Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

iuli-daca gasesti alta solutie pt lapte sa-mi spui si mie.
am mai citit ca sunt perioade cand refuza bebeii laptele-fiecare s-a descurcat cum a putut:schimbat laptele,schimbat biberoane,tetine,temperatura laptelui...daca ii dadeai recesa-i dai cald si invers...
eu mai incerc si azi s-o pacalesc cu o doza de cereale cu fruct-poate merge

si cani de la primii pasi sunt o multime...puneti un link sa vedem si noi.al meu i-a luat una cu cioc moale...care nu apare la ei pe sitei-am pus doar apa in ea-nu stiu daca a tras.
mai mult se joaca cu ea-o crantane in gingii....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

balanta- eu pt bubitele de saliva- din jurul gurii si sub gat folosesc ABC DERM PERIORAL-BIODERMA.sunt f multumita de ea. nu o dau mereu.dar cand o dau in 2 zile trec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Vera, multumim de cafeluta.

Am si eu o intrebare la mamicile care au avut tensiune in sarcina, ce au facut? Ce analize?. Ca in afara de proteina din urina pt depistarea preeclamsiei nu stiu. Am pe cumnata mea care are 21 de sapt si dupa ce a intrat in sperieti ca i-a iesit super prost triplu testul. A facut amio si este ok fetita. Acum se plange de dureri de cap si tensiune mare.

Multumesc de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Valy, da poti sa-i dai 2 pastile de vigantollen de 500 in loc de cea de 1000. Ai grija cu administrarea vitaminei D ca de la supradoza poate sa nu iti manance. Sora mea a patit-o cu baiatul care avea semne de rahitism si au pompat in el vit d pana a facut supradozaj si tot asa nu manca. Parca ai facut dozarea vit d, nu?
Si mie imi daduse vigantollen de 1000, dar am refuxat sa-i dau si am lasat-o pe picaturi.

Eu ii dau Onutei gaviscon pt reflux, medicament care nu se gaseste in romania, dar l-am luat dupa amazon.uk (nu dupa amazon.com ca vin din america si vin cu taxe vamale). Poti incerca si tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Carmen, e clara situatia ca nu se putea da pe brazda. Bine ca ai scapat de ea.

Acum ai grija cu fata cu copil la gradinita. Copii din colectivitati sunt principalii responsabili de virusi. Plus ca daca i se imbolnaveste, ea cu cine il tine acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

lorena-analiza vit d e in lucru. ar trebui sa oasa sapt asta,dar mi-a spus sa incerc oricum sa-i dau vigantoletten macar de 500 ui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

muraturica bine ai revenit

balanta vezi ca borcanele poti comanda din UK; nu stiu cat sunt insa taxele

carmen absolut nesimtita tanti aia; incredibil...
cum faci cu cea noua, are copilul la prg lung?

ref vitamina D pana la vigantolete vedeti dc nu sutn de acord pediatrii sa cresteti nr de picaturi de vitamina D; lui victor i am dat 6 sapt 5 picaturi in loc de 2 ca nu se intarisera cat trebuie oasele de la cap (in spate);


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Lorena, la ultimul targ baby expo am vazut ca unii aveau gaviscon (infant). Probabil tot de pe amazon e mai ieftin, dar ca sa stii, daca oricum mai treci pe la targ cand mai e si daca mai e cazul de medicatie atunci pt Onuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

I-am dat Aurorei suc de morcov. S-a strambat ingrozitor si cand a inghitit prima gurita a inceput sa planga. I-am dat aprox 5 ml cred, nu a mai plans, dar cand ma vedea cu lingurita intorcea capul. La urmatoarea masa a mancat peste 200 ml, zici ca se termina lapticul de pe lume si sa fie sigura ca mai prinde.Sper sa fie mai bine maine, sa nu se mai strambe asa la el. Poate o sa ii placa mai mult zilele viitoare, daca il amestec cu mar.
Atractia zilei e telefonul lui tati. Se chinuie sa ajunga la el, dar cum merge cu spatele nu pricepe de ce nu il poate atinge. E tare simpatica.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Buna fetelor.Sunt si eu mamica unei piersicute de 7 luni si dau buzna peste voi pentru a va pune o intrebare.
Voi ati avut probleme cu vestita farmacie cu preturi mici din Bucuresti?Stiti despre care e vorba pt ca toate cumparam de acolo.
Noi suntem clienti si tot timpul ne lovim de probleme:imi baga la plata un produs de 2 ori(desi il platesc o singura data), cumpar un cantar care nu face ce spune si cand incerc sa returnez si sa iau altul mai bun refuza pe motiv ca produsele din magazin nu se returneaza sau schimba.
Ultima data am comandat fff mult lapte praf Lactana pt ca ei au un discount(de care am intrebat si mi-au spus ca mai exista),dar cand am primit coletul acasa am descoperit ca laptele era la fel de scump ca la alte farmacii si RASPUNSUL a fost ca la comenzi online nu se aplica discount si ca nu pot returna produsele( e vorba de comanda de lapte de 8 milioane)si ca e vina mea ca atunci cand am intrebat daca exista discount la comanda online nu am specificat ca vreau sa mi se aduca acasa produsele.CIca e discount doar daca ridici tu.
Voi ati patit asa ceva???????
Ca noi suntem f nemultumiti ca nu putem sa facem nimic niciodata:nici sa schimbam cantarul cu unul bun ,nici sa returnam nimic.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Transmitem la toate piersicutele.

Mergi la inceput