RMN imbracat,vreau greutate normala

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Pai luati fetelor si mincati.Parca imi imaginez cite fructe ,inghetata as minca in locul vostru.Covrigi calzi,crocanti cu susan si sare.Comandati-va pizza,piure cu fripturica.
Eu nu maninc piure ca ingrasa ,dar e o mincare care-mi place.
Ia scrieti voi toate ce mincati! Vad ca voi nu mincati ,nu ca nu asimilati.
Voi nu mincati de placere.Trebuie sa va schimbati atitudinea fata de mincare.DE azi intrati in terapie!
Histamina ,tu ia si citeste dr Yopung -PH miracle ,ca asta cica te scapa si de alergii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

dulcetitca mama,citesc pe cine vrei tu.
pupa mama,dar la mine sunt asa:una e autoimuna,alta e sistemica,ambele genetice,ca am doua gene cu info gresita,recesive adica.
deci ar trebui sa imi puna alte gene.se poate, in SUA, printr-o chestie care e in stadiu de studiu clinic:practic introduc genea normala intr-o frumoasa si sanatoasa familie de virusi competenti si potenti,care se reproduc intr-o veselie.toata gloata rezultata ti-o inoculeaza si organismul tau primeste genea buna in locul celei nebune.cam aasa e pt profanii ca mine.am incercat sa traduc.
totusi,la studiu clinic parca nu m-as baga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Puiul mamii,frumoasa,nu ma pricep la aspectele astea patologice,insa Young pare tare convingator si are tot felul de persoane care declara ca si-au rezolvat, inclusiv paranoia.
Cartea mi s-s parut tare interesanta;e in engleza s-o citesti pe net.
Se citeste usor ,ca au stilul asta de prezentare pt tot omul.Fa si analiza ph singe ,sa vezi cum iese.Tind sa-l cred ca are efect. Zice ca slabitul si ingrasatul sint o consecinta a dezechilibrului ph din singe ,cind il echilibrezi organismul se insanatoseste si efectul e ca te ingrasi/slabesti.Nu e simplu de tinut!
E foarte adevarat, ca eu periodic sint sedusa de tot felul de teorii nutritioniste.Sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Puiul mamii,frumoasa,nu ma pricep la aspectele astea patologice,insa Young pare tare convingator si are tot felul de persoane care declara ca si-au rezolvat, inclusiv paranoia.
Cartea mi s-s parut tare interesanta;e in engleza s-o citesti pe net.
Se citeste usor ,ca au stilul asta de prezentare pt tot omul.Fa si analiza ph singe ,sa vezi cum iese.Tind sa-l cred ca are efect. Zice ca slabitul si ingrasatul sint o consecinta a dezechilibrului ph din singe ,cind il echilibrezi organismul se insanatoseste si efectul e ca te ingrasi/slabesti.Nu e simplu de tinut!
E foarte adevarat, ca eu periodic sint sedusa de tot felul de teorii nutritioniste.Sanatate!


dulcetica


fata paranoia nu e,ca am fost la psihiatru.pe bune.am certificat ca-s normala la mansarda.

fetele, ce regimuri de ingrasat ati urmat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu te-am banuit ,dar citi declara ca rezolva nutritia o multime de boli, inclusiv asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

a luat careva steroizi anabolizanti pt niste kg in plus?
eu am luat,dar naposim,si am sarit de la 37 la 47.urmarile au fost naspa.poate nu era ce trebuie,dar l-am luat sub stricta supraveghere si indicatie medicala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Pai luati fetelor si mincati.Parca imi imaginez cite fructe ,inghetata as minca in locul vostru.Covrigi calzi,crocanti cu susan si sare.Comandati-va pizza,piure cu fripturica.
Eu nu maninc piure ca ingrasa ,dar e o mincare care-mi place.
Ia scrieti voi toate ce mincati! Vad ca voi nu mincati ,nu ca nu asimilati.
Voi nu mincati de placere.Trebuie sa va schimbati atitudinea fata de mincare.DE azi intrati in terapie!
Histamina ,tu ia si citeste dr Yopung -PH miracle ,ca asta cica te scapa si de alergii.


dulcetica


:) eu zic mereu ca mananc cat 3, acum poate nu o fi chiar asa dar exceptand glutenul (care se regaseste in f multe alimente) si carnea grasa, nu prea am alte limite, nici de dimensiunea portiei si nici de frecventa acestora. Candva, daca era proaspata painea Pambac, eram in stare sa mananc jum pana ajungeam cu ea acasa, nu era covrigarie care sa nu ma convinga cel putin la 5 buc, nu mai spun de alte minunatii de "pe strada" care iti fac cu ochiul.

Acum, chiar si fara glutem am o multime de posibilitati, e greu de enumerat ca mananc zilnic, tocmai ptr ca mananc f mult. Pana acum am vreo 3-4 sandwich-uri cu felii de pastrama si cascaval (intre 2 feli de orez expandat), un castron cu cereale cu iaurt, o banana, urmeaza pranzul imediat ce se trezesc puii, o sa fie cred mancare de mazare uscata cu carnati si varza acra, iar pana deseara mai avem si o gustare, desert, fruct, si in fct de aceasta o cina usoara sau ceva mai consistent (aici mai mult la cupii fac referire)

Deci nu s-ar zice ca ne alintam cu mancarea, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

MD-fara,cafea
9.30 obligata de glicemie f mica, o felie de ceva dulce facut in casa/glucoza
11.30 3 sandvisuri cu unt, carne d eporc, masline/mancare gatita
15.30 ciugulit ceva
20.00-21.00 cina;cartofi/paste/macare gatita cu carne si mai multe feluri de salate.
cand sunt cu saniuta si bere 3% alcool (costa 3 lei/2 l la lidl)

in we adaug ciorbita, prajiturele, si mmic dejun:omleta cu cartofi (n-am voie,dar nu pot tine regim,chiar daca mi-e rau dupa).

sa nu mai zic ca daca luam cina la ora 18.00 pe la 22 mai bag cate un paltou cu branza sia fumaturi de casa,facute de mine, plus ceapa si multa paine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

MD-fara,cafea
9.30 obligata de glicemie f mica, o felie de ceva dulce facut in casa/glucoza
11.30 3 sandvisuri cu unt, carne d eporc, masline/mancare gatita
15.30 ciugulit ceva
20.00-21.00 cina;cartofi/paste/macare gatita cu carne si mai multe feluri de salate.
cand sunt cu saniuta si bere 3% alcool (costa 3 lei/2 l la lidl)

in we adaug ciorbita, prajiturele, si mmic dejun:omleta cu cartofi (n-am voie,dar nu pot tine regim,chiar daca mi-e rau dupa).


sa nu mai zic ca daca luam cina la ora 18.00 pe la 22 mai bag cate un paltou cu branza sia fumaturi de casa,facute de mine, plus ceapa si multa paine.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea



Cred ca m-as ingrasa 1 kg pe zi daca as manca asa ceva,si in asemenea cantitati! :))


...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

io recunosc ca-n timpul zilei mai uit sa maninc (mai ales daca sunt home alone, ceea ce nu se intimpla prea des), in schimb seara maninc pe rupte. Tot asa, daca maninc cina normala la 19:00 si la 22:30 nu sunt la somn, ma apuca o foame crunta pe care o alin in general cu dulciuri, ciocolata sau cereale cu ciocolata din belsug.

Eu nu ma ingras si din lipsa de somn, am ramas cu deficit de pe vremea cind era fiica-mea bb si nu pot sa-l recuperez, desi dorm 7-8 ore pe noapte. Inainte sa am copil dormeam 9 ore, plus in WE pina la 11:00. Acuma am prea putin timp liber ca sa-mi permit sa-l dorm (fiica-mea nu ma mosteneste de loc, e genul de copil care doarme 9 ore la 3 ani, seamna cu tac-su)

Mergi la inceput