Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Neata !
Unde sunteti?Nici o mamica prezenta?
Marikaki,Luluta,la multi ani booceilor.Si multe lunite in continuare.

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://www.facebook.com/#!/de.yshop.7 un add va rog ...

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marikaki spune:

Buna dimineata mamici si pitici!
Astazi va servim cu tot ce va doriti: cafea, ciocolata, limonada, prajiturele si nelipsita feliuta de tort. Aniversam 5 lunite.
"La multi ani!" si pentru Theodora Maria( Lulutza)
nu_mai_stiu si eu nu as fi vrut sa introducem portocala atat asa devreme, mai mult pentru ca stiu ca era singurul fruct ce nu il acceptam in sarcina. Dar incercam. In caz de alergie, mi s-a recomandat un sirop special.
#922;#961;#941;#956;#945; #946;#945;#957;#943;#955;#953;#945; #964;#951;#962; Nutricia este recomandata chiar de la 5 luni. Se prepara cu apa calduta(60-120ml). O vom servi dupa-amiaza, iar fructele dimineata(ora 10)si asa vom continua toata luna.
Va pupam dulce si va dorim o zi minunata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrap83 spune:

Buna dimineata!

Marikaki,Luluta, La multi ani puiutilor vostri!!!

Carmen, Papelusca, multumim!

Stela, wow 6 ore legate!! Bravo, ma bucur mult pt voi!

La noi s-a cam stricat programul, nu mai doarme decat 4-5 ore legate fata de 6-7 dar parca nu-mi vine sa ma plang, se poate si mai putin...

Eu iar cred ca nu mai am lapte, ma tot gandesc sa comand si eu o cutie de More Milk Plus, poate ajuta. Poate sunt doar un pic paranoica

Multa sanatate puiutilor bolnaviori, sa se faca bine repede!

O zi linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

carinablanca ai 2 copii superbi, Maria are un par si niste ochi deosebiti, seamana cu Shirley Temple iar Alex e un scump. Sunteti frumosi!

Papelusca dormi sau acum te pregatesti de somn? Cu cat esti tu in urma fata de noi?

Paul doarme si nu stiu ce sa fac. Am multe de facut, curatenie, sa ma aranjez niste lucruri dar lenea e mare. Cred ca ma uit la un episod din SUITS .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Marikaki banuiesc ca la voi e primavara in toata regula ,asa e? Am si eu doi frati in Grecia, unul in Patra si unul in Atena si cand imi spun ce temp sunt pe acolo mi-e ciuda, eu nu sunt o iubitoare de iarna si de frig DELOOOOOC.

Stie cineva cum se redenumeste un album de foto de pe contul comun?

La multi ANi! pentru Raol (multumim de tratatie) si Teodora .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

neatza fetele,

LML boboceilor lui MARIKAKI, LULUTZA si GAITICA ! Lulutza si Gaitica, ce mai faceti?

Fetelor, eu nu am somn... e 12 noaptea si inca nu m-am culcat... m-am foit o ora-n pat si-am renuntat, am venit pe net. Stefan doarme la el in patut. Nu inteleg de ce nu dorm, ca azi-noapte am dormit numai vreo 4 ore jumate, de la 1 jumate la 5 jumate am stat de planton, ma odihnisem tare bine in primul somn de doua ore.

STELA, sincer nu mi se pare ok sa nu mai existe intimitate in cuplu . Inteleg ca se schimba viata in doi, sexul se poate reduce, dar intimitatea ar trebui sa continue. Statul la povesti cand vine sotul acasa, povestit cum si-a petrecut fiecare ziua, o mangaiere, un pupic, o imbratisare nu vad de ce-ar lipsi zilnic. Mai ales ca sunteti atat de tineri! E ok si iesitul separat cu prietenii - adica amandoi pe rand, nu numai el!-, dar nu vad de ce nu iesiti amandoi cu Matei la plimbare. Eu ma simt tare bine in week-end cand iesim amandoi cu Stefan in parc. Cat doarme Matei ziua fa o pauza, stai cu sotul la o cafea, un ceai, pregatiti ceva de mancare etc. Doar voi doi, singuri. Lasa treaba, ca tot acolo o gasesti mai tarziu!
Si lipsa completa a sexului cred ca duce la raceala in cuplu. In sarcina e de inteles daca-s probleme, dar sa stati doi ani fara, acum... nu stiu. De ce nu va mutati la Bucuresti? Mi se pare cel mai sanatos ca un cuplu sa traiasca independent, fara mama/ tata/socri. Asa fiecare invata sa fie responsabil in cuplu si are spatiu de desfasurare.
Noi aici nu avem pe nimeni sa ne ajute, dar nici nu-mi doresc. Soacra-mea e foarte de treaba, tinem una la alta, dar nu mi-ar trebui sa vina sa ne ajute! Facem cat/cum/ cand putem, si avem liniste in casa.

Poate-s eu mai independenta... e adevarat ca-s mai in varsta decat tine, dar la fel gandeam si la varsta ta. Prefer sa ma pot baza pe sot, sa-i cer lui sa faca ce trebuie, nu sa vina cineva din afara familiei noastre. Cu cat partenerii se ajuta si bazeaza unul pe celalalt, cu atat cuplul e mai puternic.

my two cents

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Stela si eu sunt ca tine....avem multe asemanari :))) si eu cu sotul meu suntem colegi de apartament momentan E de plans,e de ras....habar nu am
Papelusca are dreptate in ce spune....si apropo,fugi la somn

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://www.facebook.com/#!/de.yshop.7 un add va rog ...

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

CARMEN, ti-am raspuns fara sa stiu cu 10 ore in urma suntem.
de ce nu va mutati in Grecia si voi? desi acum, cu criza asta, cred ca e tare greu cu job-urile acolo.
unde te uiti la Suits? Sotul citise de el pe net, dar n-am gasit online, si n-avem cablu. Cred ca-i fain.


aaaaa, cred ca stiu de ce n-am somn! pe la 9 am dat gata cam jumate din portia de inghetata de ciocolata! daaa, asta cred ca e motivul nu ma puteam opri, tot indreptam laturile inghetatei pana mi s-a facut greata.
cea de vanilie a iesit neasteptat de cremoasa.

no, s-aveti o zi faina! (merg sa-l iau pe Stefan langa mine-n pat, poate adorm si eu daca-l simt langa mine )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

inca una si ma duc
mi-am amintit ca mi-am vazut burta cand m-am uitat in jos, la laptopul din poala (sa rad, sa plang?)

sambata am mers la masaj, si cand m-a vazut tipa la receptie m-a intrebat daca-s insarcinata. I-am zis ca nu mai sunt de 4 luni jumate , sunt doar de la cat
m-a amuzat, dar sigur nu e de ras!

sa vedeti ce-or sa ma masoare cand merg in Ro! soacra deja l-a intrebat pe sot daca am burta sau am slabit... cred ca vrea sa se pregateasca psihic sau sa stie daca ne mai asteapta cu tort sau nu.


s-aveti spor la scris!

p.s. avem cont facebook sau fiecare individual?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Fetelor, in mesajul pierdut ieri va scriam ca va multumesc pt incurajari/urari/sustinere, apoi cand am scris a doua oara am omis. Sunteti niste dragute ca v-ati gandit la noi.

Suntem mai bine de azi, ieri inca a harcait toata ziua si a facut ca un motan... doamne ajuta! Mai avem o injectie diseara si gata. Faza e ca la D la scoala au venit 10 copii din 30 si in fiecare zi vin mai putini... vecinii cu care merge el la scoala is toti cu febra... ma strange in spate, imi vine sa ma bag in balon deja la cate am tras pana acum...

I-am dat cateva cereale de orez Milupa si i-au placut dar a simtit ca e ceva solid si le-a cam plimbat prin gura pana le-a inghitit. Sapt viitoare incepem mai serios cu legume. O prietena care a nascut la 2 zile dupa mine a inceput diversificarea cu cereale de ovaz cu mar fiert facute in casa, la fel face si cu orez brun. Mai multe despre diversificare + retete vedeti aici. Mie mi se pare interesant site-ul.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput