Delfinasi jucausi de iulie-august (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

aaaa, se vede ca nu mai am messengerul de yahoo instalat, sa imi vina alertele de mail. Hai ca sunt curioasa! Intru si io acum...


PS: neaparat trebuie schimb tastatura de la laptop; am ramas fara taste si scriu numai prostii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

aaaa, se vede ca nu mai am messengerul de yahoo instalat, sa imi vina alertele de mail. Hai ca sunt curioasa! Intru si io acum...


PS: neaparat trebuie schimb tastatura de la laptop; am ramas fara taste si scriu numai prostii


eu is cu 2 tastaturi . dupa ce nu mi-au mai mers jumate din taste, am pus una veche la usb, cine mai ii ca mine??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Eu cred ca ti-e dor de o sarcina, Rody...esti prea entuziasmata. Chiar ieri ma gandeam, ca acum simt pt ultima data in viata miscarile unui bb. Dar mi-ar fi frica sa mai fac un copil, ca iese tot baiat si chiar o sa ma manance de vie...si am si socotit, bb2 il fac la 35 de ani, deci bb3 cel mai repede la 37 9 pt cezariana), dar mai stii, ce imi va veni peste 2 ani

Raul acum incearca sa inteleaga diferenta intre ieri, azi si maine. E tare distractiv, ca nu-i iese nicicum...el maine a fost la mosu




Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 18+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

vreau si io bebe.....

incercam s ail convingem pe Ianu s arenunt ela pampers.
si da-i cu explicatii,exemple.replica lui Ianu :un pempe am si pe ala vrei sa mi-l iei!
evident ca m-a bufnit rasul si am renuntat.

pest eo saptamana sper sa va dau vestea cea mare,adica sa fi facut Ianu 10 kg.are in jur de 88-89 de cm.

stie a numar apana la 7,dar prin adunare.asa vrea el.cam la trei zile mai adauga un 1 si zice:5+ 1=6.
il las in matematica lui,ca si eu sunt curioasa ce o sa iasa.

canta.e fan ciuleandra.o s aincerc sa descarc pe FB filmuletul cu el.

acum e in etapa patrat,triunghi cerc/cub,cilindru.ma zapaceste toata ziua.
pe primele le face din creioane,pe ultimele mi le arata.

cam asta facem si papam,fara nr,fara nr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Salutare fete!

Alice si mie mi-a placut gravida...mi-ar mai placea dar...mai vedem, desi ceasul merge nu sta pe loc.

Histamina cum mai esti cu recuperarea dupa accident? Abia ieri am intrat pe mail (intru f. rar pe yahoo, recunosc ) si am citit ce-ati patit... Imi place de Sebi, un pampers are si el si tu vrei sa i-l iei . Nici Raducu nu vrea sa renunte la pampers...Doamne fereste! Nu stiu ce metoda sa mai adoptam... cred ca o s-o incerc si pe asta: ii cumpar niste pampersi mai mici si ii spun ca nu se mai fac pampersi pentru copii mari ca el, ca a crescut si nu ii mai vin pampersii, asa ca trebuie sa faca la olita... daca o vedea ca-l strang, poate renunta . Oare o sa am succes?
In alta ordine de idei, demult vroiam sa te intreb cam cat costa o vizita la dr. Stanciu si unde il gasesc mai exact si mai usor? As vrea si eu sa-i faca o evaluare piciului meu, asa mai generala, sa vedem ce zice si de problema cu digestia, si cu piciorusele strambe (o fi rahitic sau nu?), mai multe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hey!!

SAvurez cateva minute de liniste...dorm amandoi si eu imi fac de cap :D.VAzut burtca de Paula: superba.si mie mi-a palcut sa fiu gravida, mai ales partea cand miscau n burta s ma miscam cu talent.sincera sa fie mi se par tare dulci bebelusiisi tare mi-ar mai placea unul, dar gata ca si asa ma tot apostrofa doamna soacra si pentru aldoilea.acu moare d edragul luim, ca cca seamana cu fi-su. e cam cazuta in cap fiindca mereu imi da impreisia ca l prefera pe A si spune numai bazaconii si C se uita ciudat.
In alta oride de idei,am scapat si de pampers noaptea , nu a mai facut pe el noaptea de vreo luna jumate,asa ca ma declar multumita.
EU una abia astept sa pot bea o cafea, ca mor de pofta si sa ies afara mai mult ca C imi intoarce casa cu fundu-n sus.
GAta, fug ca s-a trezit zmeul mic:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

ziua buna fetele!

Io tot racita, azi am 3 saptamani de raceala. Nasul infundat, ca respir numai pe gura, dar si curg mucii garlaaa. Nu-i bai, sa iasa toti. Da tu fete, ar trebuie sa fac ceva tratament pt imunitate. Problema zic eu e ca mananc prostii, nu mananc legume, fructe prea putin, cola e in top, si junk food-ul sa traiasca...

Puiutz, de cand te gandesti sa incepeti cresa? adica gradi? din toamna? Sper sa se acomodeze bine, sa mai poti sufla si tu.

Da, Rodi, tuturor comerciantilor le merge prost in perioada asta, vad la cei din jurul meu. Cu online-ul... nu prea m-as baga, ca is haine second, no, nu stiu. Sper totusi sa imi gasesc. Zilnic iau ziarele locale, ma uit pe net, colind orasul. Totusi, Zalaul e mic, as vrea spatiu mai in centru (centrul e si mai mic), iar sansele sa se elibereze un spatiu pt mine sunt destul de mici (adica nici chiar pe bulevard, dar tot intr-o zona bine circulata, nu prea mare spatiul, si mica chiria.). Mai am o sapt si un pic, mai vedem.

Apropo de ieri, azi, maine. Vlad la tot ce e trecut zice ieri. Orice s-a intamplat ieri, acum o luna, acum un an, pentru el e "ieri".

Ma asteptam sa fie mai usor cu pampersul, mai ales ca V vorbeste asa bine, si ne intelegem f usor. Dar nu vrea la wc/olita, imi spune ca nu vrea sa faca decat in scutecel. Planul meu e sa nu ii mai pun scutec, si sa vedem unde mai face. Il are pe Stefan (nepotul) de exemplu, vede ca face la wc, e laudat, se spala pe maini cu sapun cu spuma, frumos, de copii. Dar tot nu vrea. Asa ca astept martie , sa fie un pic mai caldut, scot covoarele si pampersul. Si vedem ce iese.

Laurika, cum se inteleg fratiorii? tu cum te descurci? Doarme Alex noaptea? Bravo ca ati scapat de pampers!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Cris,hai ca mai e putin si iesim din iarna si scapi de raceli:)

Fratiorii se inteleg bine.astamicu se bucura la C ,asta mare ma are momente de gelozie, dar iliubeste,ilpupa,ilmagaie,vrea sa ii dea tzitzi:)).in general dorm eu cu copii,dar se mai intampla sa mai vrea Cristi la ta-su,asa ca profit:D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cris, eu cand aveam public albumul pe picasa primeam o gramada de oferte de astea de hainute second si jucarii, si pentru copii si pentru adulti. apoi le-am blocat accesul dar, daca vrei, caut unul sa-ti faci o idee cum isi prezinta ei... marfa. ma gandeam ca daca dai tu anunt, poate il vede cineva care are un spatiu (chiar un parter de bloc) dar nu se baga prin agentii sau nu afiseaza ca e de inchiriat... tin pumnii sa rezolvi cumva cu bine

paula, daaaa, mi-a placut sa fiu gravida!!! femeile gravide sunt cele mai frumoase!!! au o aura, un zambet, un... ceva aparte. mi-ar placea sa fiu gravida... mereu . asa am fost si eu cu Isa, ma bucuram de fiecare zi ca stiam ca e ultima sarcina. si asa rau mi-a parut ca am ratat tocmai ultima luna, cand se misca mai mult si mai vizibil. eu as fi dus sarcina pana la 10 luni, as fi prelungit cat mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata!!!
Ce faceti, gagici? Veniti la o cafea?

Cristina, asa sunt si eu , racita de 3 saptamani, sau mai mult, nici nu mai stiu de cand sunt tot racita, cu muci, tuse, sper ca febra sa nu am. O trece pana nasc.


Nu am chef de nimic azi, a reusit si Cosmin sa raceasca, dar cu febra si asa ma enerveaza. A venit ieri acasa linistit, fara sa-i treaca prin cap sa-si ia o masca. I-am zis ca daca luam si noi de la el ce are, se muta de acasa. Chiar nu reusesc barbatii astia sa gandeasca un pic mai departe. Si voia sa mearga la spital cu febra 38. Dumnezeule!!! Am ajuns sa inteleg de ce nasc femeile!!. Zici ca mai avea un pic si murea asa se comporta. Si eu sunt racita de 3 sapt, timp in care am avut sesiune, am facut amnio si nici nu am dormit noptile din cauza de copil bolnav

EDIT : am uitat sa va urez Happy Valentine's Day!! ( daca aveti cu cine
Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 18+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput