Tupeu: Elena Udrea candideaza la sefia PDL

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

hmmm, adica numai mie mi se pare ca domnia sa ii poate face fata cat de cat lui Ponta? Cred ca este printre putinele persoane carora nu le este frica sa vorbeasca in public. Cei din PDL chiar au nevoie de cineva care sa vorbeasca in public, sa exprime ideile lor, sa ii dea replica lui Ponta. Daca face treaba buna vor fi multi care o vor sustine.

Din cum apare pe la televizor a invatat ceva din experienta. SI daca se lasa si mister B de presedentie vor putea polariza din nou o opozitie. Caci la cum se prezinta acum, ma astept sa migreze cu totii la USL, mai pe fata sau mai pe burta, si atunci ma intreb la ce sa se mai cheltuiasca banii pe alegeri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Madam Udrea se crede mai stralucitoare decat e. Nu-si da seama ce imagine proasta are de fapt. Las ca-i bine, sa moara PDL-ul, sa apara altceva in opozitie. Sa se mai schimbe cadrele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Mai in gluma mai in serios, imaginea proasta a lu' madam udrea e in proportie de 80% rezultatul mediatizarii negative excesive pe anumite posturi de stiri.
Faptul ca mai e si femeie, si arata bine in conceptia multor barbati, nu se sfieste sa isi etaleze posete si tinute de lux, ofera munitie continua si subiect de scandal permanent.
Insa stiu o gramada de politicieni barbati si mai prosti ca ea, si mai hoti, multi ajunsi acum in funcii inalte, care sunt mult mai bine vazuti de opinia publica, odata pentru ca's barbati, si apoi pentru ca exista in permanenta o parte a presei gata oricand sa bage gunoiul lor sub pres si sa-i ridice in slavi.

Udrea de bine de rau a mai si facut ceva pentru aia care au ales-o, nu a bagat doar in buzunarul propriu, ca ministerul ei, cel putin scriptic a avut cea mai mare absorbtie de fonduri europene. Adica nu-i nici pe departe un prost manager.

Daca Udrea ar fi fost barbat, pun pariu ca nu avea nici la jumate o imagine atat de proasta cum o are in prezent.
Prin absurd, daca as fi pusa sa aleg intre blaga si udrea, as alege fara sa stau pe ganduri udrea. Asta nu inseamna ca o sustin si ca sunt de acord cu ce face, dar am vazut muult mai rele!

Dar oricare din astia doi la sefia pdl-ului inseamna sinucidere politica clara pentru partid, ce mi-e blaga care pupa orice dos i se arata, doar sa-i mearga lui bine, ce mi-e udrea, care e cu imaginea publica praf.....

Cel putin cu udrea daca iese vom avea parte de show-uri si distractie , ca nu e genul blaga care sa taca. Vorba cuiva, important in politica e sa se vorbeasca de tine, ce conteaza ca-i de rau! Macar asa mai aflam si noi ca exista totusi "opozitie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
80% rezultatul mediatizarii negative excesive pe anumite posturi de stiri

A unor posturi care nu sufla o vorba despre gunoiul pestilential de pe constiinta patronilor lor, patroni care mai au si tupeul sa dea lectii de moralitate din propriile studiouri impanzite de mincinosi lingusitori ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Hai mai capcaune...cine vorbeste de gunoiul patronului?

Nu spun ceva nou, mie imi place Udrea. Dar acum nu are imagine, nu stiu daca e oportuna candidatura. Mi-ar placea insa sa vad o femeie in postura de sef de partid, egala lui Ponta, Antonescu, etc. Dupa cum s-a vazut, toti politicienii au aceleasi caracterizari cand vine vorba de Udrea, si toate au iz sexual. Se pare ca este singurul domeniu in care "barbatii" din politica au ceva de zis.
De zis, nu de facut...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu zic acum ca Udrea clar poate sa tina piept actualei puteri "supramajoritare", mult mai bine decat Blaga. Blaga cred ca va adopta o atitudine mai calduta ca opozitie.

Si totusi sa nu uitam ca inca, dupa aproape un an de guvernare USL nu exista (din cate stiu eu) nici o acuzatie care sa se indrepte catre instanta la adresa Elenei Udrea. In afara de campania de presa anti de care beneficiaza de ani de zile, nu am vazut nici o acuzatie oficiala. Parca mi-ar place ca USL-ul sa transeze ceva, ceva din toate acuzatiile repetate obsesiv la TV ani de zile. Nu mi-ar parea rau nici cat negru sub unghie de nici un PDL-ist anchetat, dar imi pare rau sa vad campanii de presa care, in lipsa unor acuzatii oficiale nu sunt decat mizerii repetate atat de mult pana ajung sa aiba parfum de adevar.

Apropo de ceea ce a facut, stiti unde se desfasoara Olimpiada tineretului? Pe bazele noi facute oh, ghici in perioada in care Udrea era ministru cu finantari de la ministerul ei. Ati auzit ceva, ceva macar la TV de asta ? Si unele baze sportive de acolo sunt in premiera nationala, de exemplu Romania nu a mai avut never ever baza pentru sarituri cu schiurile (apreciata si de oficiali straini ca fiind foarte moderna).

Eu nu vreau sa o ridic in slavi pe Udrea, ca sunt convinsa ca are bubele ei, dar pana cand realizarile sunt trecute sub tacere si acuzatiile nedovedite nu-mi place sa ma arunc spre niste concluzii.

Baza de la Rasnov:

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/premiera-nationala-la-rasnov-primul-concurs-de-sarituri-cu-schiurile-din-romania-desfasurat-pe-o-trambulina-de-90-de-metri-foto-10498719/galerie-26#picture

http://www.gandul.info/sport-miscare/thomas-morgenstern-concureaza-la-rasnov-la-fis-cup-2012-9715468

http://www.google.ro/search?q=rasnov+sarituri+cu+schiurile&hl=en&tbo=d&rlz=1C1WCCD_enRO399RO484&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=-fcdUbPTPMXPtQatxIBY&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=933


Domeniul schiabil de la Voineasa, foarte aproape de Transalpina:

http://www.youtube.com/watch?v=lMz4QyTjMV0

http://www.valceaturistica.ro/destinatii/partia-schi-vidra-voineasa-valcea

Astept rosiile ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mie imi place udrea dar isi plateste propriile greseli plus faptul ca e blonda si arata relativ bine in opinia unora. cum arata clar nu imi place dar asta e alt subiect.
Dar acum si-a expus cu multa larghete decolteul si rotunjimile, acum vad ca a trecut in extrema totul e lung si gri dar hermesul de 10 k nu e inghitit usor de cei multi si egali.
Daca e sa o compar cu norica sau abramburica mi se pare mult peste, are un discurs direct si clar in opinia mea.
Nu cred ca va fi usor acceptata de mase pentru ca e o femeie blonda cu bani la fel cum funeriu si mru nu sunt acceptati pentru ca sunt baieti mult prea destepti si educati si maselor nu prea le plac varfurile. Iar blondele evident sunt doar de decor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

www.romanialibera.ro/opinii/editorial/udrea-presedinte-ce-veste-minunata-293629.html" target="_blank">Udrea, presedinte? Ce veste minunata! - de Cristian Turturica

Citat:
Acum, când nu exista nici riscul de a pierde capital electoral, pentru ca nu prea mai au ce sa piarda, ar fi momentul perfect pentru resetarea ierarhiilor si pentru a împinge în fata o garnitura care are sanse reale sa convinga electoratul dezamagit ca mai exista totusi o sansa ca politica sa fie facuta de oameni curati. De ce nu marseaza presedintele pe acest bazin imens de români deziluzionati?

A doua lovitura data oamenilor de calitate din PDL se numeste chiar Elena Udrea. Cu Emil Boc la cârma, Monica Macovei si cei ca ea mai puteau pretinde ca înca exista o sansa ca PDL sa se curete de corupti. Cu Elena Udrea presedinte, nu-i vor mai crede nici cei mai fanatici dintre sustinatorii lor. si nu pentru ca Elena Udrea nu ar putea sau nu ar fi dispusa sa-si faca revolutie în garderoba si sa se îmbrace doar de la croitoreasa Maicii Tereza. Ci pentru ca, îi place sau nu, e prea târziu pentru o schimbare de imagine.

De ea eticheta „corupta“ s-a prins. O are deja tatuata pe frunte. Nu o poate arunca la cos ca pe o poseta de care s-a plictisit.
...
De ce o alege acum Traian Basescu pe Elena Udrea, si nu pe Monica Macovei? Pentru ca stie precis ca fara reteaua baronilor locali PDL nu mai valoreaza mare lucru. Cu Elena Udrea la sefia partidului, se va putea baza în continuare si pe Falca, si pe „Pinalti“, si chiar pe Blaga, care dupa câteva luni de ezitare, dupa un potop de mormaieli si înjuraturi, va alege sa ramâna în partid.

Cu Monica Macovei la cârma, baronii s-ar risipi unul câte unul, care încotro, ba la PSD, ba la PNL, UNPR si chiar PP-DD, iar o data cu ei se va dezintegra si ce a mai ramas din masinaria de stors voturi de la sate. Evident, acest scenariu pare catastrofal doar pentru ca nu crede în forta unei constructii cu adevarat de dreapta, reformatoare si justitiare, care sa mobilizeze milioanele de oameni care nu mai voteaza cu nimeni de ani buni. Crede în schimb ca, în timp, oamenii vor fi dezamagiti si de PSD, cum au fost si de el, si de PDL, si se vor întoarce catre ei, din lipsa de alternative.

In concluzie Basescu nu are in vedere reformarea PDL prin sustinerea oamenilor onesti, si merge pe mana celor corupti, in ideea ca cei din USL o sa fie perceputi si mai corupti, si vor beneficia de votul negativ, cum a beneficiat USL-ul de imaginea proasta a PDL.
Practic se supraliciteaza si se mizeaza pe corupti.

Asta inseamna ca pe viitor o sa asistam la o camapnie negativa la adresa lui Ponta si Antonescu, asa cum am asistat la o campanie negativa la adresa lui Basescu si Boc.
Nu se schimba nimic in politica romaneasca, se schimba doar personajele diabolizate. B1tv va lua locul Antenei 3 si invers.

Mergi la inceput