Rasnita pentru diverse seminte

Rasnita pentru diverse seminte | Autor: anda141

Link direct la acest mesaj

Vreau sa imi cumpar o rasnita pentru a macina diverse seminte :in, susan, floarea soarelui si altele de genul, pe care sa le adaug apoi in paine sau in diferite preparate , asta ptr ca copilul nu mananca daca vede semintele intregi . In plus unele seminte nu se digera daca nu sunt macinate.
Raniste speciale ptr seminte eu nu am gasit, decat cele ptr cafea , ma gandesc ca sunt ok si acelea ?
Folositi, de care sunteti multumite ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

anda - rasnita de cafea o folosesc si eu pentru muulte lucruri, chiar si pentru zahar :) dar nu pot sa iti zic ce marca e fiindca e foarte veche si nu mai stiu...

www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Eu folosesc vasul mic de la blender, ca www.marketonline.ro/blendere/blender-philips-daily-hr1602-00-putere-550w-capacitate-050-litri-o-treapta-de-viteza-cablu-125-metri-2-accesorii-alb" target="_blank">acesta si isi face treaba excelent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tala

Eu folosesc vasul mic de la blender, ca www.marketonline.ro/blendere/blender-philips-daily-hr1602-00-putere-550w-capacitate-050-litri-o-treapta-de-viteza-cablu-125-metri-2-accesorii-alb" target="_blank">acesta si isi face treaba excelent

tablouri pentru copii


Serios ? Pai blendere de tot felul am si eu, da nici nu mi-a trecut prin cap sa incerc. Buna idee, am sa incerc si eu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu tot rasnita de cafea dinainte de '89 o folosesc pt seminte. ba chiar de 2 ori am fortat nota si am facut 250 g faina de floarea soarelui cu ea pt o reteta de brownies raw. cochetasem cu ideea de o moara pt cereale din cele de lemn micute care se gasesc in magazinele naturiste sau pe diverse site-ul, dar la cat am eu nevoie deocamdata nu merita investitia.

Mergi la inceput