MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna

ia sa va dau eu un "boost" stiintific, sa vedeti cata dreptate are nenea Monti si noi ca ne tinem de el : Mult Zahar = diabet
asa ca, tot inainte

Brandu, io am mai zis, daca vreti modificari in tabel le pot face eu fara discutii. promit ca nu stric nimic

nu mi-a fost foame deloc azi pana la ora 12 (de la racaiala in gat mi se trage.. am avut la micul dejun Strepsils si apoi Tabtum verde )

la pranz am branza si salata de castraveti si rosii. de cina nu am nimic in afara de niste supa crema de legume. sa vad ce mi-o mai da prin cap....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

roxana fa-ti de cap cu tabelasul dara daca spui ca ai timp...da sa nu-ti dai prea multe floricele

Edit: is just me..sau au innebunit gravidutele din prea mult timp de trimit mesaje private la lume sa le voteze la diverse concursuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ha, nicio floricica pentru mine, ca ieri m-am dat in stamba!

deci ce trec?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ia videti

Puisorule, ai 0,5kg in plus? ca asa apareau inainte, 54, acu ai zis 54.5

Adina, cat ai dat jos pana acum?e corect asa? ca ziceai luni ca ai 65.4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Hai sa va spun ce am mai mancat si eu ....

Dimineata: salata maaare, dar fara ulei/sare.
Pranz: am facut (blender destul de slab, deh) un smoothie bestial din : spanac la greu, cateva nuci, conopida, apa. Fara sare sau alte condimente. A iesit mai bine decat ma asteptam.
Seara am in program una din: berbec la cuptor cu legume / omleta + salata / suc din fructe la greu. Pt mine "la greu" = 1 litru.

Rugaminte: vreau si eu in tabel. Am inceput la 1 Ian la 121 kg. Acum cateva zile: 113kg. Greutate dorita in prima instanta: 99Kg. H=180cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pup dragelor

dadui eu back ieri da degeaba ... nu a mai aparut nici macar un randulet .... nici n-am cum sa mai reiau ce am scris

meniul meu de ieri:
md. biscuiti de tarate (la cuptor pe hartie de copt din: tarate de ovaz, fulgi de ovaz, albus de ou, sare) + lapte cu cafea
g. smoothie mar cu fructe de padure
pr. ciorba de legume cu inimi, pipote de pui + ardei murat
g. doua fasii finn crisp cu magiun prune (mi-era o pofta de dulce teribila)
ci. creier pane (facut la cuptor pe hartie de copt si dat doar prin ou si branza uscata rasa) + ceapa rosie

somleac de ce esti amarata ???

roxanaz multumesc pentru ca ne ajuti cu tabelasul ... imi pare rau ca nu apuc sa o mai ajut eu pe brandusik ... saraca s-a oferit sa ma ajute si eu i-am pasat toate atibutiunile fara ca sa-i mai dau pauza din cand in cand macar
roxanaz ai incercat sadou pentru dureri de gat ??? lapte putin caldut combinat cu galbenus de ou si miere de albine ... nu e monti dar face teribil de bine
ti-am scris si ieri de asta dar cum s-a dus mesajul ... of of

brandusik te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Liviu un litru de smoothie din fructe ??? sau suc de fructe ??? ... mi se pare cam mult mai ales daca e smoothie ... e un kg de fructe , cate bucati de fructe pui intr-un litru de smoothie ??? .... hmmmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

Roxana, multumesc mult pentru trecere in tabel. E perfect asa, si sper sa scad mereu . Sa-ti dau adica de lucru

Liviu, felicitari pentru scaderea mare, si tine-o tot asa. Eu imi amintesc ca esti ambitios, cu cat scazi mai mult, cu atat te ambitionezi maimult, asa-i?

Brandusa, si eu am primit, de aia si prefer sa nu fiu logata permanent. Imi trec datele doar in fereastra cand trimit mesajul...

Revin mai tarziu cu amanunte, sunt, ca de obicei in graba.

O zi faina si sanatate bolnavioarelor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

bon, imi pare bine ca n-am facut prostii
Liviu, esti in tabel.
Brindu, vezi ce cuminte sunt??
pm-urile alea v-as ruga sa le raportati la spam, da? aveti butonas

am mancat si eu un mar azi, recunosc cu rusine ca nu mancasem un fruct... de luni! nu-s prietena deloc cu fructele de iarna, merele nu prea imi plac, as manca doar mandarine si ananas, dar nu am fost la cumparaturi si le-au terminat piticii.

Andanii, nu am facut, ai dreptate. las ca parca trece... sper eu. tusesc cu gratie oricum, toata lumea ma lauda ca se vede ca am exersat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Meniul de azi:
- iaurt cu seminte de chia
- putin miez de nuca
- mancare de linte, pufuleti
- omleta cu cascaval, rosii chery, ardei rosu.

Pentru maine seara as vrea sa incerc pizza cu blat de conopida. Sunt curioasa daca va iesi si cum e gustul.

Mergi la inceput