Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Casandra asa este, iti face cezariana si nu sunt probleme. Bine ca ai descoperit la timp. Mai auzisem si de varianta antibioticelor pe perioada travaliului dar mai bine nu risti. Sanatate mami si capul sus ca se va rezolva.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Am inteles ca cel mai periculos este streptococul de grup B. Celelalte infectii se trateaza si nu pun mari probleme. Si eu am candida si gardnerella si mi-a zis ca le tratez dupa nastere ca oricum reapar.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Casandra, imi pare rau, tocmai acum la sfarsit sa ai parte de necazuri de-astea. Ma intreb de unde te-ai pricopsit cu stafilococul... de prin spital?

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Gabi, am uitat sa iti zic ca nici nu stiu daca o sa nasc cu Mirela Popa, pt ca o sa fie plecata o perioada - vreo saptamana, cam inainte de DPN-ul meu. Deci daca pitica vrea sa iasa la 39 de saptamani si nu la 40, o sa ma preia altcineva. Mi-a zis numele dr. pe care o lasa in locul ei, insa stau si ma intreb daca nu cumva pot sa solicit eu pe cineva anume. In fine, nu vreau sa imi fac griji de pe-acum, sper sa decurga totul normal.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cos_minutza, hai ca ma trezesc si eu ca desteapta dupa 2 saptamani . Desi erai trecuta la Aniversari, am uitat complet sa iti zic La multi ani pe 7 feb, probabil pt ca toate am felicitat-o pe Pity cu o zi inainte si am ratat urmatoarea aniversare
Sper sa nu te superi cu intarziere

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata!
Cine vine la un latte machiato?
Am fost ieri la eco. M-am intors acasa foarte tarziu cu copil si cu sot la bord plus patut pentru gugulina. Se pare ca nu a mai asteptat taica-sau. Cert este ca Miriam s-a cocotat in el sa faca nani.
La eco ne-a spus doctorul ca toate sunt bune, copil 3200g, mai marisor cam tot asa cu 3 saptamani, placenta buna (-hraneste bine bebelusul, rezistente pe artere bune si e mare peste tot cap(ups!), picioare, trunchi. Voi avea nevoie de multe rugaciuni si suport la nastere. M-am uitat comparativ cu Miriam eco exact la aceasi varsta, ea avea aprox 2900g. Totul este bine numai ca eu cred ca ma pun la dieta, fara multi carbohidrati, mai multe legume ca sa nu creasca asa de mare, cu toate ca nu cred ca are relevanta.Vitamine nu mai iau de mult, iau doar magne b6 si intelidon.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cosminutza rushinica noua si mie in special !!! Mai ales ca tu ai grija cel mai mult de casuta noastra.
La multi ani cu intarziere! Sa ai nastere usoara si sunt sigura ca vei fi o mamica minunata!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Felicitas, si tu ai bebe grasunel . Felicitari pt vestile bune de la eco. Si pitica mea are capul cam mare, dimensiunile la 36 de saptamani erau de 38 de fapt... O sa fie interesant la nastere

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Casandralin nu te panica, din orice este o scapare. In ultima instanta faci cezariana.
Emilia draga a meu nu e ardelean, e moldovean, mai exact basarabean, daca nu ar lucra 12-13 ore pe zi, operat fiind si de hernie de disc m-ar ajuta si el. Dumineca cat am tras o fuga pana la tara cu ai mei a spalat podeaua si a strans din bucatarie, ca eu nu am reusit sambata, iar Miriam adora sa arunce mancare pe jos in bucatarie. Ce bine ca merge la cresa, cea mai mare inventie: cresa . E un copil foarte inteligent si astia de obicei is si cei mai rauti/activi. Cred ca v-am spus ca e singurul copil din grupa ei care a stat la colt. Eu le-am zis la educatoare ca le dau mana libera, nu sunt impotriva.Imi plac ca stiu cum sa-i pedepseasca fara metode de alea invechite si agresive.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Liza sa zicem ca singura circumstanta atenuanta ar fi ca sunt la a doua nastere si asa se zice ca te dilati mai usor. Numusai, o sa vedem atunci. Mi-a zis doctorul ieri ca daca ne lungim bagam epidurala, cu toate ca daca ii prea mare parca as vrea si fara epi ca sa pot impinge, dar am auzit ca la a doua nastere deobicei nu te prea poti opri din impins, ca totul este involuntar din cauza memoriei organismului.Eu merg pe mana doctorului, cum o sa zica el asa facem.

Aruam draga maine cred ca scoatem motatele de incalzire, asa ca sa te incurajam.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput