Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

M-am inscris si eu.dincolo...aici imi permit.sa intreb..Rufus,nu vrei si tu sa fii iepuras?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Ioana, stii ca nu mi-ai trimis inca adresa de mail ca sa iti dau cartea, da?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Alinuk, cam asa ceva.
Face peste o luna si jumatate 15 ani.

Ma duc sa vad filmullui Buflea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh ! Viv, hai ca deschid subiect, sa vedem ce pararei mai sunt ..l-or fi vazut si altii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Uite, inainte am citit asta:
www.imdb.com/title/tt1045658/reviews?ref_=tt_ov_rt" target="_blank">http://www.imdb.com/title/tt1045658/reviews?ref_=tt_ov_rt

Primul review numai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Wow ! Viv ! Superb review ! Absolut superb !!!

Acum sa-ti spun, review-ul este mai superb decat filmul ... nu pot explica, ceva i-a lipsit filmului asta, sau mi-a lipsit mie ca sa-l simt asa cum ar fi trebuit.

Deschid subiect separat ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Rufus, tinem pumnii pentru Ioana, la istorie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata...de l 1 noaptea nu am mai avut curent.....nici dimineata..abia acum a venit...va dau o cafea din aia mare....
Aquai am eu un feeling ca te vei descurca de minune,lasa supararea si o sa vezi ca va fi bine.
Rufus..bafta fetei....
Bufleo, sincera sa fiu am incercat sa-l urmaresc..dar m-a cam luat somnul....oare nu sunt destul de profunda?
Si va doresc o zi buna.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Rufus, tinem pumnii pentru Ioana, la istorie?


Tinem, tinem...
Mai, stiti ca eu sunt un om calculat la milimetru...(Tora spune: esti inginer) logica mea spune ca ar fi bine sa ia nota mica, sa se sperie si sa invete, nu s-o lalaie...La romana stiti care a fost replica? Ca a citit o noapte si a luat 7,50. Duminica iar m-am certat cu ea, ca venise in bucatarie sa ne citeasca ceva la istorie, ca ei nu-i intra in cap. Si citind ea asa, ma intreba termeni pe care nu-i cunostea...si mi-a sarit tandara: bai tu ce c... faci pe internet, in afara de FB si filme? Ai auzit de goagal? Si m-au apucat spumele: adica daca ai citit o noapte si ai luat 7, daca citesti doua nopti o sa iei 14??? Ea a luat figura clasica pe care o cunosc, adica foarte atenta la mine dar cu toata fiinta in alta parte...da din cap aprobator si pleaca cand buzele mele nu se mai misca.
Sa ne intelegem: ii trebuie nota cat mai mare la BAC, fie sa plece unde vrea ea, fie sa intre aici la ce vrea ea, dar unde se intra doar pe media de BAC. Medie mica la BAC inseamna (in afara de posibilitatea sa-l pice) plecat afara eliminat, iar in tara o facultate-fabrica de diplome. Adica un kk mare. Stiu, e viata ei. Dar ficatii mei.
(apropos de inginer, aveam un prieten care a facut ASE-ul si spunea ca lumea se imparte in doua: inginerii si intelectualii...ce sa fac, atat am putut...dar nu-l uit!)

Mada, nu pot fi nici santa, nici iepuras. Iti multumesc de invitatie. Va urmaresc cu drag si ma pregatesc, o sa fiu candva cel mai tare iepure si cel mai burtos mos!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ruf,sincera sa fiu,mie mama mi-a facut toate mofturile...absolut toate...dar cand a fost vorba de invatat....mi-au mers fulgii ...la propriu si fugurat.
Si inca imi pare rau acum ca as vrea sa ma reprofilez si e tarziu,ce m-ar interesa pe mine nici macar nu se face in oras...nici nu am gasit macar vreun curs...

Stii ca eu zic tot timpul"lasa copilul in pace",dar acum iti dau dreptate.Nu e de gluma cu scoala....insa banuiesc ca esti si diplomat si vei stisa tii problema din scurt.

Bafta.

Mergi la inceput