Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Greu greu de trecut examenul asta!
Imi place tare cu 617 km drept in sus directia nord , nici pe stanga , nici pe dreapta si toot inainte. Uita-te pe o harta si ai sa vezi . Acolo-s eu!
De nu mi-ar place asa de tare zau ca nu asi fi rezistat 10 ani.
Raman bine pe pozitie deja mi-au crescut radacini.
Nu ma uit deloc in urma, (am trecut prin multe), dar acum imi este foarte bine. Aici este viata mea si sunt foarte fericita impreuna cu cei doi copilasi. Aici tin sa spun ca o inteleg perfect pe Viviana. Si eu am una bucata domnisoara de 14 ani !Of...Of... Offf!!!Totusi este o varsta foarte frumoasa. Plus un bandit mic de 3 anisori, care si ala este in criza lui de personalitate.
Revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Nu pot sa spun de ce am plecat acum 10 ani din Romania. Poate din curiozitate? Nu pot spune ca imi lipsea ceva anume.
Ce am acum? Tot ce-mi doresc, dar drumul nu a fost asa de usor.
Imi place tare aici pe banchiza.
Ce fac acum? Cai surrealisti albastrii pe pereti! Cand or fi gata pun si-o poza...vreau impresii! Dar precum v-am zis astept muza si-o schimbare.
Bine inteles ca de la mic la cel mai mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Neatza gainuselor din pin!(vizualizez niste gainuse frumusele si veseli cu casutza in copac,pin......
Nu mai i au polen fac pauza pina pe 1.03...de asta is dusa???? :-)
Ieri a fost soare la flamanzi...am profitat si am fost nitzelus in Olanda....ce mi place ..oameni curati,civilizati niste preturi asa de bune
Deci am cumparat:rosioare mici,salatzoaie verde,creveti gri,3 sole,4 altzi pesti...stridii una cutioaie,4 conseve mari de peste, 1kil supa de peste ,2 vin alb lamii mandarine si am platit numai 49e
Ce preturi bune....era un supermarchet "pestos"
In viatza viitoare vreau sa traiesc in Olanda!
Pup...o roiesc la cafea, azi trebuies sa prepar pestele ala de i am uitat numele si omu trebuie sa si rupa nervii la desfacut stridii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Am uitat sa zic ca am fost la SLUIT si ca in pretul ala intra sib1 kg de supa proaspata de bisque de homar

_
Am o intrebare pt fetele din CANADA...trebuie sa faci voluntariat in azile de persoane in virsta ca sa primesti ajutor social???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata....am o lene de ma doare si am treaba foarte multa.....
'
Chef nu am,da macar sunt multumita ca se cunoaste Rina....insa de data asta am reactionat mai greu....data trecuta dupa z12,acum dupa multe...zile.De fapt abia acum am inceput sa nu mai simt senzatia de foame...

Rufus,esti un erou..eu numai cu boabe as latra.Si musca evident.
Starlet,eu ma ocup de muza ta.Daca fuge o aduc inapoi.

Duamna Buflea, cum ne verifici cand vine caldura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Am uitat sa zic ca am fost la SLUIT si ca in pretul ala intra sib1 kg de supa proaspata de bisque de homar



Azi sunt pingoosa STOP Revino cu explicatii STOP Explica cuvintele bolduite STOP

La caldura D. Buflea ne da penele la o parte.
Io ma duc de acuma sa ma ciugulesc. Sa fiu pregatita.

Mie-mi convine schimbul: tavan contra 617. Drept in sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Am uitat sa zic ca am fost la SLUIT si ca in pretul ala intra sib1 kg de supa proaspata de bisque de homar





Mie-mi convine schimbul: tavan contra 617. Drept in sus.



Tradu...eu am inteles ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Fac schimb cu Starleta. Ii imprumut tavanul meu + instructiuni de folosire contra km ei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

O dedicatie pentru toate pinguinele si pinguinii de pe toti ghetarii lumii:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Am uitat sa zic ca am fost la SLUIT si ca in pretul ala intra sib1 kg de supa proaspata de bisque de homar

_
Am o intrebare pt fetele din CANADA...trebuie sa faci voluntariat in azile de persoane in virsta ca sa primesti ajutor social???


Traducere :-)
Oras SLUT sau SLUIT nu stiu in secunda asta ortografia bine e la frontiera Olanda Belgia
Ziceam ca am cumparat si supa bisque de homar 1kg
Asa e cind scrii in frig pe scari......singurul loc unde functioneaza wifi ul
Deci sunt in pregatiri de pestalau cu orez si legume....

Mergi la inceput