Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna seara, fetele.

Scriu scurt, ca-s de pe tel.

Bine ai venit, Simona. Te inteleg perfect, ca si la mine in suflet e lupta intre alaptat si sa nu tin fata flamanda.Nici a mea nu a luat prea grozav in greutate, avea 6.43 la 4 luni si s-a nascut cu 3.75. La ce greutati au bb-ii de aici, a mea e pana.:(

Eu sunt tare suparata, ca a racit piticuta serios. Nu face mai mult de 38.1 febra, dar are o tuse care ma termina, mi-e teama ca nu va mai putea respira. Ii curge si nasul si e ragusita, nici nu prea se aude cand plange. Si cu ochii umezi si vai de ea, zambeste cand ma vede si e foarte bucuroasa cand se joaca cineva cu dansa.

Fetele care ati mai trecut prin raceala, ce ati dat la bb? Noua ne-a dat Fluimucil, Eurespal si aerosoli cu ACC. Sper sa fim pe calea cea buna, dar azi a fost mai rau decat ieri.

Am vazut ca m-ati confundat cateva cu Mirabela sau Adriana, sau pe ele cu mine, cum o fi corect. E de inteles, de la oboseala si probleme cu micutii.

Nu mai nominalizez pt celelalte fete ca nu am nimic in plus fata de ce s-a spus deja.

Multumesc pt raspunsul legat de blw si cereale. Sunt biscuiti speciali pt bb din cereale? Fara E-uri, zahar, sare, grasimi hidrogenate, lapte praf etc.

Va pup cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Adriana, ma bucur ca ai rezolvat! Carrierul e super! O plimb pe afara in el, o pun cand mergem la cumparaturi, o mai tin si in casa cand e prea miorlaita si vrea numai in brate...

Simona, bine ai venit! Trebuie sa scrii 10 msg ca sa scapi de moderare. Scrie si tu cate putin si trimite.
Vad ca bb si-a dublat deja greutatea, zici ca pediatra spune ca e ok... tu de ce esti ingrijorata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata!

Va la ceai sau cafeluta ca din pacate pitik n-a vrut sa doarma mai mult de 7.40. Eu m-am tot perpelit in pat pana la 3 cand am reusit sa adorm, asa ca nu prea vad bine

Ana, imi pare rau ca e asa racita cea mica. Nu stiu ce sfaturi sa-ti dau ca a mea n-a fost asa racita. Sper sa se faca bine repede

Offf, sper s-o ia somnul repede ca mi-e sooooomn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Alive, cum ai dormit? Smecher sotul dar si dragut dealtfel, nu? Eu vad partea goala a paharului, putea sa nu iti aduca nimic . Eu, par example,nu am primit nimic, dar mie imi place mai mult 8 Martie decat valentine's day .

Pe mine Paul m-a frecat ca pe maioneza asta noapte, dar nu-i bai, bine ca nu a plans. S-a trezit tot la 2 ore, am si renuntat sa il duc in patut, l-am lasat intre noi in pat pana la urma. Acum e in patut si chinuie niste jucarii.

Simona, te admir ca ai avut putere, nervi si rabdare sa te mulgi atat de mult .

Gata cu binele, dl Paulescu vrea atentie. Il mai pacaleam cu fetele, dar ANa e racita si nu o las la el asa ca la datorie cu mine .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Neata ,

ANAOMARIA: piticuta mea a racit de 3 ori pana acum,muci+ stranut(fara tuse). i-am dat la sfatul pedi: vit c1-2 pic pe zi, 1 tub oscilo pe zi si ii curatam nasul cu sterimar+aspirat.
Sanatate multa, multa!
CARINA:primul bobocel care papa banana, cum i-ai dat? ai pasat-o?


Si eu tot cu ochii mici de somn, aseara eram asa de ametita ca nu puteam sa dorm

va pup
sa aveti o zi frumoasa si sanatate tuturor bolnaviorilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

ciao fetele,
am scanat din cartea de autodiversificare, am trimis-o pe emailul comun.

LML bobocitelor Diana de Alexandra si fetei Elei04!

merg la somn, ca-i tarziu! Sa-mi spuneti daca aveti intrebari - scuze de calitatea scanarii, dar mi-am prins urechile pana am reusit sa setez scannerul, si nu mai am timp sa reiau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

PAPELUSCA pt carticica si pt atatea informatii noi pe care le impartasesti cu noi!

LML sarbatoritilor zilei!
ELA:cum mai esti? nu ai mai trecut de mult pe aici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna! Nu am mai trecut de mult timp pe la voi, mi-e dor sa stiu ce mai faceti, o sa incerc sa revin zilnic de saptamana viitoare, adica dupa botez. Sper sa fie totul bine!

Am primit pe e-mail o oferta care poate tenteaza pe cineva si m-am gandit sa v-o indic: http://www.kuponiada.ro/deal/5237/pictura-de-perete-realizata-de-artist-profesionist-pentru-1-suprafata-de-1-mp-poti-cumula-mai-multe-vouchere.html. Daca nu doriti acum, dar aveti in plan pe viitor, cum e cazul meu, salvati datele de contact. Daca va e mai usor, asta e pagina de FB: www.facebook.com/pages/picturetero/111067148984421?ref=ts&fref=ts

Va pup, sanatate multa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madanan spune:

Va rog sa ma treceti si pe mine in tablet cu greutatea la 4 luni: 8 kg.
Multumesc si va

Dana mami de Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Anaomaria iti facem concurenta, Paul la vaccinul de 4 luni avea 6300 g si el nascut cu 3720, deci, nu esti singura la categaoria pana. Cum se mai simte micuta? Nu stiu ce sa iti spun cu raceala ca din fericire nu am experimentat-o pana acum.


Fetelor, eu am lapta doar intr-un san, asa ca inchipuiti-va cat de descentrata arat, unul mare si unul mic, speeeer sa nu raman asa.



Mergi la inceput