Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Multumesc mult pentru complimente . atasez si o poza emblematica pt kinderii mei duminica (sa va uitati la fetzele lor)


Vai,Laura, ce ai tu acolo... Pirati in toata regula!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Laura, wow, se vede ca te-a supravegheat Dna Rina, imi dai sperante ... lasa ca vine mama mea si trec si eu in echipa Dnaei Rina.

Cum arata rochia aia fara sacou ? Imi place sacoul mult, are croiala frumoasa, dar e cam business like ... pe de alta parte e cam iarna, inteleg ca trebuia si se potriveste cu rochitza aia.

Rufus, tu ai trecut pe drumul boabelor si nu spui nimic ? Ametzeli, foame, carne frageda ?

Bai nene, eu mor .... iar m-a iritat Pocahontas. Cica ieri a fost cu fiu-sau la taekwondo si a ajuns acasa la 20:45, au mancat dinner si la 21:15 copiii erau in pat ... cum ma nene, deci ei au mancat, spalat si culcat in 30 min, ca innebunesc ...pai mie doar sa pun mancarea pe masa imi ia 20 min. E drept ca cica au cumparat mancarea in drum spre casa, dar ce copiii are nene, de mananca si fac dush, doi copii da?, totul in 30 min ? ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Rufus, ce ar opri-o pe Ioana sa plece in Belgia dupa liceu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

buflea eram sigura ca apari sa critici ceva . Rochia e cu bretele, afara erau -6 grade, in biserica, cu indulgenta, 16-17. Eu am sperat pana in ultima clipa sa vina brusc primavara, cum nu a venit, mi-am luat ce am gasit in dulap (chiar daca nu era sacoul prea asortat cu momentul). Oricum eu nu sunt tocmai fashionista, ca sa zic asa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

buflea eram sigura ca apari sa critici ceva . Rochia e cu bretele, afara erau -6 grade, in biserica, cu indulgenta, 16-17. Eu am sperat pana in ultima clipa sa vina brusc primavara, cum nu a venit, mi-am luat ce am gasit in dulap (chiar daca nu era sacoul prea asortat cu momentul). Oricum eu nu sunt tocmai fashionista, ca sa zic asa




'Cos what I feel is the only truth for me

Baiiii ... nu te supara ca e chiar misto sacoul. Imi place teribil croiala asta cu un singur nasture, bine, arata bine daca ai talie, ceea ce tu ai ... sa-ti zic ca si eu am unul acasa, pardon 3 , exact pe croiala aia ? ... Am gandit cu voce tare ce sa mai discutam , imi cer iertare ... nu am vrut sa spun ca e urat, ca nu este, chiar nu este ... nici nu stiu ce puteai sa pui peste rochita aia ca sa fie "de botez" ... doar ca mi-a sarit in ochi pentru ca eu lucrez intr-un mediu din asta de deep business, indiferent ce ai pe dedesupt, toata lumea are sacou, si la blugi, si la fuste si la rochii si barbatii ... intelegi, mi-a sarit sacoul ala in ochi ...am facut-o lata, stiu

P.S. Nici eu nu sunt fashionista, serios acum, doar m-ai vazut in realitate, ti se pare ca sunt cazuta de pe revista ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

In alta ordine de idei, ai mei sunt de groaza ... deja au luat bilete la mare, sa se duca cu copiii mei, in iunie. Ceea ce e ok, dar mi-ar fi placut sa ma intrebe si pe mine unde ... i-a imbarligat una de la agentia de unde si-au luat biletele de venit aici, si au luat bilete la Eforie Nord la Hotel Ibitza ...

Sunt eu snoaba de Eforie Nord imi suna foarte rau ? ... eu in ultimii 2 ani cand am fost la mare in Romania nici nu m-am oprit in Eforie Nord.

Si Ibitza asta cum este ? Cica ei au ales asta pentru ca e aproape de plaja si de gara ...Huh !!! O fi tziganie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buflea, da sunt la ciugulit de boabe. (98,1 kg luni dimineata, 96,6 miercuri dimineata, adica azi). Mi-e foame, ma doare capul, sunt agitat. Dar am energie, cum naiba s-o intampla asta. Probabil ca pana acum s-a golit matzul, n-o sa scad in ritmul asta.
Olanda, nu Belgia. Ce-ar opri-o? doua lucruri: dosarul ("A" pentru Cambridge CAE, 8,50 la BAC plus ce cuprinde dosarul: actvitati extra, concursuri, toate recunoscute international, notele in anii precedenti de liceu, voluntariate) si un aranjament pentru inceputul scolii acolo. Aranjamentul consta in acceptul unei persoane de acolo, pentru care Ioana a lucrat in vacante ca babysitter, de a locui la ea si de a o ajuta sa inceapa viata acolo (inclusiv un job) fara ajutor din partea mea (eu platesc facultatea). Acceptul a fost dat de principiu, urmeaza sa vad daca mai este de actualitate, pentru ca, evident, nu are nici o obligatie.

Pentru copii, Eforie Nord este grozav. Tu nu trebuie sa treci pe acolo dar ei or sa fie incantati. Cel putin asa cred...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea



Bai nene, eu mor .... iar m-a iritat Pocahontas. Cica ieri a fost cu fiu-sau la taekwondo si a ajuns acasa la 20:45, au mancat dinner si la 21:15 copiii erau in pat ... cum ma nene, deci ei au mancat, spalat si culcat in 30 min, ca innebunesc ...pai mie doar sa pun mancarea pe masa imi ia 20 min. E drept ca cica au cumparat mancarea in drum spre casa, dar ce copiii are nene, de mananca si fac dush, doi copii da?, totul in 30 min ? ...


Eu i-as fi spus ca nu e sanatos si nu face bine la digestie sa infuleci mancarea... Ah, as avea asa niste replici in program pentru laudarosi de-astia, de sa se intrebe daca sunt serioasa, glumesc sau imi bat joc de ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Pentru copii, Eforie Nord este grozav. Tu nu trebuie sa treci pe acolo dar ei or sa fie incantati. Cel putin asa cred...


Tu incerci sa fii delicat, nu-i asa ? ... copiii vor fi incantati si intr-o gaura cu apa ...

Da-mi adevarul pe fatza ... de ce e rau la Eforie ? Stii ceva de holetul asta ?

Oh ! mi s-a rascolit stomacul ...spuneti voi daca sa nu ma reped in ei ...nene, nici macar nu intreaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buflea,nimerii eu la eforie nord...pai toata statiunea e pe malul apei,au trei strazi...din ce imi aduc eu aminte,Hotelul e sus pe faleza,se coboara niste scari si gata plaja...murdara,plina de resturi,apa e buna doar in doua golfulete,altfel e adanca si plina de curenti...dar e destul de fain...daca cazarea e buna,restu` nu conteaza..eu am preferat o pensiune cu curte,loc de joaca, bucatarie ..ca Eva e mofturosa si a dat cu friptura dupa chelner...faina tare..dar si acolo am gasit una care a vrut sa se certe cu mine...i-a iest pe nas...deci spre capatul statiunii,langa lacul ala Eforie,apa e adanca si plina de curenti....spre partea cealalata de la intrarea in statiune e mai buna.

Mergi la inceput