Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Distractie placuta Flory!

13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Sweety, draguta, unde ai facut analiza respectiva care are "eroare de tastare" ?
Nu de alta, dar vreau sa evit acel laborator.



13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui flory_blanca

Sweety IR-urile sunt relevante doar dupa 20 de sapt, eu stiu ca inainte nici nu se masoara tocmai pt valorile scazute, banuiesc ca asta ti-a masurat.

Betty spune-le si tu inainte ca a fost o barza prin bucatarie si a papat zahar. Glumeam. Hai ca va fi bine sunt sigura ca vor reactiona pozitiv, oricum eu le-as spune sa aiba timp sa se obisnuiasca cu ideea. Si pana la urma si daca nu vor fi la inceput super incantati se vor acomoda si ai sa vezi ca o sa se topeasca cand o sa il vada pe cel mic.

Mie majoritatea hainelor de gravi mi se par oribile, culori triste, modele de batrane, imi iau strictul necesar ca nici nu ma entuziasmeaza cand le vad. Incerc sa imi iau haine sa le pot purta si dupa gen baby doll, alea arata de om normal.

Noi plecam la botez, sper sa nu ma fac ca balonul pana diseara ca in general dupa amiaza ma balonez groaznic. Sa arat si eu decent in rochie. Macar la poze. , si dupa aceea repaos pe scaun.

19+

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot


Sa stii ca asa aveam si eu impresia ca sunt doar modele urate si batranesti...se pare ca nu mergeam in magazinele potrivite si nici nu m-am uitat pe site-urile de profil, dar intre timp, mi-am schimbat parerea. Si de nevoie. E adevarat ca in sarcina cu Raul am stat acasa din luna a4a, si m-am descurcat cum am putut cu garderoba pe care o aveam, dar acum chiar am nevoie de haine de gravida. Mult timp nu mai pot purta tocuri, si mie nu-mi place sa port rochite fara tocuri, nu-mi place, si de aceea prefer pantaloni, si acolo chiar am nevoie de pantaloni speciali.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 18+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna ziua si de la mine

Pt ca eu nu am voie sa ma ridic din pat, boyfrendu face mancare. I'll pun sa faca ciorbe pt 2_3 zile ca sa nu stea toata ziua la cratita. A facut sapt asta gulas de vita -el e secui, se pricepe cel mai bine, n-am mai mancat asa de bun- , astazi poate are timp de ciorba de cartofi cu tarhon si sunca.
Eu mai nou ador pastele cu branzaz si smantana, deci si asta se fasce destuk de des.
Peste am mai avut sapt asta cu orez fiert, noua ne place orezul simplu.

In alta ordine de idei, ma simt ca un parazit . El face tot in casa. A terminat cu curatenia, a spalat hainele, sters praful, pus haine la loc....ma simt asa de inutila


viitoare mamica de hocheist 16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Buna ziua si dea mine . Am fost si noi la cumparaturi . Mi-am luat o pereche de pantaloni de trening ( sunt adepta hainelor sport) , sunt foarte scumpi 180 lei o pereche, am lasat la magazin 1200 lei pe haine pt mine.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Vai mamicilor, m-ati terminat cu mancarea!
INTERZIS POFTICIOSILOR!
Ma apuc de facut tocanita cu mamaliga, ca nu mai pot de pofta. Azi am in plan si o supa crema de dovleac, fac pentru prima data, sper sa-mi iasa. Eu de 2 saptamani am fost setata pe supa de rosii, am avut rosii intregi congelate, de toamna trecuta si a iesit o minunatie!
Gata, plec la bucatarie.
Va urez pofta buna!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Dupa cum se observa in we subiectul de baza e mancare.

Interzis pofticiosilor:

Eu am facut ciuperci cu smantana cu usturoi. Tre sa mai fac ciorba de perisoare (m-am saturat sa tot fac ciorba asta, dar e preferata ficamii) si vreau lapte cu paste.

Maria dar stiu ca nu te-ai incurcat , de ai lasat 1200 pe haine. Sa le porti sanatoasa.
Eu sunt zgarcita la hainele de gravida. Nu ma indur sa dau bani pe ele si dupa 4,5 luni sa nu mai fac nimic cu ele.
Apropo, am ajuns la jumatatea perioadei de sarcina. Mai avem putin.

Ama legat de uterul contractil. Cand sunt motive sa ne ingrijoram?? are vreaun "leac"?

Elena & Denisa (26.10.2004)
19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Ce mai faceti in we? cum va mai distrati? pe unde mai iesiti??

Ma plictisesc in casa, cand nu eram gravi iarna mergeam in fiecare we la ski, dar acum nu se poate. Mall-uri de bramburit ore intregi nu avem in Bv. Mai iesim la cate un film dar altceva nu prea avem variante. Prietenii stiu ca doar la noi se vine ca e casa mare .

uf!

Elena & Denisa (26.10.2004)
19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Ele, atat timp cat ne tratam nu sunt motive de ingrijorare. Cel putin asta mi-a spus mie. La mine totul e ok. Colul inchis, lung...placenta e buna..Am intrebat si eu ce risc cu acest uter si mi-a spus ca cel mult o nastere prematura, teoretic, dar ca momentan nu sunt motive de ingrijorare. Nici macar nu mi-a suplimentat tratamentul. A zis ca pot sa iau uscosin dar ca e neplacuta administrarea si imi sporeste disconfortul cam degeaba...Mi-a dat in schimb adeverinta pt reducerea programului de lucru....

Happy_Ama 18+
Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

burticile!

Am intrat numai sa va salut ..eu sunt pe fuga azi ..am citit repede repede ultimele pagini dar nu am retinut mare lucru... doar mancarica multa si variata
Ama ma bucur pt fotomodela ta si ca nu ai de ce sa iti faci griji
Betty atat de frumosi si de draguti sunt Copii tai in poze ca imi vine greu sa cred ca nu or sa reactioneze bine cand o sa le zici.
Ai mei se gandeau sa adopte un copil cand eram eu in liceu...si vreau sa zic ca eu eram tare incantata cu cat ma gandeam mai mult cu atat imi placea ideea de un fratior sau o surioara.
Tatal meu tare si-ar fi dorit sa mai adopte un copil asa ca tot timpul noi ne gandeam ca poate mai apare un membru. Si mie tare mult mi-ar placea sa adopt unul dar sotul nu e f incantata de ideee si nu as putea sa insist. Tot mai incerc din cand in cand sa testez apele cu el macar sa se gandeasca si la varianta asta.


19+
viitoare mamica de

Mergi la inceput