Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Balanta multumim mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ca_milla, eu iti multumesc . l-am taiat acum si arata f f bine. abia astept sa le fac maine gustarea de legume, sa-l degust si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Hop la raport :)
Azi a mancat fructe ca niciodata!!! Si branzik, care acum 2 zile la prima tentativa a fost mega bleah (i-am dat-o cu legume). Azi a servit para si pruna cu branzik si nu se mai satura! Doamne ajuta s-o tina asa!
In rest, nimik deosebit...converseaza la greu, in fiecare zi mai scoate cate un cuvant nou pe limba ei, mai are cateodt reprize de maraiala, bauim k se apropie dintzocii, cand deja o da in plans ii dau cu Dentinox. Mi-a luat mama si Chamomilla sa am in casa. Ieri i-am dat un biscuite sa-l molfaie si a fost super incantata :)) a rupt bucati din el dar am lasat-o in pace si s-a descurcat cu ele, le-a mestecat si le-a plimbat cu limbutza pana le-a inmuiat si le-a inghitit fara sa se inece.
De ieri a inceput socializarea cu bunelul ca sa facem treptat pregatirea pt cand va ramane cu el.
Sunt happy k am terminat cu rezervarile pt vacanta!!! Am luat si biletele de avion,am dat si avans la penthouse asa k in 3 luni jumate Costa del sol here we come!!!
De azi am inceput sa fac cu ea exercitii pt dezvoltare, iar sapt viit vreau sa merg la ortoped la control sa vedem ce zice.
Maria, parca tu intrebai dk le dam apa - Anto bea cu mare entuziasm din noua canitza de la Bertoni, cu cioc moale de.silicon. E mult mai ok decat cea de la Primii Pasi. Bea cam 60-70 ml pe zi. Ea s-ar balaci mai mult dar nu o las k se umfla aiurea cu apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Bravo Anto mancatoarea de branzica, cu fructe. Asta e si combinatia preferata a lui Eric, eu i-o amestec si cu cerealele de dimineata

A papat si el doi biscuiti de orez, in timp ce se uita la desene.

Nimic nou pe la noi. Sta tot mai mult singurel in picioare sprijinit de grilajul patutlui, dar nu se ridica inca singurel, decat in genunchi. Dar incearca. I-am pus la loc aparatoarea de patut (lipsea o latura), sa nu se loveasca.
Incisivul de sus alb si lataret, asa ma amuza ca e mare. Acusi strapunge si cel de alaturi, din dreapta.

Ali, of, ce nepriceputa si lipsita de empatie asistenta aia. La pediatrie trebuie sa stii cum sa procedezi cu copii, nu-i ca la adulti. In locul tau as invata germana, doar sa pot sa-i spun vreo cateva in situatii din astea.

Letizia, bine ca a fost totul bine pana la urma si baiatul era totusi marisor la 34 de saptamani, practic cat un copil la termen. Spune-ti ca asa a fost sa fie, atunci a trebuit sa se nasca el si nu mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Letitzias bine ai venit! Imi pare rau ca povestea nasterii a fost asa, cu travaliul declansat fortat... Dar acum daca totul e bine, nu mai conteaza..

Roxy, felicitari pt cuvintele si pt primul biscuite!

Ali, succes maine daca ii face, ma gandesc la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

am vazut azi biscuitii plasmon si am vazut ca au zahar.Parca nu i-as da Irinei inca.Poate vad la organix ingredientele

Ma gandesc sa fac in casa ceva.Aveti retete?

ma duc la nani

Carmen cum e bona?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Da,aveti dreptate nu mai conteaza.
Ile,eu ii mai dau biscuiti Plasmon.Stiu ca au zahar,dar ii dau f putin in suc cand e acrisor si nu vrea sa-l bea.Am observat ca cei granulati sunt mai putin dulci comparativ cu cei sub forma de biscuit.Pana la 6 luni nu i-am dat.Alte greseli nu mai fac.
Vreau sa va intreb:sunt unele cereale care se fac cu apa (adica au lapte in ele)-in acelea putem sa punem fructe?
Noapte buna la toate piersicutele.
Multumesc pt primire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

leti eu am pus in cerealele ale mar copt si nu au fost probleme


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Merci Ca mila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Buna dimineata.Va dau eu o cafea ca noi ne-am trezit devreme.
Cred ca ne-a trezit ploaia,desi mie imi place mult sa dorm cand ploua.Se pare ca lu' fi-miu,nu.
O zi frumoasa sa aveti.

Mergi la inceput