Delfinasi jucausi de iulie-august (98)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Bon soir!

La multi ani, mamica draga, Adriana!!
Multi ani, cu sanatate, iubire si impliniri!!

Larisa, ma bucur pt voi, sanatate, sarcina usoara si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!!

Imi fac de cap,sunt doar cu Andrei, Cristi e la bunici ..
Larisa,felicitari!!si eu am avut testul cu 2 liniute tot asa subtire de BunaVestire acum 1an.
MAi,dar zau daca va mint, e asa usor doar cu unul in casa:))
Otilia, ce papusele ai tu acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Fetelor..multumesc de felicitari. Trebuiau sa imi vina uratii chiar de ziua mea pe 23 martie...si cum nu au venit....pe 24 am inceput sa cochetez cu ideea iar pe 25 cand am vazut ca am si ceva dureri de burtica mi-am luat un test. Avem si nu nume Maria sau Ioan. Toata lumea vrea fetita...e...e la unison. Eu am zis ca vreau baiat ca sa fie si cineva pro baiat. Cum o da Domnul...!
E asa de nostim Nectarie...vrea o surioara. Pe N l-am intarcat pe 15 nov....dar tot mai cere sa puna macar mana pe tzatzi lui.
Am vazut ca Paula asteapta baietel, felcitari Paula...e usor cu doi baieti...are sora-mea doi, doar ca trebuie sa te pui cu burta pe cartea de bucate!
Dar in rest fetelor...alti bebei....Oana Morait, racusoru....alina ce faceti aicisa?
Otilia cum e cu 3...raportat la cum e cu 2?

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006) si 4+

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Pe aici e pastele asa ca am fost in vacanta. Si ce bine a picat.
A fost si frumos afara asa ca ne-am scos. Elisa invata sa mearga pe bicicleta fara roti ajutatoare. Ana nu-si mai pusese rolele de mult asa ca avem ce face.

Larisa, diferenta mare este de la 1 copil la 2 copii, mai ales daca e si ceva diferenta intre ei se simte schimbarea. Pentru ca nu e doar un copil in plus, e si interactiunea dintre ei, uneori se iubesc de nu mai pot alteori ies scantei. De la 2 copii la 3 copii nu mi s-a parut mare diferenta. Iar voi veti avea peste 3 ani intre cei mici asa ca suna chiar bine pentru ca nu vor fi doi cu scutec, doi dependeti de tine la masa. Voi veti avea doi copii mari si un bb. O sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Otilia, e asa greu cu 2 copii?



Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 25+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Paula, eu l-am avut asa de repede pe al treilea ca mi-e cam greu sa raspund. In primul an nu tin minte sa fi avut mari probleme pentru ca cea mare e intelegatoare si bb nu fura jucarii. Mai incolo a inceput bb sa darame, sa strice, sa ascunda Depinde mult de copii dar si de diferenta intre ei, de cati adulti sunt prin preajma.

Asa ca dau legatura mamicilor de doi copii, eventual baieti si poate si cu o diferenta de varsta similara cu a voastra. Asa ca Eladea, Victo, sper sa raspundeti voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

subscriu la cele spuse de Otilia. Pana creste bebe suficient sa inceapa sa se bage peste jucariile celui mare, e ok. Dupa, depinde de copil, de perioada, etc. Acuma, Raul va fi mare cand bb o sa aiba 1 an, o sa fie la gradi si nu o stea tot timpul impreuna. Cred ca nitica distanta intre copii, cateva ore pe zi, nu strica. O sa iti spun cand o sa mearga Rebe la gradi. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salut fete...n-am mai dat iar demult pe aici... de cand cu FB-ul mi-e mai usor..dar cate un ochi din cand in cand mai arunc si aici...:)

Larisa, felicitari..ma bucur pt voi...doamne ajuta!

eu stau in stres, momentan...astept...

va tzuc pe toate cu drag!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, michelle!

eladea, iti doresc sa fie asa cum vrei tu.

larisa, sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

fetelor multumesc de felicitari...am fost azi la medic si sunt doi saculeti cu doua inimioare..deci trebuie sa imi zica cineva cum e cu 4 copii nu cu 2 :)

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006) si 6+

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#

Mergi la inceput