FIV in Ungaria 173

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna seara domnitele mele faine,

hai sa va spun cum sta treaba ,,,ca de acu e serioasa ,dimi am fost mi au dat un cocktail de whisky mixat ca nu aveau Gin & Tonic , am acceptat dar am zis ca platec dupa ce gust asa ca le am ramas datoare.Nu stiu ce mi au facut ca m-au imbatat bine si pe cand m-am trezit au colectat 13 oute. numai bine de o omleta.Am sa sun maine sa mi spuna daca s-au placut si s-au imperechiat cativa.
Ma simt cam zdruncinata oleaca si am dormit pana acum, crede ti ca i mare bai daca ma duc la restaurant mai tarziu ca doar nu fac efort si nici nu conduc nu de alta dar trebuie sa ma revansez fata de hubby ca el a dus o cel mai greu.

Maxia - hormonalele se fac de obicei a 2-3 zi
Ona hai nu mai ca nu i capat de lume, asta e, nu are ce rau sa ti faca, eu le am luat din a 2 a zi , dar dupa cum imi aduc aminte le ei pana iti vine ciclul,si ar trebui sa ti vina exact ca si luna asta, de fapt de asta le si da, ca sa fie data fixa pt Fiv.Eu nu am primit la Buda si sunt foarte bucuroasa ca tare naspa mi se pareau. in fine iti doresc bafta ,si curaj!!
Miha ,Umbra, Olimp, Velvet,RXX

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Flory e de la , te , e musai sa iasa ceva ,hai ca sunt optimista!!
Umbrarito mai ai un pic , iti tin pumnii stransi!!

Fete sunt in dilema , Dr nu vrea sa iau clexane cu Pai meu ,iar Dr Avram mi a trimis un email ca sa iau de la ET, no ca aci sunt cam blocata , ce sa fac??? Big help please!!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

daniella sper sa se indragosteasca cat mai multe oute doar e Sf Valentin

la toate fetele si sa fie un capitol cat mai fertil




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 + Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Daniela ce de oute!bravo! fa clexane,cum spune hematologul.dr PK nu da clexane decat pt Leiden si factoru II.da tu ia clexane cum iti zice hematologul.Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Daniella draga ce vesti bune si ce recoltaaaa Sa fie iubareti si dragastosi !!!! .
Mai e un pic si la mine, chiar ziceam acuma seara ca de azi intr-o saptamana pe vremea asta is gata operata.....sper bine !

va pusi pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna dimineata fetelor!

Abia acum apuc sa va scriu despre mine...ieri eram prea obosita ca s amai pot sa va scriu.
La Budapesta a fost totul OK, de miercuri seara am si inceput injectarile...ziua 21.Cand imi vine zana va trebui sa sun sa-mi zica cand sa ma prezint la ei.In rest,toate bune si frumoase!
Multumesc ptr gandurile bune

Umbra, Dani
...sunt o norocoasa ca v-am cunoscut!!! Haideti fetelor, care mai urmeaza sa vina la Budapesta la sf lunii? O sa mai am norocul sa cunosc pe careva din voi? Ca mi-ar placea,asta e clar!!!

Dani...faina productie, bravo fata...acum sa pregatesti "picatura"...ca stii cum e reclama:"picatura ce lipeste, nimic nimic nu dezlipeste "Doamne ajuta...Nu de alta,dar ti-am zis ca vreau sa vizitez Big Ban-ul, si vreau sa leg drumurile: excursie + botez de "Dani mici"

Umbra...normal ca ne intalnim...pai cine crezi ca te viziteaza dupa operatie???????

Eu ma simt OK...injectiile m-au cam durut, ca mi-am cam iesit in indemanare, si bag acul aiurea...si-mi tremura mana...dar...mergem inainte!Spre deosebire de Szeged,unde mi-au impus sa fac injectiile dimineata, pana cel tarziua la ora 13 ora lor, aici mi-au zis clar sa le fac seara...astfel incat ma intep in fiecare seara la ora 22!L-am intrebat de PK de apa, daca trebuie sa beau cei 2 l pe zi asa cum mi-au dat la Szeged...si mi-a zis sa beau ptr sanatatea mea...ddar in rest nu are nici o legatura cu procedura si nici nu ma ajuta sa nu fac suprastimulare daca va fi cazul...si in nici in caz sa nu beau fortat...prin urmare beau cat beam de obicei.Si nu am renuntat nici la cafea, ca data trecuta...nici atunci nu mi-a zis nimeni sa o fac,dar am vrut eu...nici acum nu mi-au zis,si acum nu mai vreau nici eu!O sa fac totul pe dos fata de data trecuta...apoi sa vedem ce va fi!

Va pupic pe toate

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

Buna dimineata,

daniela , ms mult de incurajari, ma gandeam eu ca nu ar fi cine stie ce problema, dar.... o parere in plus nu strica. fff buna productia, se vede treaba ca esti fata harnica si ascultatoare, acum sa le faci bine, bine instructajul celor mici, eductia buna data din primele zile nu strica, Doamne ajuta sa fie iubareti si lipiciosi tare pt. urmatoarele 9 luni. ma faci invidioasa cu cocktailul ala ( oare la szeged se serveste the same?? )
imi sa ai mana usoara la intepat si asteptam si de la tine o super productie
umbra mai e putin si pt tine, tinem pumnii sa fie bine pana la capat.
pt.toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

fetele mele dragi,

Nu stiu de ce dar un sentiment de bine si reusita ma incerca...eu zic ca dani, imi, umbra, ona o sa fiti gravidute acum in primavara....

Dani...pai mai fata ne lasi rau in urma cu asa productie....sigur or sa se iubesca maxim....si eu am avut aceeasi dilema ca tine referitor la clexane (same situation)...Pk-nu, Avram-da....intr0un final m-am confesat lui PK ca sunt bulversata rau si nu stiu pe recomandarile cui sa merg...caci nu voiam sa periclitez nimic...asa ca el mi-a zis, ok...daca hematologul recomanda, desi el nu...sa merg pe mana hematologului....so dilema rezolvata...numai ca euam facut clexane de la inceputul stimularii.

Imi... si aici....si cu siguranta este inceputul cel mai bun...cu finalul mult asteptat...o domnita draga asa cum au spus fetele...chiar daca eu te-am cunoscut/cunosc virtual...

Umbra....putin a mai ramas si pentru tine...sa fie o operatie cu succes si sa poti intra pe drumul drept catre fiv...daca nu cumva dupa operatie nu ai sa calci pe urmele lui olimp, eni....

gasca... dulce si week-end minunat.....

_

FIV1 + FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Neatza....
Ona multa bafta si tie !!!
IMI ma bucur ca totul a decurs ok si esti bine ! Trebuie sa fie cu noroc de data asta si va fi !!!

Cand am citit postarea ta si am recitit postarea Daniellei crede-ma ca mi-au dat lacrimile . Sa va ajute Dzeu sa mearga totul bine pana la capat. Cand ma gandesc ca puteam si io fi in situatia de a-mi face injectii pt FIV dar nu stiu ce vrea Dzeu cu mine ...cat ma mai lasa sa astept pt un .

VA pup cu drag pe toate ....mult noroc fetelor in focuri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Floryma ....cred ca am scris aprox in acelsi timp .Acum am vazut postarea ta dupa ce a aparut a mea...

Sa-ti auda Dzeu glasul Sa ne gravidim toate cat mai repede !!!!

Mergi la inceput