Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 49

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Neeeee, numai Cangurul servim, nu-ti bate capul. Iar Cangurul, dupa mine e concurs de mate distractiva. E super-OK asa, oricum copilul meu mi-a zis ca a stiut, ca a fost usor . Mai vedem ...

Nu stiu daca din cauza saptamanii aglomerate, a primaverii sau a racelii dar mi-e un somn de cateva zile de nu se poate. Prevad niste dimineti lungi week-end-ul asta. Trebuie sa-mi instruiesc copilul ca are si tata nu numai mama, maine si poimaine.

Va pupic, mi-am scos retete de pe net, fug la cumparaturi si apoi la gatit acasa.

Edit: O inscriu si eu pe Viviana pe lista de "cand mai dai un semn de viata ?"
Io zic ca daca a absentat nemotivat cand revine s-o trecem prin selectia lui Buflea sa-i treaca pofta de a nu mai da pe ghetar cu zilele. Buflea, pregatesti un test pe tavan, da ?

Edit 2: Laura, am tras cu ochiul.
Moaaama ce frumos scriu copiii tai !
M-am inverzit instantaneu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani


pregatesti cele 2 recipiente in care vrei sa pui albusul, respectiv galbenusul
spargi oul
iei tot continutul oului in palma, tinand mana deasupra unuia dintre cele 2 recipiente
iti apropii toate degetele pana se unesc
intorci palma in jos
albusul se va scurge printre degete in vas, iar intre degetele unite iti ramane galbenusul
simplu, nu-i asa ?

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


adicatelea tu vrei sa spui ca trebuie sa pui mana pe oul ala crud??? sa-l tii in mana? brrr, nici nu stii de fiori mi-ai dat! eu merg pe varianta cu spart oul in 2 si plimbat galbenusul intre coji si si asa daca ma ating un pic de el is gata de fuga.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Si acum ca am terminat de cetit tot din urma:

vine primavara!!!! ocazie pe care am sarbatorit-o lopetind ieri la zapada adunata, din nou, pe trotuar.

dimineata am facut o noua incercare de primavareala si mi-am reluat plimbarea la servi. da' de unde, era o gheata peste tot de zic bogdaproste ca am ajuns cu picioarele nerupte la munca.

martisor din partea mea atasat, luati in considerare ca e clasic, rosu cu alb :)

si: va doresc o zi cu soare, cu ghiocei, cu zambile, cu pupaceli si zambete. eu am primit martisor de la mama mea de acasa. a ajuns in posta ieri.

Kari, te rog nu fii trista, si eu am strangerea aceea de inima ca imi lipseste ceva, dar prefer sa o arunc pe fereastra si sa ma concentrez asupra esentialului: de azi am tot dreptul sa ma enervez daca mai ninge!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

De azi dimineata cu un ochi rad si cu altul plang,dar asa e viata,grea luna a devenit martie pt mine.Trec mai departe caci nu vreau sa va intristez.


Ce s-a intamplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani


pregatesti cele 2 recipiente in care vrei sa pui albusul, respectiv galbenusul
spargi oul
iei tot continutul oului in palma, tinand mana deasupra unuia dintre cele 2 recipiente
iti apropii toate degetele pana se unesc
intorci palma in jos
albusul se va scurge printre degete in vas, iar intre degetele unite iti ramane galbenusul
simplu, nu-i asa ?




adicatelea tu vrei sa spui ca trebuie sa pui mana pe oul ala crud??? sa-l tii in mana? brrr, nici nu stii de fiori mi-ai dat! eu merg pe varianta cu spart oul in 2 si plimbat galbenusul intre coji si si asa daca ma ating un pic de el is gata de fuga.



_


mai, la asta nu m-am gandit , adica la faptul ca unele persoane ar putea avea retineri sau de-a dreptul repulsie de a atinge oul crud...mie mi s-a parut ceva normal si firesc
dar pana la urma cred ca se poate improviza, ceva gen palnie cu o sita sau o strecuratoare cu gauri suficient de mari sa treaca albusul, dar galbenusul sa ramana pe loc, fara sa se sparga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Cum mai Miky, 1.80 m si 70 kg ? Tu iti dai seama ce mi-ai facut ?
Pai eu cred ca iti ajung la talie, daca mai esti si din aia cu cracii lungi, cred ca fac intrecere cu cracii tai ...
Te bag langa Lungana Viviana si te rog, ai grija cand circuli pe ghetar sa te uiti in jos ca risti sa ma strivesti ca pe un gandac ....la cum sunt de rotunda stii cum pocnesc ?

Trebuie sa gasim o categorie speciala pentru lunganele astea slabe ...ce, ati vazut voi randunica de 1.80 m sau pinguin silfid de 70 kg ? ... Ele sunt "lung-aine" si cand o sa intre in midlife crisis, unde tot peste mine vor da la intrare, le voi transforma in " lun-gaine" ca sa ma razbun ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

sau manusi chirurgicale? eu le folosesc daca am de manevrat carne cruda. dar tot nu reusesc sa diger ideea oului ala tremurand la mine in palma, cu ori fara manusi :))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

m-a lovit nostalgia privind la ghioceii vostri. ce dor imi e de ei!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

...cand am spus ca nu am rabdare sa separ oul pt galuste...m-am referit la toata treaba, cu batut albusul spuma, frecat galbenusul...eu fac intotdeauna dintr-un ou si la comoditatea mea, nu se merita atita munca pt vreo 6-7 galusti amarite.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei
[brAzi a fost primul 1 Martie cand mezinul meu a oferit doamnelor si domnisoarelor martisoare .
V-am spus ca el e extrem de timid si in general eu sunt purtatorul lui de cuvant,ei... s-a schimbat kalimera anul asta,a ales de aseara martisoare (din vraful cumparat de subsemnata si asezat pe masa din sufragerie) ,le-a pus intr-o cutiuta,care pt fete,care pt o anumita fata (ce zici Michelle ? si are doar 6 ani)
Dimineata le-a daruit fiecareia cate unul si toate l-au pupat,trebuia fotografiat,era atat de tapan si fastacit incat unele fete l-au insfacat efectiv de gat ca sa-i ajunga la obraz.


Andra ,mamica de 3+1



no comments...

Mergi la inceput