MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onyca1978 spune:

Buan dimineata. Sunt o incepatoare in ce priveste Monty, de aceea vreau sa va intreb daca avem voie sa adaugam semite floarea soarelui in cerealele de ovaz cu lapte. Incerc sa-mi fac si eu un meniu zilnic, dar ma mai poticnesc uneori. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ceau, frumoaselor! La multi ani!! Sa aveti o primavara frumoasa si cu kg putine
Onyca, nu merg semintele (lipide) cu fulgi de ovaz, nici cu lapte (glucide). Dar poti sa pui fructe de padure daca vrei (nu si alte fructe). ovazul se combina doar cu lapte degresat, by the way.
Eu azi sigur nu sunt conforma. de fapt am inceput de aseara, ca am fost la un business dinner si am mancat prostii, azi-noapte n-am dormit, ca amandoi copiii au fost plangaciosi si cu febra, asa ca azi sunt turbata de somn si de oboseala. am inceput cu croissant cu unt la MD. Si am primit martisoare din martipan!!!

Va pup dulce



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va puppp

Puisorule cum e valeriana ??? chiar am vrut sa iau aseara de la lidl da nu ii stiu gustul ... am luat-o pe cealalta doar
daaaa, e si setul de cani de ceai si farfurii (ala alb) la reducere ... il luasem la pret intreg la craciun

onyca teoretic nu e voie sa pui semintele ... practic din cauza ca-s sanatoase din cand in cand in mentinere iti poti permite



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyca1978 spune:

Multumesc pentru raspuns, doamnelor. Ma gandeam eu ca-i prea... delicatesa combinatia cu seminte de fl.soarelui. Pt.pranz mi-am pregatit mazare cu rosii si cuburi soia. Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Andani, eu iau valeriana uneori cand nu dorm si e superbine. Imi fac un ceai de obicei din flori de portocala (are efect de linistire), pun 2 lgt pline de miere si adaug 20 picaturi de valeriana. Dorm ca un bebelus dupa.

Meniul de ieri a fost cam asa:
MD: branza cubulete
P: 1 ou fiert si piep de pui
C: varza calita cu sunca afumata.

Azi:
MD: branza cubulete
G: 2 oua fierte
MD: mai am piept de pui
C: cred ca niste carne la gratar cu salata.

Va urez o primavara frumoasa si cu mult soare in suflet si multe kg in minus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Onyca eu am de papa pentru pranz ficat de pui cu multaaaa ceapa si frunze patrunjel facut in tigaia wok si castraveti murati



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyca1978 spune:

Ce e tigaia wok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Lorelei era vorba de salata numita valeriana care se gaseste la lidl ... dar iti multumesc pentru raspunsul tau , imi prinde bine ... te pup

scriu si eu meniul de ieri
md. biscuiti din tarate cu lapte cu cafea
g. -
pr. ficatei de pui cu ceapa si frunze patrunjel + ardei iute
g. finn crisp cu magiun prune
ci. racitura din aripa de curcan cu ceapa (adica am lasat si ceapa fiarta acolo in racitura cu carnita) si cateva capere murate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyca1978 spune:

O delicatesa dulce de 1 martie nu pregateste nimeni? Eu as vrea sa fac un chec, daca reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

asta e tigaie wok http://www.altex.ro/tigaie-wok-tefal-sensorielle-d2301952-28cm

Mergi la inceput