu azi a zis pas, ne-am si certat ca nu am reusit sa o culc pe Ilinca la pranz, n-a vrut sa stea nici cu ea, nici sa ajute copii la martisoare si a iesit un pic de

Mada bine ca nu trebuie sa te operezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ufff Mada ce nasol ca nu te poti odihni. E clar ca prin cosmar iti exprimi toate grijile legate de inceperea serviciului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mada cat faci pana la lucru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am pus poze cu martisoarele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac, saru mana!
Foarte frumoase ti-au iesit martisoarele, ati avut matrite de taiat sau doar cu un tipar?
Te cred ca a iesit cu box....
Bagati-o si pe Andra mea in clubul Anna, Ilinca, Lari....e tot atomica si independeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

somleac, f frumoase martisoarele. Chiar, cum le faci? Si la noi la serv lucreaza o fata martisoare dintr-un fel de plastelina/lut pe care-l baga la cuptor , am comandat si eu cateva.
Cu sotul si eu m-am contrat azi....exact ce-mi trebuia
Drumul pana la serv ar fi mai scurt daca as avea o gura de metrou aproape...am 3 statii de tramvai pana la metrou si de acolo cam 25 de min pana la serv. Deocamdata ma duce si ma ia sotul de la metrou dar nu va putea mereu asa.

delia, sa folosesti cu placere robotul

yvi, eu le-am luat mereu papucei Crocs.

miki, felicitari pentru curatenie. Si eu am bagat azi la greu. Cum ziceam, astept sa ma obisnuiesc, ma gandesc la perioada de dupa nastere cand tot putin dormeam si m-am obisnuit..dar nu mai tin minte in cat timp Cred ca mai este acum obositor si pentru ca stau incordata la serv, tb sa acumulez o cant mare e informatii.

Maine dupa ce culc copii de pranz ma rasfat cu o mani+pedi la salon, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ah..si mai e o chestie nasoala la serv..mi se umfla picioarele de la atata stat pe scaun, si cateodata ma doare si mijlocul...eu acasa eram mereu in priza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Multumim Pentru unele chestii ( fluturasi, inimioare, floricele ) avem noi capsator. Altele le-am cumparat gata taiate si noi a trebuit doar sa le coloram. E frumos dar greu ca se lasa cu nervi din partea astora mici carora nu le ies cum ar vrea ei sau ar vrea sa-i ajut dar eu sa nu pun mana, sau sa-l ajut doar pe unul dintre ei si daca am facut cu unul un fel de martisor sa nu fac cu fratele tot asa ci sa schimb. Si noi am facut cu plastilina din aia dar e tare greu de lucrat cu ea ca daca o framanti prea mult se inmoaie si se lipeste, altfel e pea tare... na nu e treaba de copii. In schimb cu Aiclay am facut intr-un an martisoare frumoase.

Si noi maine dupamasa mergem la piscina sa ne balacim.

Mada bineanteles ca esti incordata la munca si asta se vede la nivel de oboseala. Eu pot sa zic ca n-am intrerupt deloc dupa nastere, am lucrat de acasa, mergeam cel putin o data /saptamana la birou si totusi cand am reinceput in ianuarie anul trecut m-am resimtit. Plus ca mie mi se parea ca ma misc atat de incet si toata lumea din jurul meu era pe repede inainte. Parca nu-mi gaseam locul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Pfuuu am vrut sa ma uit cu sotul la "this is 40" si el a adormit cu IlincaSa ma uit singura sau sa-l astept sa-l vedem impreuna in alta zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mihaaaaaaaaa ai vb cumva la tg mures de hotel/pensiune?
eu m-am tot uitat pe net si sunt multe
nu stiu ce sa aleg
unele au paturile duble atat de inalte si nu-mi plac deloc
offfffffffff
ce greu e cand sunt mici
ahahahahhah

Mergi la inceput