Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Balanta, chiar ma.gandeam.la.voi si tot dadeam refresh sa vad ce ati fkt. Sanatate multa puilor si sa nu fie nimik grav la Eric. Ciudat k s-a aruncat asa dr la hepatita fr sa intrebe dk a luat ceva medicatie ce ar putea altera analizele...Doamne.ajuta sa.fie bine aman2! Va tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

balanta si eu zic la fel!
sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Balanta, bine ca nu ati plecat! Sanatate multa!

Fleur, pupam Ericutzul cuminte la cresa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna dimineata,

Balanta, te admir pt intuitie, pt cat te informezi si pt alegerile bune pe care le faci!
Sper sa iasa bine si restul de analize si sa se refaca repede amandoi!

Letitia, pare destul de aiurea daca e vorba de rmn, sper sa fie bine!

Fleur, la cresa cum il adoarme?

Am reusit in sfarsit sa trimit pe mailul comun pdf-ul cu Wonder Week 37.

O zi buna tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza

Traiesc...desi sunt ff ocupata si suparata. La munca am o gramada, vin acasa ai preiau piticul care ma vrea vioaie...si nu stiu cand vine seara si abia apuc sa fac un dush si sa ma pun in pat.

Mamei ii e foarte greu sa stea cu el, ca o termina de spate si o oboseste, asa ca la3.30 cand ajung acasa abia asteapta sa mi-l Paseze. Eu as vrea sa vin si sa ma odihnesc 5 min, insa ma schimb si_l scot afara pana pe la 5 si ceva...apoi masa, topaiala si gata ziua.

An fost luni la agentie. Am vazut 6 pers. una mi-a placut ff mult, insa pana sa apuc eu sa dau ok-ul, mi-a suflat-o altcineva. Intrucat eram grabiti, an preferat sa platim taxa de vizionare si sa deliberam acasa. Intre timp ea a mai avut un interviu si ceilalti au decis pe loc. Am sunat dupa 2 ore si nu mai era... . 2 dintre ele au picat din start, una nici nu imi placea extraordinar si statea si f departe si cerea si multi bani, iar 2 ramasesera in discutie dar nu ne-au convins... Precizez ca toate cereau 1200 ron indif dc aveau sau nu experienta(una vroia si transp decontat din chitila). Vorbisera la usa si le spusese si agentia ca noi oferim 1200 ron negociabil, desi eu spusesem ca intre 1000-1200 maax. Aici ar fi un minus al agentiei. Altfel mi-au facut o impresie ok, dosare pt fiecare candidat, o pseudo testare psihologica, o semi evaluare... Astept sa mai caute.

Am vazut aseara o tanti foarte ok, cu experienta de vreo 11 ani in baby sitting recomandari si 3.5 ani la familia actuala. Doar ca vrea 1500 ron...

Cam atat, mai intru, sunt la munca :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Up date: m-a sunat mai devreme doamna pe care am vazut-o aseara, sa-mi spuna ca face tot posibilul sa fie disp cu 1 martie si ca ne-a placut ff mult si ca vrea sa vina la noi. Asa ca am profitat de ocazie si am negociat un pic salariul la 1350 ron. A acceptat suma asta... Desi e destul de mult, macar programul o sa fie de 9 ore si nu doreste sa manance la mine. So..teoretic am gasit bona. Nu ma bucur inca, dar parca mi se mai descreteste putin fruntea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

SALUATARE si de la noi. nu ne dati disparute...dar greu cu timpul.

la noi- care era suspecta de rahitism si v-am zapacit cu vigantolettele-acum are exces de vitamina D-de aici si lipsa poftei de mancare.am intrerupt-sa vedem pana cand- cel putin 2 luni-repetam analiza..si pt ca nu prea sta in fundic..si mai bataie, ne-a dat TONOTIL.

in rst suntem ok-hormonii pt taticile intarite sunt ok-
pupicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Cafeluta? Vrea cineva? Este pt toata lumea.

Letitzias, suna destul de grav daca se cere rmn. Dar va vi mai bine decat se preconizeaza, o sa vezi! Daca vrei sa ne povestesti noi suntem aici!

Multumim mult Ana!

Balanta simedicul din Bucuresti ce v-a zis? Cum mai sunteti cu raceala? Multa sanatate!

Multa sanatate piersicutelor racite si mamicitelor racite!

Noi avem primul dintisor! Uf, si noi fara bagare de seama, dar si medicii astia... cand au venit vineri sa-i faca vaccinul am intrebat de dinti. NU se vede nimic! Iar eu al luat de bun ce mi-a zis.
Iar copilul meu e la saltul de 26 sapt, cu dintisorii explodand si eu ma gandeam ca nu-i prieste diversificarea, ca e reactie la vaccin. Numai mama sa nu fi! ( Ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi ca ne-a daruit-o).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Of, Valy! Exact ce-ti povesteam!

Carmen o sa mai ai cateva zile mai grele, dar o sa gasesti pe cineva care sa fie asa cum va doriti! Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare si de la noi.Am avut o zi groaznica ieri. m-am enervat de am zis ca fac accident vascular cu cei de la carte funciara care nu pricep nimic. Am fost apoi cu Nectarel, la oftalmolog si are o diferenta de dioptrii la ochi. Pentru asta trebuie sa-l fac pirat.Vad ca sta cu leocoplastul la ochi.
Carmen, succes cu bona.

Mergi la inceput