Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Azi sunt trista si nu am scapare.
S-asa eram intoarsa pe dos din cauza fi-mii.
M-a sunat surioara mea si pe 4 martie o opereaza pe nepoata-mea.
Va suferi o mica interventie pe cord. Operatia va fi facuta de un electrofiziolog, adica un cardiolog interventionist.
Mi se rupe sufletul. Mi-as da o zi din viata sa-i pot fi alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

....
O sa fie bine ,ai sa vzi..ce are micuta?
Saraca mititica.....dar sunt convinsa ca va fi bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Starlet multumesc de raspuns!!!
Nu pot intra in detalii dar ma bucura ce mi ai scris!
Am fost in Olanda sa cumpar flori pt ca mergem miine la teatru la o amica care joaca....cumparat ceva dragut i le pun omului in bratze...ca i berbant nu???...si se impiedica cade cu flori si aranjament
Are diploma de impiedicat....nu lbate nimeni...am recuperat ceva bulbi...vai de aranjament...
Ouff Doamne...nu mi a mai ars de nimic...am avut si palpitatii de draci
Acum ma caut de pansamente pt el ,se face un ditamai hematon sub genunchi,si mi pun un imens pahar de vin ....macar sa ma imbat...
Imi bag si medicatia...
In seara asta trebuie sa deschida stridiile...imi e frica ca si amputeaza bratzele de nating ce este



la mine diploma e inramata si pe perete. de 2 ani imi scritesc picioarele, constant la citeva luni.
crema cu arnica chiar face minuni la vinatai si umflaturi. mii de multumiri celor de aici care mi-au recomandat-o.vanataia mea e aproape dusa...
sa cumperi si tu sa ai in casa pt el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Azi sunt trista si nu am scapare.
S-asa eram intoarsa pe dos din cauza fi-mii.
M-a sunat surioara mea si pe 4 martie o opereaza pe nepoata-mea.
Va suferi o mica interventie pe cord. Operatia va fi facuta de un electrofiziolog, adica un cardiolog interventionist.
Mi se rupe sufletul. Mi-as da o zi din viata sa-i pot fi alaturi.



multe rugaciuni pt micutza ta nepotzica. cati ani are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pe ghetar

Viviana, sanatate nepoatei. si tie o imbratisare

mada, nici daca ne vorbeam nu ne ieseau cartofii in aceasi zi. astazi am facut si eu, doar cativa de proba. i-am pus in punga, ca sa se faca mai repede si am turnat putin ulei de masline pe ei. deja sunt istorie
ce face mica plintesa?

Starlet, bun venit pe ghetar. pedigreeul ajuta la mentinerea echilibrului, stii deja asta. e nevoie sa ma mai prezint? io-s aia cu carnea fragezita de la boabe. caz irecuperabil, cum mi sa si confirmat zilele trecute.

Rufus, copila mea mai poceste cuvintele in romana. acuma eu nu iau masuri, ca n-am motive. si ne amuzam copios cateodata de perlele care-i ies din gura.


julia, pe tine nu te mai iert, musai ceva noutati din gasca voastra. micul rege Richard imparateste deja?


restul doamnelor de fier (Andra stie de ce suntem doamne de fier!!!) seara minunata si duminica senina va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld


julia, pe tine nu te mai iert, musai ceva noutati din gasca voastra. micul rege Richard imparateste deja?


Sa stii ca mi-am dat seama de-o chestie, pe care am auzit-o si de la altii, ca ultimii copii sunt din ce in ce mai destepti.Nu ca primii ai mei nu ar fi, ca sunt! , dar Richie e un sugubat si jumatate, invata foarte multe de la fratii lui, se prinde in joc cu ei, e tare solar, vesel si dansant, toata ziua e o bucurie! Un singur viciu are : obsesia de tzatza.

Anne, penultima, e o cocheta. Are ea o treaba cu chestiile marunte pe care le aduna prin diverse recipiente si gentute, cu care mai apoi se plimba pe oriunde merge, inclusiv in afara casei si noaptea la somn. Las poze dovada, langa sticla cu apa apare si geanta de moment. Dupa ce adoarme seara, i-o dau eu jos de pe brat si o las alaturi, ca ar fi in stare sa doarma cu ea la piept. Si ce mare branza are in genti : o masinuta mica, un capat de panglica, o castana, o piesa de puzzle, o margeluta mica-mica, un zar cu puncte, rotund, si unul cu culori, chestii de-astea...comori ale copilariei. Culmea e ca are o memorie de elefant, cand o intreb de vreo piesa disparata de joc, stie ca e pe sub pat ori prin vreo cutie sau sertar...
Sa mai zic? am povesti, cu duiumul.... teama mi-e ca va plictisesc cu bebelusismele noastre, voi toate aveti copii mai mari deja...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

si ca sa vezi ce standarde relaxate am eu, pot sa spun doar ca sunt multumita ca au ajuns comparabili in dimensiuni si se pot capaci in mod egal, deci nu trebuie sa imi mai bat capul cu outpowering. eu nu pot sa-i oblig sa stea toata ziua numa'n zambete imbratisari si gesturi tandre :D

mama arboreaza figura de catedra. sexy, dragii mei, inseamna atragator. dar e un termen care se refera doar la adulti si este folosit numai de adulti. copiii pot fi cute, adorable, lovable, naughty, puffy whatever, dar nu sexy.

cand cresteti mari aveti voie sa folositi cuvantul fiindca vi se va putea aplica. pana atunci, ioc. Am zis
_


Hai ca-mi placi! Cand o sa o fac pe a doua o sa te citesc peste tot pe forum ca sa iau lectii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

cam asta era cainele, nu asa gras si avea dintii mai ascutiti

http://www.animale-iubite.ro/images/gallery_photo/big_fat_dog.jpg

si se spune ca-s pasnici. si cuminti ca niste ingeri.



Mamaaaa, Kari, ce inger bre? Pai un Pomeranian sau un Chihuahua ce mai sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Julia, ce gropite ara fata aia...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

mama ne-a terorizat (vorba vine) cu lenjeria care trebuie sa fie impecabila, daca lesini pe strada si te duc aia la spital si-ti vad chilotii sau ciorapii gauriti?
Azi e zi de pizza la noi...am burta plina, berea e rece...o seara minunata va doresc!



Mai ce mame defetiste! Am si eu o matusa care canta aceeasi litanie: daca ti se face rau si cazi pe strada. Eu am avut alta parere inainte sa fiu doamna legal: daca ti se face rau de dragul cuiva si ii cazi in brate? Ei? Acelasi efect, alta motivatie. Acu's maritata cu motivatia

Mergi la inceput