Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Va daucafea. Nectarel a dormit toata noaptea. Azi avem kineto. O sa inregistrez sa vedeti si voi ce facem noi. Azi iar am o zi grea. Si noi ii fierbem carnea separat. Joi avem vaccin. Abia astept sa scapam si sa vedem cat a mai crescut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatzaaa,

V-as da o cafea dar la mine s-a terminat, asa ca rezistati pana ajung la birou.

Fleur, eu chiar am intrebat pediatra sapt trecuta si a spus ca pana la 1 an nu se da si zeama de la carne. Pupam Ericutul dintzos si petrecaret.

Maria de luni sunt la 6 ore. E ceva mai bine ca am si eu timp sa ma apuc de ceva si sa si termin.. Sanatate multa Anei. Tu cum esti? Cum te descurci?

lorena, crede-ma, nu-i de luat apararea..

Din ciclul ce mai face bona mea. Vb la tel in sufragerie si il lasa sa planga in dormitor, ieri ma uitam pe camera si ea manca. Pitic era in dormitor jos pe saltea. O sun. Eu mananc, pitic e in patut, se joaca. Zic sigur e in patut, da? Nu e jos. Nu dna Carmen, cum sa-l las jos nesupravegheat...? Si eu ma uitam si era jos...

In fine, ieri am fost sa mai vad o dra cresa de la victoriei. M-am lamurit cu unele chestii, cu mancarea, dormit, scos afara..etc. este o varianta pe care probabil o sa o adopt dc nu rez cu bona urgent. Mai astept rasp de la cineva azi-maine.

Va pup si nu mai stati atata pe fbk. Fug la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

Vera multu de capitol
V a avut dureri de gat ieri asa ca nu as veni in vizita ca sa nu il virusam pe juniorul tau.Sunt singura cu el si nu pot veni fara .I nu a luat nimic deocamdata dar ea e din familie si nu se pune

Multu si de cafea, eu beau decaf cu lapte si mai nou fara zahar, dieta deh

Laura - mai scrie si pe aici

Delia ai PM

Am fost in weekend la Auchan si mi-am luat scutece de la DM.Am luat si borcanase de la ei, nu au adaosuri de nimic decat de faina de orez .Sunt gen 88% fructe si restul faina.Sunt muuult mai avantajoase la pret si sunt bune la gust, bio.
Vera ai putea merge la Crangasi cu 41 pt ca este un magazin DM si acolo- stiu ca zisesem ca mergem impreuna

Din Auchan am luat cateva lucrusoare ieftine pt Irina, si de casa si de iesit afara, genul celor din Cora.I-am luat si blugi de la MOthercare , asta pentru primavara

Fleur am ras la faza cu fetita nemiscata de la masa, ai dreptate si ai mei sunt argint viu, amestesc uitandu-ma la ei.Am ramas paf o data la biserica era o fetita de 2-3 ani care a stat nemiscata langa mamica ei vreo ora

I a luat ieri prima gura de parchet, era pe covor si m-am intors un pic cu spatele si a cazut dincolo de covor.Din fericire nimic grav

Azi s-a trezit la 6 si a adormit la 7 ai ceva.Vad ca inca doarme.

Mai Ada nici acasa nu e o fericire sa stii!Eu nu am timp mai de nimic desi mi-am propus sa invat si 1 ora pe zi macar

O zi minunata tuturor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Noi nu prea suntem bine,din varsaturi am trecut la ferba si dureri de gat,muci si tuse,tot tacamul.
Tot sper sa reusesc sa citesc din urma sa fiu in tema si sa nu raspund cu intarziere.
Dintii de sus tot nu au iesit.
Colac peste pupaza m-a sunat mama ca baietelul cu care s-a jucat Timi cand am fost la ea,a facut varicela .
Sunt in butoi fara fund!Am spus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi...va dau si EU un ceai cu miere si lamaie...
Rafi s a trezit cu nasul infhndat si tusind...denis e cu un Ochi mai mic din care ii curge lichid galben.deci probabil chiar se vor Amana vaccinul si operatia.vedem Pana Maine dimineata.
Pupam bolnaviorii si pe CEi cu dureri de dinti sa le treaca.
Si la noi cred ca e pe drum mai unu ca de cateva zile e tare marait
O zi frumoasa va doresc.
Aaa ce faceti de valentines day.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Neata!

Kimmy, ! Sanatate multa si sa speram ca n-a luat Timi nimic.

Fleur, sper sa te relaxezi un pic azi cat e Eric la cresa, ai nevoie!

Carmen, succes sa rezolvi cat mai repede intr-un fel sau altul!

Maria, sa iasa cat mai repede si dintisorul nr 2!

Ile, am lipsit motivat, aseara am fost la ortoped. E bine, mai trebuie doar la dreptul un pic insistat cu masajul si ne mai vedem peste o luna jumate !

Dupa ce de ieri dimineata are al doilea dintisor, ne-am bucurat de o noapte in care a supt de maxim 3 ori (n-am numarat, dar asa mi s-a parut). In rest, foieli, ale mele sau ale lui, oricum boierie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

buna dimineata.
de la 5:30 a tot plans eric si s-a rostogolit. doar daca il plimbam in brate se linsitea. nu stiu ce-i cu el, dar cata vreme se liniseste daca e plimbat in brate prin casa, eu zic ca e in regula.
freedelia, din pacate nu am spatiu sa lipesc patutul lui de patul cel mare. oricum il simt in somn cand se rostogoleste plus ca am pus perne tari si greu de impins de el pe marginea patului.
ce mi-as dori sa ajung intr-o zi sa fiu asa relaxata si vesela cu copiii cum esti tu! dar probabil ca atitudinea asta vine in timp si o data cu experienta acumulata.
fleur, al meu eric se rostogoleste noaptea in patul mare, ca noi dormim impreuna.
bubitele lui marc seamana cu niste cosuri, dar a doua, a treia zi se inrosesc. azi am dat cu apa termala pe ele si am pus niste advantan milk. aseara am vrut sa ii dau un strop de sirop aerius si am uitat.
ile, eu la dm ca si legume fara cartof (nu vreau sa le dau inca(,) cartof) am gasit doar morcovi. tu ai gasit altceva?
a propos de morcov, am vazut ca elimina amandoi in kk bucatele de morcov, asa ca nu le mai dau. sambata l-am trimis pe sot la szeged sa ia borcanele cu dovleac, ca nu mai aveam. la noi dovleacul a devenit baza (adaug in el diverse legume)
carmen, bona ta ma enerveaza maxim pe mine, daramite pe tine!!

mutumesc tutuor pt raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Hmm, nu e normal sa gasesti in scutec acum la inceput bucatele de mancare nedigerata? (Eu ma bucur maxim, ca asa stiu ca inghite!)

Sau e vorba ca ti se intampla doar cu morcov?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

balanta e normal sa gasesti bucatele din alimente nedigerate in kk bbilor; si o sa mai dureze o per faza asta pana cand vor digera cum trebuie mancarea; nu inseamna ca tr sa elimini produsul respectiv

cat despre bubite nu ma bag ca nu am idee;
dc nu se raspunde la o intrebare de multe ori e sipt ca nu stim, nu pt ca scriem dincolo


eu tot racita cobza... si ceva febra...
baietii par mult mai bine ca mine... sper sa ii tina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

mie pediatra mi-a zis sa nu ma sperii daca gasesc bucatele de mancare nedigerata, este normal

Mergi la inceput