Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salut fetele. Noi suntem solo ,asa cum va spuneam. Avem program sexi. Am lenevit toata ziua. Nu am facut nimic. Spre seara am fost pana la birou apoi la restaurant si la o petrecere. Fleur, Tudor dorea sa/i faca o tunsura moderna. Adica , frunte goala si breton in colturi. Am stat azi si am calculat ca Nectarel bea de cand cu diversificarea doar 750 ml lapte. Azi , aflai ca-i pusa soacra in supa si o jum de rosie.ce sa- i mai spun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Hellouuuuu

Si noi suntem prin preajma

Lui Andrei ia spart gingia , avem 2 dinti la purtator .Am reusit sa ajungem si noi la doctor la controlul de 7 luni care mai avea un pic si se facea de 8 luni . Are 9200 gr si 69 cm .

LML sarbatoritilor

Sanatate multa piersicutelor bolnavioare .

Claudia mie mi-a spus doctora ca pot incepe sa-i pun un pic de rosie , fara coaja si sa incerc fara seminte . Problema este ca nu sunt de acord cu rosiile astea , de zici ca-s "plastic" . Nu cred ca este grav .

Michelle , prezenta pe FB, Dannett la fel, Beatrice fara FB , Ned nu apare pe nicaieri
Wilton pe FB si Anca tot pe nicaieri

Gata , am adus la cunostinta

Multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ce de reclame pe Dc!Ati vazut-o pe asta cu licoarea

Ma uit pe TV5 e o emisiune super cu Celine Dion.Noi ne uitam des la TV5.

Laura multumim de raport.Intra mai des

Din ciclul tara arde si baba se piaptana : mi-am gasit blugi, ii caut de 2 luni pt ca la dimensiunile mele.Am reusit sa imi gasesc la mango, e adev ca cea mai mare masura, 10 si nu imi plesnesc pe mine, m-am innoit de primavara!

Azi mi-am facut de cap, sunt in a treia sapt de regeim si azi m-am gandit sa mananc de dim 2 crenvusti, apoi seara pe la sase am gustat niste bomboane de la copii, apoi la cina mi-am mai pus o portioara mica in plus iar dupa cina mi s-a facut rau instantaneu, noroc cu Ina care mi-a spus de nospa si iata ca pot sa bantui pe aici
Deci regimul si-a spus cuvantul!Iar ce e mai imp este ca mi-am dat seama ca mancam la nervi, aiurea si fara sa imi fie foame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Cu dintii ce sa va zic, eu i-am dat de cateva ori cu dentinox parca si are 5 dinti mari si 3 iesiti putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Arata Celine Dion de o mie de ori mai bine ca in tinerete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Helou,helou si de la noi!
Azi ne-a trezit de dimineata,ar fi trebuit sa-i avem musafiri pe fratele si cumnata mea insa planurile s-au schimbat,au venit si ne-au scos la o shopingareala.Am mers pe la carefour,kika si outlet,mare lucru n-am cumparat(mancare)dar tot am cheltuit o gramada ca deh,traim in RomaniaMa bucur de scaunelul de baie pe care l-am achizitionat,cel vechi cu inclinatie la 45° nu il mai incapea,acum am luat unul tip scaunel si abia astept sa-l incercam
Fleur,Muraturica,tot in butoi sunt dar o sa ies,promit!trebuie sa intru intr-o revizie cu parul,epilatul,hidratatul pielii sa imi mai ridic un pic moralul ca nu se mai poate
Nu vreau sa ma mai plang ca vad pe aici piersicute si parinti bolnavi iar mie-mi arde ca nu-mi sta parul ca lumea..
La multe lunite sarbatoritilor zilei,R de Ina(multumim pt tratatie),Ana si Grace,sa cresteti mari, sanatosi si norocosi!

Multa sanatate tuturor!!

Noapte usoara va doresc

Edit:incercati sa nu luati inseama greselile,la ora asta numai prostii debitez.Zisesem 45 % in loc de 45°..mintea-i inca cu sorcova


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna seara!

Dupa un drum de 350 de km cu 2 pauze (una la soacra, alta pe drum), suntem acasa la ai mei. Bebe, cu toate "trucurile" lui, i-a intinerit deja cu vreun an si ne-a amuzat pe toti. Ma temeam ca va adormi greu, avand de procesat atatea de peste zi, dar doarme deja, sper ca vom avea o noapte standard, chiar daca impartim un pat mic mic.

Muraturica tin pumnii sa iti revii repede.

Balanta, si eu eram curioasa cu rudele/ajutorul. Imi pare rau ca e asa. Poate acum nu te incalzeste gandul asta, dar peste ani sigur vei resimti mandria si satisfactia ca v-ati descurcat asa bine singuri. Multa sanatate, nu va neglijati pe voi!

La fel pt toate mamicile care nu au rude in ajutor.

Cam cat dureaza oare intre incisivii de jos si cei de sus?

Am mai citit dar am uitat, sunt f obosita si eu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Ana,raspund rpd cat tot sunt asa fresh.Cred ca depinde de la copil,la copil,insa lui Mattia i-au iesit destul de rpd,cam dupa o luna i-au iesit lopatarii(ma rog,unu' dintre ei,insa al doilea e pe drum +inca un incisiv)
Noapte usoara!

Ile,I e precocea odiseei(daca ma pot exprima asa)dpdv al dintilor.8,wow,felicitari,ai scapat usor!Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

lml sarbatoritilor de azi!
ile, inseamna ca e ok dieta daca poti sa te tii de ea fara sa simti ca te enerveaza
laura, ce dolofanel ai tu acolo
ana, deja ma consolez cu gandul ca nu o sa aibe cine sa ne strige vreodata: am facut si am dres pt tine si daca nu eram eu nu mai faceai tu nu-stiu-ce. din pacate, aud des in jurul meu ca sunt parinti care isi ajuta copiii in diverse moduri (cu bani, cu ajutor la crescut copiii, cu treaba in casa, etc) iar la prima cearta le striga despre ajutorul dat. mie personal mi se pare f f urat asa ceva. adica ori ajuti copilul din inima, ori nu-l mai ajuti. dar nu ii scoate ochii pt ce ai facut pt el!

in seara asta...eric era cam agitat si l-am pus cu funduletul pe sanii mei si cu fata la mine. la un moment dat s-a aplecat si si-a lipit buzele de fata mea. l-am pus inapoi in fundulet si a repetat gestul de vreo 4 ori pana n-am mai rezitat eu si am inceput sa plang de fericire si l-am imbratisat.
nu cred ca se compara cu ceva gesturile astea ale bebelusilor, pt mine inseamna ceva ce nu pot sa descriu in cuvinte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Mersi Vera. Deja isi suge/roade iar degetele. Sper ca doar si-a "descoperit" dintii curenti (ca ii si racaie ca atunci cand racaie chestii mici de ex capse de la haine), si nu mai vin altii asa repede.

Mergi la inceput