Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buflea...www.turismvirtual.ro/Hotel-Ibiza-comentarii-1856.html" target="_blank">comentarii despre ibiza...unul spune adevarul

Vivi...enterocolita posibil cu rotavirus.
Nu incerca sa opresti nimic,Doar hidrateaza-te.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata! (unora)
Nani-nani-altora

S-o luam pe rand:
Eforie Nord: Buflea, nu tipa la ai tai. Daca nu se intampla ceva neprevazut (adica vreo burta stricata...), copiii tai vor fi super-incantati (mai chiar vreau sa ne spui dupa aia, sunt curios). Bunicii -nu se pune problema, o vacanta la marea tineretii lor, cu nepotii pe care-i vad asa rar...sa fim obiectivi. Spune-mi, au masa in bilet? Ca daca nu o au, o sa-ti spun cateceva despre mancare.
Nu e nici mai murdar si nici mai nasol ca in orice statiune pe litoralul nostru. Asta nu inseamna ca e musai de bine. Daca zici ca-i iulie, atunci e mai naspa, dar retine, asta este punctul meu de vedere, pe altii nu pare sa-i deranjeze, din contra...
Mai mult de 15 minute nu fac pana la plaja, poate la intoarcere, toropiti de soare...noi stam la o distanta dubla de mare fata de hotelul asta si zau, nu-i un capat de tara (ma gandesc la Ana, nu la mine). La intoarcere se urca faleza, aia-i diferenta.
Nu-si pierd prosoapele, nu-ti fa griji...doar sa mearga dimineata, sa aiba loc. Mie nu-mi place langa apa (la Belona), e distanta mica intre apa si scaune...imi place dupa scaune, plaja e larga. Lasa-i pe ei sa decida (nu ca ai putea face altfel...)

Viviana, astora ca noi, care nu patim asa ceva, ni se pare nasol...altii au probleme frecvent de tipul asta. Eu am patit-o in vara, la munte, Tora zice ca mi s-a tras de la baut apa din rau, dar eu nu cred. Oricum, m-a apucat pe la pranz, dupaamiaza eram blana si a inceput curatarea...am invatat baia aia pe de rost, beam si eliminam. Pe fund. N-am facut nici un pipi macar Apoi noaptea, cu veselie, a doua zi spre pranz am plecat, am vizitat Branul, eram cu ochii doar dupa bude, tufisuri, padurici...Spre seara s-a potolit, nu de tot, apoi putin regim...si gata. Am simtit-o ca pe o curatare perfecta, chit ca toti se distrau si eu...numaram faianta in baie si ma tineam de burta.
Totusi, mi se pare un pic cam mult de sambata, eu nu ma panichez, dar Tora sigur sarea cu doctorii pe mine.

Michelle, scuze, cred ca nu eram pinguin adevarat cand aveai tu nevoie de raspunsuri. De-acum, pune baza!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

ruf, de la apa bauta din rau ti s-a tras, cu siguranta. exact asa a patit o cunostinta din gasca cu care am petrecut revelionul, acum 2 ani. a baut apa dintr-un paraias cristalin, care izvora dintr-un deal, intr-o zona relativ pustie (singura casa din zona era la cateva sute de metri mai sus). a baut apa la pranz, spre seara s-a declansat distractia, isi facuse abonament la toaleta. l-am doftoricit cu ce aveam pe la noi, respectiv furazolidon, i-am dat zat de cafea, boabe de orez, a doua zi se simtea mai binisor, dar tot a plecat acasa, ca ii pierise tot cheful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

viviana, ia ercefuryl (200mg) asta i a dat doctora ioanei cind a facut o enterocolita, oricum avea simptomele tale.. si i s apotolit burta

TORA,RUFUS si cele 3 minuni ale lor
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Tora, bine ai vinit pe ghetar.
De ieri am vrut sa iau ercefuryl, insa mi-a zis le doctor sa iau Normix.
Geaba, azi-noapte am facut vreo 3 ture.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Viviana sanatate maxima!

Buflea inspira,expira,numara pana la 10,"raul" e deja facut asa ca spera la mai bine.Dupa cum spune Rufus ,care e in tema,lucrurile nu stau asa catastrofal.Sunt convinsa ca vor avea o vacanta reusita si voi,astia mari,o a doua luna de miere .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Michelle m-am ofticat la faza cu vila .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna doamnelor
iar is migrenoasa. nu zau, o iau pe aratura in curand...

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sunt eu snoaba de Eforie Nord imi suna foarte rau ? ... eu in ultimii 2 ani cand am fost la mare in Romania nici nu m-am oprit in Eforie Nord.


e cah eforie nord, ca sa pun si io sare pe rana. na, mie nu imi place. copchiii s-or distra cu bunicii, nu-s asa carcotasi ca mine . e teribil de aglomerat cu lume... na. nu de cea mai buna conditie. ma scuzati ca zic, da e parerea mea si i stick to it =)))

ia sa va arat eu ce plaja frumoasa e la Bellona. si ce nisip minunat.


Viviana, desi imi pare rau de boala ta, zic ca e de bine . si la mine cea mai buna dieta e enteroviroza. pacat ca nu am mai prins-o in ultimii ani

Tora welcome.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ei,nu a fost chiar asa de rau...doar ca nispul era plin de mizerii cateodata....in rest aglomeratie ca asa e la mare si gata.Plus ca Eva e pretentioasa la mancare,dar se poate manca bine si nu e scump deloc..

Per total a fost...mare...si gata.
E bine ca este verdeata multa,copaci si iarba.

Ce credeti ca la Mamaia e mai curata plaja?
No,nici pomeneala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nisipul minunat pe plaja la Bellona mie chiar imi place. e maricel asa, cu fire aurii. de poza, ce mai

Mergi la inceput