LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, n-am luat robot, am sunat la magazin si mi-au zis ca nu are pt emulsionare la cel mare gorenje, dar se intereseaza daca pot gasi separat. Luam sapt viitoare...:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna seara!
Deea ce am ras, sunt constienta ca te botez numai ca imi dau seama prea tarziu, nu ca nu mi-ar prinde bine un miel!
Mada daca nu e crescut mijlocul la blaturi nu ai de ce le taia si daca nu ti se par drepte punele cu fundul in sus si sunt perfecte, si eu spun sa le insiropezi un pic sa nu fie sfaramicios.
Fetelor faza cu vinetele si metalul sunt povesti, eu toc vinetele cu cutitul mare le bat asa, nu se amaresc si nu se inegresc, ies foarte bune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am culcat-o pe buburuza pe la 20.30 ca iar n-a dormit azi m-am chinuit in toate felurile s-o culc dar zici ca stie ca vreau s-o adorm, imediat se ridica, se foia si vroia 'jos, papucii' sa mergem sa ne jucam..

m-am uitat la 'Cireasa de pe tort', ma amuza si imi place emisiunea
si zicea Varlan de faza cu ficateii: degeaba pui ficateii in lapte, degeaba ii fierbi in lapte, laptele nu le face absolut nimic. ficateii sunt fragezi ei. in lapte se pun doar aia mari de vita si porc asta ca sa le mai ia din gust
asa ca, fetelor, nu mai stricati laptele degeaba ne-am contrazis noi si mai demult de ficateii in lapte, mai stiti? sunt doar teorii de demult...exact cum este cu metalul si vinetele

madutza, ailed dar n-am zis ca nu faceti vinete bune, sunt sigura ca le faceti super doar ca sunt altfel de mana. sunt oameni care fac diferenta, nu numai eu am zis asta.
la blender ies asa pastoase si parca si cleioase depinde de vinete, nu raman afanate ca de mana....
na, fiecare cu fitele lui, clar doar am facut si eu o remarca. singura la care am vazut ca le facea la blender a fost Minodora tot la 'Cireasa de pe tort' si a apostrofat-o Varlan

asa ca eu merg la vinetele facute de catank

ailed hai fie, vin si pe la voi sa va aduc slanina si carnati nu mai am prea multi dar va dau. am mai mult muschiulet.

adevarul este ca eu nu gatesc cu ustensile de metal pentru am o groaza de lemn...tot felul de linguri, furculite, spatule, cutite late...tot, tot..

deea am scris 'Varciu'? nici nu mi-am dat seama si crede-ma ca nu ma gandesc la el, nici nu-mi place.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, deci la mine nu vi, ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki am auzit si eu de faza cu verigheta. cica ar fi adevarata asa ca te asteptam cu vesti

madutza ce harnicuta esti cred ca o sa-ti iasa delcios la cat muncesti la el. maine este ziua lui Cata....2 ani...vaiii ce-a trecut timpul...ma apuca plansul....

catank ce scumpa a fost Ioana cu bebe pana la urma vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miki pai atunci da-i bataie mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bunaaa!
Mada, cum stai cu tortul? Mie imi plac insiropate . Am aflat acum de curand de la un bucatar profesionist, ca cica, pentru a se insiropa corect, trebuie sa fie unul rece, unul cald. De preferat torul rece, siropul cald.
Da', maine cum petreceti???

Yasmi, ai absentat azi, sau mi s-a parut mie? Drept e ca ami citit pe repede-inainte, ca de obicei... Sper ca sunteti bine

Delia, sotul a facut operatia in vara, i-au pus proteze articulare la ambele degete, a facut si recuperarea tot acolo (la Iasi) si acum e bine! Le poate misca, doar ca sunt mai umflate (protezele sunt mai mari) si are cicatrici, dar asta nu mai conteaza! Bine ca am reusit. Cu banii care ne-au ramas de la botezul Ilincai .
Multumesc ca te gandesti la noi!

Roxy, ce bine papa si Anastasia . Si ai mei sunt mancaciosi. Dar ce chestie la ea cu somnul... Ma mir ca nu e obosita. Luca pica rupt la 13-13.30 cel tarziu. Il bag in pat, ii dau un biberon cu lapte, vreo 180 ml, il bea, se intoarce pe oparte si gata! Dar, e adevarat, a avut si el o perioada, prin toamna, cand facea scandal, cate o juma de ora, se dadea jos din pat, incepea sa planga... A durat cam o luna, dar nu se intampla in fiecare zi. Si apoi am mai avut un hop la somnul de seara, in perioada cand i-au iesit caninii. Tot asa, se foia cate 30-45 de minute in pat. Se intorcea de pe o parte pe alta, se dadea jos, aprindea lumina... circ, nu altceva. Ajunsese sa adoarma si la 11-11.15, in conditiile in care pleca la culcare la 10, 10 si ceva.

Mai aveam de scris cuiva, dar am uitat... neuronul meu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alina06 nici mie nu-mi doarme petra la pranz decat f putin
si asta cam de [pe la 6 luni
sau mai mult de la 1 an
desi pana atunci dormea de rupea
ziceam ca am un copil ca si antonia
super doritor de somnic de pranz
si cand colo pauza
acu abia baga cate o ora
uneori trec 2 ore de mi se pare suspect
dar doarme noaptea 12 ore

miha am reusit sa trimit mailullllllllllllllllllllll
in sfarsit
acu a gasit sotul ceva ragaz sa instaleze scanerul ca altfel il executam eu pana acum
sper sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:





LA MULTI ANI, CATALINA!!!


Sa fii sanatoasa si sa ai mult noroc in viata si mami si cu tati sa fie mandri de tine!








Happy Mom si S19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Draga mea,magdutza ...scriu cu lacrimi in ochi, ...nu vad tastatura... am emotii,... pentru tine, pentru mine, ..pentru noi toate...


CATA, pui mic, ... sa fii sanatoasa, cuminte, sa-ti faci parintii sa planga numai de fericire, ...multi, multi ani inainte!
LA MULTI ANI!!!

Mergi la inceput