Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata fetelor,
precizez ca de dimineata ma chinui sa scriu mesajul asta
Am fost si noi un pic afara azi,a batut un pic vantul dar am pus plasticul pentru ploaie si a fost ok.a dormit bebe un pic.

Fleur,pupacim Ericul agitatsa iasa mai repede dintii.
Spuneam in celalalt mesaj ca in timpul somnului lui Mattia crosetez sau butonez.El imi doarme in brate in timpul zilei(altfel n-ar dormi deloc)si pentru ca am mainile oarecum libere,imi fac de lucru.In rest,Mattia sta foarte mult in picioare agatat de canapele,trebuie sa fiu atenta si sa-i mut pernele in momentul in care se misca de la o canapea la alta(sa amortizam caderile)si sa-i dau cate ceva in fata daca vreau sa am si eu cateva minute de respiro..
Ile,sanatate multa lui V si pup I pentru cazatura
Gabriela,felicitari pt dintisor!
Oli,m-am prapadit de ras.cum a sunat asta cu imi sta in par(stiu ca ai vrut sa zici pat,mama lor de taste de pe telefon)!!
Iuli,am retinut asta cu cioara-n par :))Si Mattia tot asa,a dormit vreo 10 minute..
Noi am cumparat pana la urma cana de la primii pasi,insa are ciucul tare..s-a prins rpd ce trebuie sa faca.ii dau zilnic de cateva ori ca sa se antreneze,poate mai tarziu va bea din asta laptele daca tot nu accepta biberon

va puuup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Vera, nici nu stiam la ce te referi :))) A trebuit sa-mi recitesc mesajul ca sa-mi dau seama. Asa e, eu 99.99% din timp de pe telefon scriu. As lua-o razna daca n-as avea net pe telefon. Mai ales noaptea. Ca eu ii dau sa suga pe perna de alaptat pe marginea patului si daca nu-mi fac de lucru cu telefonul pe net, mi-e frica sa nu cada de pe perna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

iuli, nu le-am facut vreoadata suc de morcovi sau de altceva.
de la piureul de morcovi ai mei nu se constipa, doar fac mai tare. oricum, nu le mai dau.

canita cu cioc le-am luat de la dr brown (si biberoane tot de la brown avem). inca nu beau din canite - nu ii mai intereseaza apa in perioada asta . vazand eu ca nu beau apa nicicum, le-am picurat azi in gurita mai multe picaturi din ciocul canii. eric a acceptat sa bea asa, picurat ; i se parea chiar interesant. marc vrea din lingurita. tot de azi a acceptat.
tu dai lapte cu lingurita, eu apa cu picatura si lingurita - zici ca suntem in desene animate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Balanta ai grija cu advantanul pt ca are corticoizi , mai bine cu bubite care se retrag natural, d c te deranjeaza?
Incearca cu ceai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna seara,

Noi am avut o noapte si o zi agitata! Cauza nu o stiu, vreau sa cred ca de la saltul de 26 sapt si sa nu fie de la piureul de zarzavat (morcov si patrunjel). Sau poate de la dinti cu toate ca nu vad nimic. Sper sa nu fie asa sensibila cu stomacul. Ca dupa experienta cu cerealele.....
Am vrut sa-o bag la inot cu colacul in baie, dar era apa maro asa ca am bagat un super masaj si o baita in cadita ei, iar acum nanel. Sper sa doarma in noaptea asta.

Balanta si noi tot biberoane dr Brown avem si canita aceasi marca cu toate ca ma urmareste sfatul Inei de care nu am ascultat (sa le luam canite accesibile in orice moment, iar canita am luat-o de la Tei si nu prea se gaseste la orice farmacie, dar daca o sa-i placa o sa-i mai iau una de rezerva).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello hello.
Gata concediul, suntem acasa.
Aurora s-a bucurat cand ne-a vazut si a ramas fascinata de o minge mare gonflabila pe care i-am adus-o.
In lipsa noastra si-a mai imbogatit vocabularul (ta-ta, te-te, a-taa-ta) si se rostogoleste acum si de burta pe spate. Merge in spate ca racul si vorbeste non-stop. Cand vede biberonul cu lapte intra in trepidatii.
I-am facut baie in colacel si s-a distrat maxim.
Maine incepem operatiunea diversificarea cu suc de morcov. Inceputul mi-e clar, continuarea e in ceata. In 27 mergem la vaccin si vedem ce mai zice si pediatra.
Sanatate multa piersicutelor bolnavioare si o noapte usoara celor care se lupta cu dintisorii.
Carmen, m-am enervat ingrozitor pe bona ta. Bine ca ai gasit alta solutie. Te asteptam sa ne spui.
Va pup pe toate si maine mai citesc din urma si mai revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Bine ai revenit Muraturico, cu pielea ta fina. Cred ca te-ai bucurat mult de primirea si achizitiile Aurorei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ile, da, stiu ca advantanul are corticosteroizi si ca nu e ok sa folosesc des (chiar daca in prospect scrie ca merge de la 4 luni in sus). i-am dat o singura aplicare, pt ca am vrut sa vad daca se imbunatateste situatia. aproape ca s-au dus bubitele.
crema asta a recomandat-o dr de fam cand tot marc a facut iritatie urata de la scutec (avea vreo 4 luni jumate). nu am folosit-o atunci si azi dimineata mi-am amintit de ea.
lorena, la tm se gasesc in mall chestii de la dr brown, deci as spune ca se gasesc usor. si chiar daca s-ar gasi mai greu, tot as lua din astea fiindca prefer sa iau ceva de calitate.
muraturica, bine ai revenit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ehee solutie inca n-am gasit. Deocamdata am dat-o afara. A mintit ca i-a dat para la micul dejun si i-a dat lapte praf. Nu ma intrebati ce-a facut cu para, n-am apucat sa o caut in geanta. Ideea e ca eu vedeam pe camera ce se intampla, iar ea mintea cu nerusinare... Si s-a dus barbata-meu de urgenta acasa si a luat-o la intrebari si n-a putut sa-i demonstreze ca i-a dat para. Nu erau cojile si cotorul in gunoi...

So...am plecat de la munca...sefa-mea panicata toata ca iar plec si o las, dar i-am promis ca ma intorc.

Azi a mai venit o fata la o proba. Vine si maine. E tanara, are un baietel de 3 ani care merge la gradi... Ideea in sine nu mi-e atragatoare, dar fata pare ok. Teoretic as mai avea o pers de vazut, dar devine disponibila cu 1 martie... Dc nu...cresa . Va dati seama ca sunt praf, nervi cat casa si stres cat cuprinde..

Mai revin, scz ca nu apuc sa-mi mai dau si eu cu parerea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Noi am venit de la cresa.A fost cumintel ca de obicei, a papat aproape tot, i-a furat lingura lui tanti si i-a dat castronul cu mancare pe jos .

Intre timp n-am (mai) benchetuit, am fost cu masina la reparat, cu diverse acte si am facut piatza. Acasa am facut un bors, a mai trecut o vecina, a trecut timpul.

Il mai duc o data saptamana asta si cam atat, ca sunt copiii mai mari cam bolnaviori.



Mergi la inceput