Reducere impozit pt. copil la gradinita

Reducere impozit pt. copil la gradinita | Autor: dia_filipas

Link direct la acest mesaj

Buna!

Cautand ceva pe net, sotul meu a dat astazi peste un proiect de lege din 2010 conform caruia, pentru parintii ce au copii la gradinita/cresa/bona, se ofera o scutire de la plata impozitului, in valoare de cateva procente (nu mai tin minte cate). Stiti ceva despre asta? S-a adoptat vreo astfel de lege? Exista o astfel de scutire de la plata impozitului?

Multumesc anticipat!

__________________________
Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu am frunzarit Legis-ul da` nu am gasit nimic de genul asta.Poate nu m-oi fi uitat bine..

Daca ar avea timp,sigur ar cauta Marius..poate apare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui dia_filipas

Buna!

Cautand ceva pe net, sotul meu a dat astazi peste un proiect de lege din 2010 conform caruia, pentru parintii ce au copii la gradinita/cresa/bona, se ofera o scutire de la plata impozitului, in valoare de cateva procente (nu mai tin minte cate). Stiti ceva despre asta? S-a adoptat vreo astfel de lege? Exista o astfel de scutire de la plata impozitului?

Multumesc anticipat!


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)


Reducere de impozit se numeste, noi primim anual formularul de completat de la locul de munca al sotului. De asemenea, se trimite si copie dupa certificatul de nastere al copilului, plus declaratie din partea celuilalt parinte ca nu beneficiaza si el de aceasta reducere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca va referiti la deducere suplimentara in esenta este o reducere a bazei impozabile dar exista de foarte multa vreme si se refera la persoanele aflate in intretinere nu special pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

ea inteaba de deducerea costurilor cu gradinita/bona...nu stiu daa exista, o fi fost vreun proiect....parca se discuta candva de bani ptr gradi sau bona in cazul mamelor care revin la munca mai devreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Raspunsul este negativ - nu exista asa ceva.

Mergi la inceput