MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Vreau sa fac supa lu Brindu dar nu sttiu cum sa o gasesc pe shared

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am reusit. e gata si supa. Acuma sa vad daca si place cuiva. Deocamdata mananca Ilinca, o probam pe ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

hai ma miha nu mai rade de saracutul copil doar ca nu stie sa refuze:))))) sau sa injure:)))

eu fac supa de pui..am luat un mix de legume congelate pentru supa...:morcov, nap (nu am nici o idee ce e asta si nici in tabel nu gasesc vreun IG), ceapa, telina ,ardei, praz si o sa pun taitei japonezi...nush cum sa va spun dar mi se par geniali taiteii astia...care au doar 10cal/100g...oare is adevarati sau visez??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Brindu nu mi-a placut prea tare supa. Parca i-ar fi stat bine sa fie acrisoara, sau nu? Maine mi-o acresc un pic sa vad cum o fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

miha puey de asta e supa si nu bors
mie nu mi se pare dulce de loc...ca nu are telina nu are morcov mult...hm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Am incercat si ieri sa scriu de doua ori dar nu ma puteam loga. Azi m-am prins ca era de vina browserul.

Ma bag si eu la concurs cu 3 kg date jos pana la Pastele ortodox.

Pt rasnit diverse va recomand masina electrica de cafea. E foarte buna si pt migdale, nuci, etc.

Ca sa nu mai fie confuzii haideti sa scriem cu rosu ce nu e conform sau e de faza 2 in meniul nostru.

Roxanaz, pt pontul cu branza Radamer sau asa ceva de la Lidl. E delicioasa mai ales alaturi de un pahar de vin rosu.

Ariel, felicitari pt slabire si pt ca ai scapat de raceala

Miha, si pe noi ne fericesc mucii la maxim. Mai ales ca Stefi a facut si otita de la ei Mie nu mi s-a parut ca ar trebui acrita supa. Eu am pus in schimb calamari si a fost prea puternic gustul. Data viitoare fac numai cu creveti.

Liviu, ce mai mananci?

Cristina, ai lipsit la apel cu meniul saptamanal

Brandu, ma enervezi cu taiteii tai Pui un link sa vad cum arata?

Aseara am fost intr-un club cu muzica retro si a fost bestial Am auzit cantece pe care nu le mai auzisem de la 18 ani Bine ca ne-a cuprins un pic si nostalgia dar tot a fost fain.

Si am mai fost la film la Lincoln. E grozav si merita vazut. Daniel Day Lewis joaca exceptional. Abia astept sa vad daca castiga Oscarul.

Azi suntem la mama asa ca am mancat supa cu taitei si friptura cu muraturi.

Pt saptamana viitoare face boeuf bourguignion, budinca de conopida, creveti la wok cu usturoi si patrunjel si poate orez cu scoici. Pt servici mi-am cumparat o cutie de valeriana de la Lidl si rosii cherry. Sa vad cu ce le combin sa imi iasa salata.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Hello!

Ma inscriu si eu in concursul vostru. Nu vreau sa-l castig, dar vreau sa-l termin cu cateva kg date jos.

Eu rasnesc totul cu tocatorul.

Meniul de azi:
- pomelo
- paine integrala cu magiun, cafea
- cascaval la tigaie cu ardei, cafea
- seminte de floarea soarelui
- iaurt cu seminte de chia
- gulie

Saptamana asta am in plan cus-cus cu legume si mancare de linte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro aci e ceva scris despre ei http://en.wikipedia.org/wiki/Shirataki
taiteii care erau in poza de la supa mea erau shirataki..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza, poftiti la ceaiuri , cafele si cam atat.

Na, noua nu ne-a placut supa. Duminica mi-am acrit-o si mi s-a parut mai buna.

Meniu de ieri: MD anafura la biserica
P supa chinezeasca a la Brindu; mazare cu carne de
C ananas si apoi am dat-o in bara cu alune de padure si migdale. Am exagerat si mi-e rau asa ca azi nu voi avea MD.

Pfuuii n-am de mancare pe azi si nu stiu nici ce sa fac.

O saptamana cu minusuri la cantar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Morning, girls!

Am avut un we asa si asa: am fost conforma pana seara, apoi un pic cam sarita de pe fix, doar un pic, adica am rontait ieri cate o grisina, un pic de orez cu lapte de cocos (cremos, intr-adevar!). Sambata seara am sarbatorit Dragobetele si am dat iama intr-o inghetata de la McDonald's, apoi am baut un pahar mic de vin si in rest ceai pana la capat.
De azi o sa fiu cuminte, ptr ca m-am inscris in cursa cu obstacole: 2 kg afurisite pana la Pastele ortodox!
Meniul il scriu mai tarziu, ca inca nu stiu nimic despre el.

Va si


Mergi la inceput