Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

Dragele mele, am intrat pe la subiectul vostru cu tare mare drag si cu si mai mare nostalgie...anul trecut pe vremea asta traiam exact emotiile pe care le traiti voi acum, faceam liste si para-liste, ne comparam contractii, secretii, senzatii, ba chiar infiintasem un club al insomniacelor.

Va doresc din suflet tuturor sa ajungeti cu bine la termen si sa fie toate buburuzele sanatoase si voioase!

Cu drag, mami de martie 2012.




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii%20editia%202&page=7" target="_blank">sunt in concurs!! me1!!!
Ce mai povesteste Ana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Megbenmultumim de incurajari !

De aspirat in nasuc e ok batista bebelusului, eu pt calatorii am de la Chico si Vibrocil un fel de aspirator cu fluier din care tragi si are acelasi randament. Il poti utiliza mult mai usor.

Gata m-am hotarit sa nasc la Sanador, maine cer oferta si contractul sa vedem ce si cum.
Eu una nu mai am rabdare deloc, parca as vrea sa iasa si maine, nici in pat nu mai pot sta imi este greu, acum ca nu este seara nici mama imi este destul de greu cu mofturi Rebecca, care ma alearga sus.... jos , ba vrea una , ba are chef de joaca in living....mai zic cate una de fug toti din calea mea .

Noi maine intram in 38 de sapt asa ca Doamne ajuta sa mai stea o sapt ca mi-a trecut cheful de nascut in martie

Danina 37sapt. cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Buna,

Dupa ce in ultima vreme v-am urmarit, v-am citit si v-am cunoscut pe cat posibil din mesajele voastre am considerat frumos si politicos sa ma prezint si eu si cine stie ...poate daca pot zice macar 1 lucru folositor cuiva consider ca intr-o oarecare masura e modul de a va fi recunoscatoare pentru orele mai ales nocturne petrecute (virtual) alaturi de voi.
Am 32 de ani, si un am primit un cadou minunat, o fetitza care conform calculelor medicale se va naste pe 1 Martie. Este doar un calcul caci avand in vedere ca am ales calea naturala, data nasterii depinde f mult de ceea ce doreste ea :) .
Asemenea voua si noi am experimentat multe....Au fost de-a lungul sarcinii probleme pe care le-am rezolvat, ignorat :) sau tinut sub control, cum ar fi mutatiile responsabile de trombofilie.
Nu stiu ce as mai purea adauga la primul mesaj.....
A da:
pentru voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

neata fetelor!
eu fac ca trenul in gara...am adormit pe la 22 jum...m-am trezit la 1 sa merg la baie si de atunci nici o sansa sa ma dormim! nu imi e somn, ma plictisesc, am incercat seriale, citit forumuri, muzica, liniste, joc pe telefon...nimic nu ma ajuta. sunt fresh si nu am somn deloc

felicitari fetelor ca atiajuns la linia de sosire si bafta sa va tineti puiutii in curand in brate, sanatosi si voiosi!

legat de candida pe mine doza unica de lomexin m-a ajutat momentan...de o luna nu mai am nici o problema, sper sa ma tina :))

in rest noi ne-am mai linistit cu contractii si dureri, nu de tot dar suntem mai bine... pacat ca de stres nu am scapat, chiar daca nu mai merg la servici are grija mama sa imi toace nervii si sa avem scandal zilnic
vroiam sa va inteb nist lucruri dar am uitat ce! sper sa imi amintesc si revin.
Pana atunci somn usor in continuare sau buna dimineata... la mine sper sa fie in curand noapte buna :))
va pup!

ps, am schimbat si noi semnatura, am intrat in ultimul sfert...incep emotiileeeee

30+ cu una bucata gogoshel activ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Gabri_T, bine ai venit! Mai scrie 9 mesaje scurte ca sa scapi de moderare.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata !
Megbeng multumim de suport!
Gabri_T si eu am o fetita nascuta in 1 martie, natural, neprovocat. La unele ecografe arata data probabila 28 februarie si la altele 2 martie. Pitica mea a facut o medie si a iesit la 1 martie.Bine ai venit printre noi!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna dimineata,

Am fost ieri la dr si joi ma internez si vineri gata o sa-mi vad puitul meu scump si drag,asta daca mai vrea sa stea pana vineri. De ieri am contractii nu f mari ,azi mai putine decat ieri.
Fetelor cum este dopul acela gelatinos careseelimina inainte de nastere ?
Eu azi dimineata am vazut cand am fost la baie o secretie asa ca la ovulatie asta sa fie?



38 + AMR 2 Matei George
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Aruam trebuie sa dea asa un pic inspre rosu,maroniu si cam asa e la consistenta ca la ovulatie numai ca nu asa albicioasa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Buna dimineata, fetelor!

Bine ai venit Gabri_T!

35+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Katy, asa e. Fiecare organism poate reactiona diferit la un medicament. Bine ca ai avut alternativa cu duphaston si a functionat.
La mine no-spa, de exemplu, e ca apa plata. As putea sa iau cu pumnul, nu are efect (in spital mi-au pus perfuzie cu no-spa si nu a fost nicio diferenta!). Din fericire, sarcina a fost pana acum fara dureri sau probleme mari, ca nu stiu ce as fi facut.
De aceea medicina chineza, de exemplu, trateaza pacientul, nu boala.

31+ Bebe

Love is all around...

Mergi la inceput